Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi összeállításban...

Az alábbi összeállításban gondolkodom: Kékgurami 2,Vitorlás 2,Paradicsomhal 2,pirosorrú pontylazac 10, neon 15, xifo 3,villásfarkú kalászhal Akvárium mérete: 160*60*60-as. Kell ehhez vízlágyító vagy csapvízben megvannak e? Milyen szűrő kell?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 10:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem ismertem de megnèztem most kèpről a cory sterbai-t. Gyönyörű hal, de nem nő tul nagyra? Ez egy harcsa vègül is nem?

Rajhalak nagyon tetszenek ès mivel csapatban vannak kèsöbb egy Vitorlas hal se tud ki kezdeni velük gondolom.

Arról fogalmam se bolt hogy a paradicsom hal nem tàrsas akvariumba való.

2020. máj. 29. 20:40
 12/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“En kicsiket akadok mindenből, igy a vitorlasokbol is termeszetesen.”


Az a baj ,hogy a kishalból igen hamar nagyhal lesz, nem maradnak kicsik egy vitorlás pedig átlag tenyér nagyságúra nő. Ha dél amerikai beütést akarsz akkor én is azt javaslom ,hogy akkor legyen egy vitorlás párod, melléjük 1-2 pontylazac raj (a nagyobb testűek között nézelődj) s egy nagyobb raj corydoras. Esetleg náluk azt csinálhatod ,hogy mondjuk 2 corydoras fajt raksz de olyanokat amik ránézésre hasonlítanak s emiatt nagy eséllyes egy csapatba verődnek (természetesen fajonként legyen legalább 6). Így harcsából se csak egy faj lesz de ők egymást egynek kezelik majd, ezzel is kicsit színesítve az állományt.

Ha lesznek harcsák is akkor aljzatból olyat keress ami nem éles szemcséjű (pl: zúzalékok általában túl érdesek). A legtöbb faj a sötét talajokat szereti.

Növényzetből olyat keress aminek elég a fényed. Ha nem akarsz külön növénytápozni akkor azt is vedd figyelembe.

2020. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne keverd össze az afrikai sügéreket a dél-amerikaiakkal! Én pl békés sügérféléket mondtam, de egyébként a vitorlás is egy sügérféle. Csak akvarisztikában ha valaki sügért emleget, az emberek többsége egyből afrikaiakra gondol.

Amúgy sokminden befér az akváriumba, de a sokminden az egy vegyessalátát is jelenthet, abból meg nem szokott jó kisülni.

Dél-amerikaiból a vitorlások mellé evidens hogy nem tennék gurámit, valami érdekesebb pontylazac mehetne, pl felülre egy baltahatú, vagy nagyobb testűből egy nagy raj császárlazac.

Alulra 1-2 impozánsabb L-es harcsa pl valami panaqolus, vagy amit be tudsz szerezni, és tetszik.


De amúgy a nagyja akkor még hátra van, ha nincs meg a szűrés. Az még jó móka lesz! Nem tudom van e valami terved, csak úgy szólok, hogy ezt általában jócskán alul méretezik az emberek, szóval mielőtt belevágnál a szűrésbe, szerintem érdemes lesz akkor is kérdezgetni. Mindenesetre a boltokat csak vásárlásra használd, ne tanács kérésre!

2020. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A sterbai kicsi hal. Mármint ekkora medencébe.

Az általam említett L-esek közt vannak méretesebbek. Mindkettő mehet alulra, egy raj valami corydoras, és 1-2 nagyobbacska L-es. Utóbbiak ugyan területvédők, de nagy részük viszonylag kulturáltan hajtja el a betolakodókat.

2020. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Èn a Hydol professional 450-et nèztem boltban. Ezt ajânlottàk mint külső szűröt. Azt hiszer 1200 l/h a teljesitmenye.

De ebben lehet tèvedek. De nem tudom e mellè belső szűrő kell e?

Meggyhasú sügèr az kizàrt a dèl amerikai fajok mellett?

Gondolom a vitorlasra nem veszèlyes.

Amugy olyan helyen lesz ami bàr nem sötèt helysèg, de direkt napfèny nem èri. Gondolom ez növènyek esetèben fontos szempont.

2020. máj. 29. 21:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A sterbai cory, azaz corydoras, magyarul páncélosharcsa. Ezek között nagynak számít, de bőven elfér egy csapat az akváriumodban.

Ha sügerezni akarsz társas akváriumban, ráadásul Dél-Amerikában gondolkozol, akkor a törpesügerek (ramirezi és apisrogrammák) jöhetnek számításba. Egyetlen gond, hogy ezeket nem ajánlanám kezdőnek. Persze ezek is agresszívek, hiszen védenek egy területet, de általában senkiben nem okoznak kárt. Olyannyira, hogy pl. a sterbaik ellen már nem is tudják megvédeni az ikráikat.

2020. máj. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Így lenne 5-ösöm a lottón... :)

Szóval - állítólag nem rosszak ezek a hydor szűrők... 2 db el is visz egy ekkora aksit. :)

Úgyhogy árban úgy kalkulálj, hogy ilyen szűrőből simán mehet 2 db, plusz amit adnak hozzá gyárilag szűrőanyag, annak meg a nagyja ugyanilyen simán mehet is a kukába.

Mire azt a 2 szűrőt feltöltöd minőségi szűrőanyaggal, még arra is ráköltesz egy kisebb vagyont, és ha ezzel megvagy, akkor le is tudtad a biológiai szűrés részét.

És már csak a mechanikai szűrésre kell rásegíteni belső szűrővel (szűrőkkel).

Na erről beszéltem, mikor azt mondtam, hogy ez még jó móka lesz. :)

Erre bőven kell áldozni, nincs mese.

Ami vigasztalhat, szűrésnél sose azt nézd, mennyibe kerül! Hanem hogy mennyit buksz rajta, ha rossz!

2020. máj. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Akkor tudtok olyan szürőt ajanlani amiből egy külső szűrő az egèsz akvarium szűrèsèt ellátja, vagy mindenképpen kettöben kell gondolkodni?

Ez a hydol professional 450 amit irtam az 58 ezer ft, ha ebből kettő kell az nem túl olcsó azèrt. Tudom hasznàltat is nèzhetnèk, csak újban

jobban bìznèk. Gondolom halaktól függ mennyire kell erős szűrès.

2020. máj. 30. 09:39
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem túl olcsó hobbi. És a szűrés pont az a része, amin aztán nem szabad spórolni.

Nem tudok olyan gyári szűrőről, amiből 1 db megszűrne 580 litert.

Technikai tartállyal (alsó polcos nyitott rendszerű szűrőakvárium) szokták megoldani az ennél nagyobb aksikat, de általában ezzel 7-800 litertől felfelé éri meg szórakozni, mert nem egyszerű összerakni. Ez alatt praktikusabb a zárt rendszerű szűrő. (mint a gyári külső szűrők)

Maga az akvárium az csepp a tengerben. Nem tétel. A szűrés az ami pénzbe kerül. Meg a világítás.

A szűrés erősségét meg a vízterheléshez kell belőni. Konkrétan így szépen kifejezve, hogy mennyit szarnak bele a halak.

És elhiheted, hogy az ilyen vitorlás, meg gurámi, meg a szóba került sügérfélék nem keveset esznek, így nem keveset ürítenek. AZ mind méger, amit csak a biológiai szűrés tud kevésbé mérgező anyagokká bontani, a kevésbé mérgezőtől meg növényzettel + részleges vízcserékkel, vagy kémiai szűrőanyaggal tudsz megszabadulni.


A biológiai szűrőanyag térfogatának az akvárium térfogatának nagyon nagyon minimum 3% -át el kell hogy érje, de ha csak 3 %, akkor ott a szivacs nem nagyon játszik, akkor oda spéci nagy kapacitású szűrőközeg kell. (szintén nem olcsó) Ha 5%, akkor lehet több a szivacs.

Az említett technikai tartályt pl legalább 10%-osra szokás megcsinálni, nettó tárfogatban, tehát pl egy 1000 literes akvárium alá akkora szűrőaksi, hogy az ülepítő rész a vízpumpa rész lehagyásával, nettóban a hasznos szűrőtérfogat 100 liter legyen. Akkor úgy nem kell semmi csodaszűrőanyag, csak kék szivacs.


Egyébként se mennél semmire vele, ha találnál olyan szűrőt, ami önmagában megszűri. Ne hidd, hogy dupla akkora szűrő nem fog duplájába kerülni...

Ráadásul sok más dolog miatt is praktikusabb megosztani a szűrést, nem 1 gépre bízni az egész akváriumot.

Szóval ha jobban szeretnél új dolgokat venni, akkor szerintem gyűjtögess még pénzt, mert annál nincs nagyobb veszteség, mikor egy elégtelen szűrés miatt hazavágod az egész aksit!

2020. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
*méreg
2020. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!