Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell az algaevőket...

Hogyan kell az algaevőket felnevelni?

Figyelt kérdés

Valahogy sehogy nem jön össze. 2nagy akvám van 450/500ltr. Eggyikbe malawi,másikba tanganyika. Szépen becsalja a hím a nőstényt a kövek közé,le is ikrázik. Sügerek közt a túlélési esélyük szinte 0. Már többször kivettem őket áttelepítettem egy 40ltr be. Egy aquaballal szűröm,próbálom úgy állítani,hogy legyen az ikráknál némi vízmozgás.


A kikelési arány egész jó,kb 70-80% a többi befehéredik. Etetés forrázott uborka,algatabletta. Szőlőtőke,és vasfa is van nekik.


De valahogy pár hét és elfogynak. Nem tudom őket felnevelni.


Ti hogy csináljátok? Mit nem csinálok jól?



2019. nov. 29. 18:43
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom mi lehet a gond mert nálam az 50-literes ívatóban és a társasban is szaporodni tudtak, a malawis közepesen kemény vízben is ( 14nk 7 pH) mindenféle adalékmentes csapvízben, mondjuk nálam a sügéres akvárium is dús növényzetű, mohafal, zöld algás kövek és úszó lebegő növények. Csak néhány dolog amit érdemes kipróbálni: Árnyékolás akár takarással, akár lebegő növényzettel, több bújó, a gyökerekre kövekre érdemes mohát tenni, tőzegkivonat, csersavpor és a víz keménységét legalább 15nk alá kellene vinni, az ívatóba se nyers vizet használj, viszont a vízcseréket érdemes kis mértékben gyakrabban csinálni. Én szoktam ablakban balatoni algát nevelni, a sima zöld alga is jó ( nem csak számukra, a sügérek is kedvelik). Kevés állati eredetű kaja is mehet. Próbálkozz tovább biztosan sikered lesz előbb-utóbb, akár a sima csapvízben is de azért próbálkozhatsz a fenti javaslatokkal is.
2019. nov. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!