Az igaz hogy a zebrasávos sügérnek nem kell vízszűrő mert felmegy a víz tetejére és ott levegőzik?
Hú, hát ez annyi hülyeség 1 mondatba zsúfolva, hogy ez így kb arra jó, hogy ahol ezt hallottad, oda soha többet ne menj, vagy legalábbis az illető minden egyes szavát hagyd figyelmen kívül, mert ekkora baromságot rég hallottam összezagyválni.
-Szűrő nem azért kell a vízbe, hogy a hal "levegőzzön". Még csak nem is azért, hogy "lélegezzen", vagy oxigénhez jusson.
Szűrő azért kell a vízbe -kapaszkodj- hogy szűrje a vizet. Mert a halak belepisilnek, meg belekakilnak, ami elkezd benne rohadni, és ha nincs szűrő az akvárimba, akkor az olyan, mint ha te fejes ugranál egy kerti pottyantós budiba, és a szarban úszkálva élnéd az életed.
A szűrő porózus szűrőanyaga ad otthont azoknak a lebontóbaktériumoknak, amik az így keletkező erősen mérgező anyagot kevésbé mérgezővé tudják alakítani. (a kevésbé mérgező anyagoktól meg részleges vízcserékkel, és vízinövényekkel lehet megszabadulni)
-A halak kopoltyúval lélegeznek. "A vízbül veszik ki a zokszigént. Teccik érteni?" :)
Van ugyan néhány csoportjuk, amik más kiegészítő módszerrel is rá tudnak segíteni az O2 felvételre, ha vészesen alacsony a víz O2 szintje, pl labirint kopoltyúsok, vagy béllégzősök.
De az, hogy alkalmazzák ezeket a módszereket, az nem azt jelenti, hogy kizárólag így is tudnának élni hosszútávon, vagy ilyen körülmények között ne lenne állatkínzás a tartásuk. Tehát számukra is kell a gázcsere a vízben.
De a sügérek egyik csoportba se tartoznak, ha egy sügér a víz tetején pipázik, akkor az az állat éppen fuldoklik!
Szóval ha valaki így tartja a zebrasávos sügéreit, vagy bármilyen más halát, hogy azok szarlében fuldokolnak, és még hirdeti is , hiszen akár hónapokat is ki tudnak húzni (tehát az ő értelmezésében "semmi bajuk")
az szimplán egy állatkínzó, akit pofán kell rúgni.
A sügerek éppen azok a halak, amelyeknek komoly anyagcseréjük van, tehát nagyon fontos az akváriumukban a megfelelő szűrés.
Fuldokolni mindegyik hal tud, de sügereknél ez a viselkedés nem "üzemszerű".
..plusz a klasszikus afrikai sügéres akváriumoknál elég gyakori , hogy nagyon gyér a növényzet, vagy akár egyáltalán nincs (pedig azok némileg rá tudnának segíteni a szűrésre)
mert a sügérek a legtöbbet úgyis megtépik, tönkreteszik, és a természetes élőhelyükön se jellemző a dús növényzet.
Pont ezért, mivel a növényzet gyér, vagy hiányzik, a szűrést szokták a sügéresek "ágyúval verébre" kaliberrel megoldani, tehát bőven túlbiztosítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!