60 literes akváriumba való szűrő/levegőztetővel lenne kérdésem. Kezdő akvarista vagyok, három hónapja foglalkozom az akvarisztikával. Baj ha a nem bocsát ki buborékokat?
A 2 szifónál most vannak kicsit nagyobb gondok is. Szóval az eladók. A 99% nem ért a halazáshoz de ezuttal a heti részleges takarításra ráhibáztak. Hetente kell 25-30% vizet cserélni állot vízzel (a vízbe rakhatsz vízelőkészítőt). Ezt talajporszívózással együtt érdemes csinálni. Nem kell havonta nagytakarítás. Egy jól működő akváriumot elég 5-10 évente kitakarítani (azt is csak indokolt esetben). A szűrőt pedig a leengedett akvárium vízben szabad kinyomkodni (nitrifikáló baktériumok miatt).
Az általam ajánlott oldalakon olvashatsz ezekről + jó lenne beazonosítani a halakat/ növényeket.
„Kék és fehér színű köveim vannak.” ezek festett kavicsok, némely festék ráadásul oldódhat is az idő múlásával, a másik, hogy a festék megakadályozza, hogy az egész akvárium életképességét biztosító baktériumtörzsek legnagyobb telepe létrejöhessen. Ez lenne a talaj, melynek pórusait a festék kitölti. Le kéne cserélni (pl homok+1-4 mm gyöngykavics mixelve), egyszerre veszélyes és értelmetlen.
A csigák túlszaporodása bomló anyagokra vezethető vissza, ami akár a túl nagy szemcseméretű talajra és/vagy túletetésre is visszavezethető. Ha a talajt kiszeded vadászd le a csigákat is, vidd be az üzletbe teknőskajának.
A fűtő működését egy hőmérővel lehet ellenőrizni, az a hiteles amit a hőmérő mutat, a fűtőt ez alapján kéne kalibrálni, állítgatni.
Ha szettet vettél akkor a fény nem sok trágyát ér. Annyi fény minimum kéne, hogy egy folyamatosan fejlődő igénytelen, de annál hasznosabb (mint biológiai tisztítók, a mostani – vélhetően anubias - nem az) növényzetet összehozz, a magad dolgát megkönnyítendő. Esetleg oszd meg a fórum népével, hogy milyen fényforrásod van.
Közben a jövőre nézve azért szemeznék a 2x15w vagy 2x18w T8, esetleg a 2x24w T5 armatúrákkal. Pl:
A szűrő szivacstöltete és hatékonysága vélhetően kicsi 60 literhez, itt is egy nagyobb belső vagy akasztós szűrő lehet megoldás.
Őszintén a legjobban (pénz, energia) akkor járnál, ha a teljes állományt visszavinnéd a boltba, összeraknál egy élhető és fenntartható akváriumot megfelelő technikai feltételekkel és alap biológiai ismeretekkel (lásd a korábban linkelt oldalak). Elmondhatatlanul nagyobb macera a guppikat megtartva restartolni, pláne ha a többit úgyis vissza kéne vinni. Mint láthatod te magad is: a szükséges feltételek nélkül csak a pénzt és az emberi energiát nyeli állandó karbantartás mellett is. Gondold át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!