Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső és belső szürő karbant...

A külső és belső szürő karbantartása mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam hogy belekezdek a hobbiba, de nagyon elriaszt a szürő karbantartásának a gondolata, hogy folyamatosan kell belevennem újabb és újabb szürőanyagokat, mert egy idő után cserélni kell. Annak örülnék ha olyan lenne hogy egyszer megveszem és sosem kell takarítani vagy karbantartanom és müködik évekig

2020. márc. 14. 16:19
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem akarok gonoszkodni, de talán más hobbit kellene választanod az állattartás helyett, az állatokkal mindig van munka pláne ha az éltető közegükről is neked kell gondoskodnod . A szűrőt és akváriumot rendszeresen kell takarítani,szűrőanyagot csak ritkán kell cserélni de átmosni azért gyakran kell, a talajt is legalább heti rendszerességgel kell tisztítani. Nem annyira nagy dolgok ezek de azért elhivatottságot igényel. A növényzetet ápolni és tápozni kell ha szépet szeretnél. Járd körül a témát és felelős döntést hozz.
2020. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Talaj és növény nélküli akváriumra gondoltam mert könnyebb lenne tisztán tartani úgy. De ez nagyon nem tetszik hogy a szürőt rendszeresen karban kell tartanom azaz takarítanom.
2020. márc. 14. 17:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egy üveg tiszta vizet szeretnél??

Szerintem neked nagyon nem való akvárium...

2020. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Láttam interneten sok tapasztaltabb ember üresen tartja a nagyobb ragadozó halait mert úgy könnyebb takarítani
2020. márc. 14. 17:21
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az amit te láthattál tenyésztőakvárium volt és nem díszakvárium. A túlméretezett szűrőrendszert és az üveget azoknál is takarítják és amit te nem láttál az a naponkénti 40% vízcsere pontosan beállított értékű és hőmérsékletű vízzel.
2020. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agonoize ***** válasza:
100%
Szerintem ettől a dologtól ne ijedj meg nem napi szinten kell takarítani a szűrőt...olyan szűrő meg nem létezik amit sohasem kell takarítani.
2020. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%

Szerintem is még tanulj sokat a témában mielőtt nekiállsz akvarizálni. A szűrő karbantartása annyiból áll ,hogy ha megrakódik (nem nyomja olyan jól a vizet) akkor leengedett akváriumi vízben kinyomkodod a szivacsot vagy egyéb szürőtöltetet. Ezt belső esetén kb 3-5 hetente, kűlsőnél fél-1 évente kell megejteni. Van pár “apró tényező” ami vefolyásolja a takarítás gyakoriságát. Cserélni csak nagyon ritkán, néhány évente kell HA már elhasználódott.

A talaj takarítását se úgy képzeld el ,hogy kiveszed meg átmosod. Egy talajporszívóval cagy iszaplopóval “átporszívózod” a felső réteget hetente egyszer, ezzel egybekötöd a talajtakarítást a vízcserével is.

Maguk a növényeknek nem mindegyike igényel külön tápozást, van 2-3 faj ami elvan a halak ürülékével bár nem lesznek így a legeslegszebbek de életben maradnak és lassanként fejlődnek ha amúgy a fény s a halkaka elegendő.


Szóval kezdőként ezek nagy dolgoknak tünnek de ahogy gyüjtöd a tudást majd később pedig a személyes tapasztalatot úgy rájössz ,hogy a gyakorlatban egy jól működő akvárium napi egy-két perc (etetés) s heti egyszer fél óra karbantartást jelent. Az elején nehéz lehet de utána ha beindul s mindent úgy csináltál ahogy a “nagy könyvben neg van írva” akkor szép dísze lehet a lakásodnak.

2020. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az akvarisztika azért jó, mert ha eleget tanulsz róla, és elég pénzt fektetsz bele az elején, akkor megfelelő műszaki hátérrel, és szakirányú tudással , össze tudsz rakni egy olyan rendszert, amivel utána kevesebbet kell foglalkozni, mint ha bármilyen más állatot tartanál.


De még így is nagyságrendekkel többet kell vele foglalkozni vele, mint ahogy te szeretnéd.

Ez, és bármilyen más állatnak a tartása (értelem szerűen, hiszen ebből kifolyólag az még több idővel jár)

nem a te hobbid lesz.

Még csak azt se tudom mondani, hogy egy halak nélküli növényes akvát rakj össze, mert a véget nem érő metszegetés, kertészkedés, tereprendezés, milliónyi teszt a fénnyel, makro- és mikro tápokkal, CO2-vel, amiket a hobbisták hobbiból űznek, és nem tehernek gondolnak, ezek messze túlmennek azon, amennyi pénzt és energiát te bele akarsz tenni ebbe a hobbiba.


"olyan lenne hogy egyszer megveszem és sosem kell takarítani vagy karbantartanom és müködik évekig"


Ha ennek ellenére rá tudnád magad venni némi karbantartásra, abban az esetben, talán bevállalhatnál 1-2 kaktuszt.

De ha mindenképpen ragaszkodsz a fentiekhez, akkor maradnak a műnövények.

Vagy ha hal, akkor gumihal.


Tudod ezek élőlények.

Nem azért veszi őket magához az ember, hogy magára hagyja őket, hanem hogy gondoskodjon róluk.

Te szimplán díszként gondolsz rájuk.

Vegyél egy monitort, töltsél fel rá egy akváriumos képernyővédőt, és díszelegjen az nálad. Ez elégíti ki az igényeidet.

Élőlényt ilyen hozzáállással nem lehet tartani.

2020. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A talaj és a növények is szerepet játszanak a biológia szűrésben. Tehát, ha keveset akarsz foglalkozni, akkor ezeket fel kell építened. Vagy venned egy külső szűrőt, nagyon nagy akváriumot és sok drága cuccot, ami megnöveli a karbantartási időt. És alig szabad bele halat tenned.


Ezzel szembe a kezdők kis akváriummal kedzenek és túltelepítik.

Heti 15-20 perc alatt rendbe lehet tenni egy átlagos akváriumot. A szűrő kinyomkodása is csak pár perc.

2020. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én segítenék egy közel önfenntartó akvárium megtervezésében, nekem is hasonló van de az elkötelezettség morzsáját sem látom a kérdezőben, e nélkül viszont értelmetlen az egész. Nincs ezzel semmi baj, nem mindenkinek való az akvarisztika. Azt viszont becsülöm benne, hogy nem a halak megvásárlása után jön az aggályaival.
2020. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!