A halaimat új akváriumba szeretném költöztetni. Hogyan csináljam?
Vettem egy nagyobb akváriumot nekik de csak egy szűrő van jelenleg. Sima ecettel tisztítsam ki az új akváriumot? Meddig hagyjam hogy elpárologjon? A régiből szeretném átrakni a kavicsokat, növényeket..stb. Ezt hogy csináljam? Ha kiszedem alóluk a kavicsot, felkavarodik a víz, a mocskos vízben nem akarom ott hagyni őket, de az újba elvileg nem tudom azonnal átteni a halakat..
Plusz a szűrőt hogy tegyem át és mikor?
Szerintem nincs amiért ecetezni, minek ? Kimosod s kész.
Az új akváriumot is be kell járatni valamennyire. A régiben levő talaj gyanítom nem lesz elég így kell vegyél még talajt. A régi akvárium vizének a felét rakd az újba, a többit kipótolod állott vízzel. A növényzettel ugyan ezt: egy részét átrakod. A régi akvárium szűrője elég lesz az újba ? Ha igen akkor rakd át de a régibe addig kellene legalább egy szivacsszűrő.
Na most ott tartunk ,hogy ott az új akvárium beért szűrővel, részben beért talajjal/ vízzel s minimális növényzettel. Kb 1-2 hét múlva ha minden rendben van akkor jöhetnek a halak DE ne mind egyszerre. Először csak néhányat, majd egy hét múlva megint párat. Bár a szűrő elméletileg érett ,még nem teljesen stabil a rendszer ezért nem szabad hirtelen terhelés érje.
Közben a régi akváriumban végzi a gázcserét a szivacsszűrő. Ilyenkor elég két naponta etetni egy keveset s kicsit megszaporítani a vízcseréket. Mondjuk heti 2x 15-30% (attól függ mekkora az akvárium s mi van benne).
Venni fogok új szűrőt mert a mostani nagyon zajos, sok bajom van vele! Mivel rendelni fogom, ez egy kis időbe bele fog telni..
Jelenleg csak 2 hal és 1 garnéla van az akváriumban, szóval nem hiszem, hogy ők nagyon leterhelnék :D De majd szeretnék még halakat bele, csak megvárom amíg minden beindul és a mostaniak is megszokják az új helyet.
Köszi a választ!
Jah, s az új szűrőt legalább 3-4 hétig járasd együtt a régivel. Természetesen csak leengedett akvárium vízben moshatók stb.
Amúgy ha túl zajos az lehet oka annak ,hogy levegő szorult bele takarításkor vagy elkopott a motorrésznél valami s most hozzáér a rotor, esetleg az egész hozzáér az üveghez. Persze az elhasználtság is lehet ok.
Egy elég pici, 30 liter körüli akváriumom van. Ajándékba kaptam, nem akartam, hogy kárba vesszen, de aztán úgy voltam vele, hogy inkább veszek nagyobbat mert abban csak jobban elvannak a halak, így lett egy több mint 50 literes akváriumom. Ebbe tervezem átköltöztetni a bettámat, a guppimat és melléjük szeretnék venni neon halakat, alga evőt, meg a guppinak egy párt mert sajnos ő pár hete elpusztult. Az új akváriumba élő és mű növényeket, búvóhelyet, pár kisebb díszt tervezek (a díszek egyben a garnélák búvóhelyei is mert az is van 2 db és nagyon szeretik) illetve rendeltem egy új szűrőt, melegítőt, vettem hőmérőt és van fényük is.
Tudom hogy van aki azt mondja hogy betta mellé nem való más hal, de eddig egyik másik halat se bántotta.
Pár tanács, hátha megfogadod, egy próbát megér.
Kezdeném ott, hogy ez a műnövény koncepció egy erősen félrecsúszott ötlet, a műnövények ivadéknevelő esetleg karantén akváriumokba valók, ahol a biológiai egyensúly a rendszer egyedi mivolta miatt vagy nem szempont vagy más módon biztosított.
Egy tisztességes növényes társas akváriumra sem kell sokkal több fényerő mint amit egyébként a halak miatt rátennél, hogy lásd őket. Nem ismerem az 50esed dimenzióit, de ha mondjuk 60-as a hossza, ahhoz nagyon jó szabvány fényforrások vannak, diszkont árú fénycsövekkel. Az alá meg mehet egy különösebb törődést nem igénylő élő növényzet. Természet adta példa ez, a növényeknek kulcsszerepük van az életközösségekben, nincs ez másképp itt sem. Ha részletezed a jelenlegi fényforrásod (watt, kelvin, lumen bármi), akkor megtudjuk mire elég, milyen növényzet tolerálná.
A garnélák halak mellett keresik a búvóhelyet alapból, mind a betta mind a guppik tápláléknak tekintik őket, így a szaporodásuk ellehetetlenített, színeik fakóbbak.
A betta társítása valóban egyedenként eltérő sikereket mutat, viszont a guppik klasszikusan az a példa, ami több szempontból is mellényúlás: vízhőm, áramlás, vízkeménység + a guppi hímek farokúszója.
A neon halak és az algaevő (=ancistrus?) egyértelműen nem 50 literbe való jószágok.
Guppikból is inkább csakis hímeket javasolnék 50 literbe, gátolva a túlszaporodást, de ezt az említett bettaügy miatt már nem tenném.
A kavicsnak ekkora fauna mellett nem kéne túlzottan koszolódni, kivéve ha túlméretes szemekből áll.
Ha elárulod a jelenlegi és a kinézett szűrő, fűtő típusát/modell nevét akkor szintén meg tudjuk mondani, hogy oké lesz-e adott víztömeghez és halfajhoz.
Amíg nincs a kellő technika a birtokodban ne áll neki a költöztetésnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!