Az állatoknak is van olyan betegségük, mint a Down-szindróma, az Asperger-szindróma vagy az Alzheimer-kór?
Az állatoknak is fejlődhet eltérően az idegrendszere illetve agya genetikai különbségekből adódóan.
Az autizmus/Asperger diagnosztikai kritériumai miatt (pl. nyelvfejlődés, szociális diszfunkció, stb.) csak embereknél diagnosztizálható, de némelyik tudós amellett érvel, hogy autizmusra hasonlító vislekedésformák megfigyelhetőek állatoknál is.
Az emberszebású majmok agyában az öregedés során hasonló folyamatok mennek végbe, mint amik az Alzheimerért felelősek, habár rájuk kevésbé hat rombolóan, erre az az elmélet, hogy azért, mert kevésbé kifinomult, differenciálódott az idegrendszerük/agyuk.
A Down-szindrómáért a 21. kromoszóma megtriplázódása a felelős. A legtöbb állatnak nincs is 21 kromoszómája (az embereknek 23 van). Habár genetikai variációk és betegségek náluk is előfordulnak, ezek mások és más a nevük is.
2es, van down szindróma náluk, csak másképp alakul ki, mivel nem ember, tehát félig igazad is van, de nem teljesen....
Az extra genetikai anyag jellegzetes változásokat eredményez az illető személy szellemi és fizikai fejlődésében is. Ez a veleszületett genetikai rendellenesség azonban nem csak az emberi fajt érintheti, az állatok esetében is előfordul. A legtöbb állatnak az emberétől eltérő kromoszóma száma van, de az egyik gén részleges vagy teljes többszöröződése képes Down-szindróma kialakulását eredményezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!