Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sárgás árnyalatú víz? Cserélje...

Sárgás árnyalatú víz? Cseréljek vizet a következő napokban?

Figyelt kérdés

20 literes garnélás akváriumom van. Hetente szoktam 6 liter vizet lecserélni csapvizet ioncserélt vízzel keverve+magnézium, kalcium kalkulátor szerint kiszámolva az arányokat. Ez olyan 30-40% lehet ténylegesen a talaj és a dekorációk miatt. Alga nincs benne, a növények szépen fejlődnek, de sárgás árnyalata van a víznek. Arra gondoltam, hogy a következő napokban kisebb vízcseréket végzek addig, amíg ki nem tisztul. Ha jó ez a megoldás, akkor mennyit cseréljek? Ha nem, akkor mit ajánlotok?


Csak Seiryu kő van benne dekorációként, növényből HM, fekete garnélatalaj.


2020. jún. 19. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van benne valamilyen fa, akkor attól sárgás lehet a víz.

Egy hét alatt nem kellene besárgulnia.

30%-nál többet nem cserélnék, utána viszont napokig nem etetnék. A garnélák úgysem halnak éhen.

2020. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs bent semmilyen fa, leírtam, hogy mik vannak benne. Nem egy hét alatt sárgult be, egy ideje már ilyen.
2020. jún. 19. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok: Csapvíz vastartalma emelkedett, világítótest elöregedett,

nitráttartalom megemelkedett. A túllágyított víz valamit kiold a talajból.

2020. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 féle fekete garnélás talajom van és lágyítom a vizüket, tehát lehet, hogy ezt könnyen kizárhatjuk.

Csapvíz is sárga lenne...

Érdemes lenne nitrátot mérni.

2020. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Vegyél ki egy pohárnyi vizet az akváriumból és azt hasonlítsd össze egy pohár cserevízzel, hogy legalább valamit kizárhassunk.:D Az ilyen kicsi akváriumoknál nálam a napi rutin része volt etetéskor egy kancsó víz levétele és pótlása, nem szükségszerű ez csak így szoktam meg, ez hetente kb ki is tette 30% vízcserét. Azt hiszem a kollégák minden valószínűsíthető okot felsoroltak, már csak ki kell zárni egyesével és meg is találod mi okozza a sárgulást. Leggyakrabban a nitrátos víz de engem is szívatott már meg fénycső, sőt kezdő koromban haltáp is.:D
2020. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-> Akkor én meg kijelenthetem hogy senki tévéje nem romolhat el mert az enyém 10-éve kifogástalan? A ciszternában lévő aluminiumházas szívattyút megeszi az esővíz pár év alatt, ugyanez a kútban nem tapasztalható.
2020. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6!


Valamit nagyon nem értettél.

2020. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!