300 literes akváriumba milyen profi felszereléseket vegyek? Led világítás, ami nem ad ki hőt, szűrő, fűtő, nagyon halk légpumpa?
100 literes akváriumról 300 literesre szeretnék bővíteni az elszaporodás miatt.
Tapasztalt profi akváriumostól szeretnék tanácsot kérni. Egyedi méretű akváriumot hol érdemes készíttetni? Milyen a jó tető? Mire figyeljek oda? Üveg vagy műanyag? Az üveg tető 300 literesnél, hogy néz ki, miket kell figyelembe venni, hogy biztonságos legyen?
Illetve ha műanyag a tető, olyat hol csinálnak méretre?
Led világítást szeretnék ami nem ad ki hőt, de milyet és mekkorát? Szűrőből is a legjobbat, ami csendes, fűtő ami tutira jó, és nagyon halk légpumpát ami nem dugul el és nem áll le. Most 5-dik éve Hydor levegőztetőm van vulkánba rakva, és néha leáll, ezért sajnos pár hal odalett. Megfelelően van karbantartás, nem koszos.
Nem ismerem a külső szűrőket, eddig csak belső volt.
Nem tudom mit érdemes és mit kell még akváriumba venni.
Kizárólag normális és hasznos válaszokat várok, mert viszonylag sürgős a dolog, mert sok a hal.
Guppyk többségben.
Bízom a szaktudásotokban, mert én nem tudom milyet és hol vegyek, ami minőségi.
Illetve hány kg fekete apró szemű bazalt kavics szükséges egy ekkora akváriumba?
Melyek azok a masszív növények amik guppyk mellett is megmaradnak? Nem nőnek hanem inkább bokrosodnak?
Köszönöm előre is mindenkinek. Csak ne bizonytalanitsatok el, hogy sokfélét írtok.
Ígérem hálám jeléül, küldöm a zöld kezet.
Új akváriumom egyedi mérete 137 széles
37 mélység
50 cm magas
Ehez egyelőre csak annyit fűznék hozza ,hogy ha szaporodás miatt kinőtték a 100 literest akkor a 300-ast is kinövik pár hónap alatt. Szóval a szaporodást kell kontrolálni mert így fél évente/évente vehetsz dupla ekkora akváriumot.
Amúgy nincs lényeges különbség a két akvárium között csak a méret. Bár szűrőből itt már tényleg külső kell, egy százas még eldöcög belsővel (a többiek majd írnak megbízható márkaneveket). Amúgy ha a szűrőre felrakod az esőztető csövet (víz alá nyomva) s azzal fodrozod a vízfelszínt akkor nem kell külön levegőztető. A felszín mozgatása a lényeg nem a buborék. Kétlem ,hogy azok a halak amiatt pusztultak volna el. Egy 100 literesben azért nem tűnik el az oxigén olyan hirtelen.
Talajból ~5 cm vastagság kell növényezéshez, azt nem tudom ,hogy az kilóban mennyi xy talajnál. Az ,hogy milyen növényt tarthatsz azt elsősorban a vized keménysége s a világítás szabja meg.
Tetőből... hát nekem övegtetőm van a százasomon de azt is csak télen illetve hűvösebb időben használom, nyáron nyitott az akva. Bár ez attól is függ ,hogy ugrálós halakat tartasz-e. Én jóformán csak az egy megmaradt gurámim miatt fedem, se a csigák se a szifók nálam nem szökősek.
Illetve 300 literesnek én már raknék legalább két merevítőt felülre.
Csatlakozom az előzőhöz, számold fel a guppi-tenyészetet mert ez így ebben a formában nem fenntartható. Érdeklődj boltban, facebook tematikus csoportok, hirdesd… néhány hímet tarts meg. A számuk exponenciálisan nőni fog, mesterséges ökoszisztémában ehhez minden feltétel adott, nincs szelekció, teljes utódgenerációk válnak rövid időn belül ivaréretté… szépen lassan kiszorulsz az életteredből. Csak a guppi-örömtanya okán ne verd magad költségekbe.
Illetve a „Nem tudom mit érdemes és mit kell még akváriumba venni.” mondatodra reflektálva ajánlanék egy oldalt, ami az alaptéziseket lefekteti, pazar gyűjtemény: [link]
Légyszi írjatok!
Nagyon fontos lenne, hogy szakember adjon tanácsot.
Köszi.
#3 vagyok újfent nekifutva:
Onnan indítanék, amit írtál a méretek alapján nem 300 hanem 250 literes.
Üveget arra szakosodott üvegessel, a legtöbb nem is vállalja, a többiek között is van akinek meg nem kéne vállalni. Facebook, tematikus csoportok, van szaki aki az egész országban vállal kiszállítást, nem lesz olcsó.
Tető, légpumpát nem használnék.
Hydor Prof 600
Tetra Tec HT 200W fűtő (már ha csak a guppik miatt egyáltalán szükség van rá)
Az erősebb ledek – egy 40 centis mélységhez is kell lumen – rengeteg hőt adnak le, a hőt el kell vezetni, vagy csak alumínium aljzatra szerelni, ha az sem elég akkor ventilálni. Ekkora üvegre ha itthon csináltatod 80-100e körül állna meg, ha online rendeled a fényforrást diszkont piacon akkor lehet olcsóbb is, wish, aliexpress, ebay etc. A kiegészítőket, mint táp, huzal, kapcsoló, dimmer itthon is megvehető ha magad raknád/rakatnád össze mondjuk merev szalagokból. A ledek is fáradnak egyébként növény szemszögből nézve nem fogják sokkal tovább bírni mint egy T5ös.
Ha az egészre teríted egy 35l aljzat kelleni fog. Bazaltnál nem tudom hányas a kg/l arány, 1.5szeres minimum.
Masszív, bokros növény: C beckettii, C wendtii, C thalictroides.
Köszönöm. Tető kell, mert van 10 csigám is. A levegőztető miért nem fontos?
Vannak még neonok, garnélák, harcsák, ancik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!