Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik akvárium praktikusabb?

Melyik akvárium praktikusabb?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, már régóta foglakoztat az akvaristika, meg a vízi élővilág úgy magában is. Kezdésnek egy közepes méretű aksin gondolkozom. Azt nem tudom hogy egy 80x50x35-ös vagy egy 80x40x35-ös lenne-e a jobb választás? A nagyobbik értelemszerűen 140l míg a kisebbik 112.

2019. dec. 8. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A megadott paraméterek mellett nem értelmezhető a kérdés.
2019. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Praktikus ? Mármint ? Nyilván a nagyobban valamivel több a lehetőség de úgy egyébként mi alapján kellene praktikus legyen ? Mik az elképzeléseid ?

Ezek jók lesznek később is: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2019. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skid05 ***** válasza:
100%

Vannak fajok/társítások melyek 90 nettó literben nem férnek meg, de 120-ban már igen. Tehát erősem függ attól mit szeretnél tartani odabent, példának okáért növényes vonalon szoktak játszani a centikkel, a mélység vs magasság ott kardinális szempont. De társas akváriumban is lehet olyan elképzelés (akár kezdőknél is) amihez jól jön egy 50-es mélység. Te tudod, hogy milyen formában szeretnél belevágni, milyenek az elméleti alapok, alapból egy 80x40x35-ös arányosabbnak hat.

Az is lehet szempont, hogy a 80-as hosszúságra nincs olyan fénycső pl ami teljes hosszában lefedi, tehát ha van lehetőség egy 100-as hosszban érdemesebb gondolkodni, ha a hely/bútorzat engedi. Ha leddel oldanád meg vagy alacsony fényigényű flórát telepítenél akkor ez a dilemma letudva.

Illetve szempont lehet még: ha körültekintően telepíted és rendezed be a 112-est rá lehet bízni egy méretes belső szűrőre, a 140-est már nem, ott külső szűrés dukál. Ami meg a bútort illeti mindegyikhez megerősített bútorra lesz szükséged középső tartóelemmel.

2019. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Praktikusságot úgu értettem, melyik könnyebben kezelhetőbb, esztétikusabb, a vízoszlop magassága 10cm-el nagyobb az egyikben mint a másikban, ez mit és mennyire befolyásol... Egyébként köszi a válaszokat
2019. dec. 8. 14:11
 5/11 Agonoize ***** válasza:
semmit nem befolyásol ha 10 centivel nagyobb..halaknál se számít semmit mert ez csak pár liter különbség más lenne ha 112 litert hasonlítanál össze egy 500 literessel.
2019. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 50-es. Mert ha teszel aljzatot az elvesz 3-10 cm-t. Ha a víz fölött hagysz levegőt akkor az is 3-4 cm. És ezek kötelezők egy (ekkora) akksinál. Szóval az 50 cm-ből marad neked 35-40 cm vízoszlop. Ha nem vagy extrém alacsony és rövid karú akkor ezt még simán tudod kezelni.
2019. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha vitorlást akarsz tartani, akkor a magasabb akvárium jobb.

Viszont lehet, hogy a tetőben lévő világítást tuningolnod kell, mert alulra nem fog elég fény lejutni a növényekhez.

Voltak ilyen 140-es akváriumamim, két fénycsővel, de mindig éreztem, hogy kellene még egy kevés fény.

Belső szűrő is elvitte, de ez már tényleg az a méret, ahol érdemes lehet külső szűrőt használni.

2019. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) . Gondolkodom hogy jó lenne egy vitorlàs is. Unokatestvéreméknél van egy, nagyon megtetszett, ők mondjuk egy 54l esben tartják szerencsétlent.
2019. dec. 9. 13:14
 9/11 V. Hélix ***** válasza:
Ha vitorlást akarsz a 140l-es a jó választás, de megjegyezném, hogy vitorlást párban kell tartani.
2019. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom :) rosszul fogalmaztam, egy párra gondoltam. Rossz példa etlrre ott van unokatestvérem, ő egyedül tartotta, ráadásul 54lben. Szerintem meg is őrült a hala, mert kvázi öngyilkos lett, egyik éjszaka kiugrott az akváriumból és elpusztult.
2019. dec. 9. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!