Az almacsiga leeszi a barnaalgát az anubiasról?
Nem is tudom hol kezdjem, itt több oldalról vannak hibák.
Barna alga miatt csigát bevetni nem szokás, ott a vízparaméterekben lehet valami, de ha egyensúlyba kerül a rendszer, a barna alga általában elég könnyen, és magától eltűnik.
Az, hogy szemre tiszta a víz, irreleváns. Az alga nem a látható szennyeződésekből táplálkozik.
A további, amit nem értek, miért emeled ki az anubiast?
A barna alga minden felületen megtelepszik, még az üvegen is.
Az anubias egyébként a lassú növekedése miatt hajlamos bealgásodni, de nem barnaalgával, ami, csak "ráül" a felületekre, hanem tapadós algákkal, mint ecset-, agancs-, haj-, pontalga. Ilyenek lehetnek úgy, hogy csak az anu-n van, de ha barnaalgád van, az jellemzőbb, hogy mindenhol van.
2x40 watt az sok. Nagyon sok. Úgy, hogy ebből az egyik spec növényes cső (ami atom fölösleges, hagy ne mondjam sok esetben káros)
egy igen érzékeny, törékeny rendszerről beszélhetünk, amibe alapból nem is értem, hogy kerül anubias.
A fényerőnek összhangban kell lennie a tápozással, és a CO2 szinttel, és ennek a 3-mas egységnek a növények igényeit kell követniük.
90 literre 80 watt fényhez E.I. alapú tápozás, nagynyomású CO2 rendszer kell, és olyan növényzet, ami olyan tempóban képes nőni, hogy gyakorlatilag szinte látod, ahogy nő.
Így önmagában, hogy csak erős fényed van, CO2-ről semmit nem tudunk, tápozásról semmit nem tudunk, de megkockáztatom, hogy egyik se ér fel a fény szintjéhez, így hiába van az anubiason kívül bármi más gyorsan növő növényed is, nem tudnak elegendő tápanyag konkurenciát jelenteni az algáknak.
Mert ha 1 valami is hiányzik a rendszerből, hiába van a másikból (fényből) sok, a legalacsonyabb jelenlévő anyag határozza meg a fotoszintézis hatékonyságát, és így a tápanyagfelvételt, és a növekedés gyorsaságát. (liebigh féle minimum törvény)
Az egyetlen amiről tudunk, az a szűrés gyengesége.
Bármilyen algának a legkedvezőbb, ha van ammónia a vízben. Ha ez fénnyel párosul, az algavirágzáshoz vezet.
Az ammóniát csak a nitrifikáló baktériumok tudják végső soron nitráttá oxidálni.
Minél több a fény, annál kevesebb ammóniánál beindul az alga növekedés.
Nálad alapból sok a fény, plusz semmi más nincs mellette , hogy az a fény hasznosulni is tudjon, plusz a spektrum összetétele is olyan, ami direkt segíti a fotoszintézist (csak épp nem a növényekét, mert nekik komplexebb rendszer kell a fotoszintézishez, hanem az algákét)
szóval ilyen környezetben az ammóniát nullára kéne csökkenteni ahhoz, hogy minimális esélyed legyen az algákkal szemben. Ahhoz meg brutálisan túlméretezett szűrő kéne, legalább egy 6 literes űrtartalmú külső szűrő, és ha az nem ad elég keringést, akkor azon felül egy belső, ami rásegít a vízmozgásra.
De alapvetően ezt a fény dolgot kéne rendbetenni, fényerőben, színhőmérsékletben.
Plusz tudni kéne milyen növények és állatok vannak benne. Mennyi, mivel hogy tápozol, mikor indult az egész aksi, milyen szűrő van benne most, mennyi vizet cserélsz milyen gyakran, van e co2 adagolás, stb...
Az a helyzet, hogy egy akvárium elég komplex dolog, minden összefügg mindennel, úgyhogy ha érdemi választ és javulást akarsz, akkor ez a történet messze nem annyi, hogy xy csiga megeszi e yx algát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!