Vadászgörény tartók! Mennyi időre szabad egyedül hagyni egy 1-2 éves görit?
Otthon hagyhatod, de nagy ketrece legyen, és ha otthon vagy, MINDIG legyen kinn!
Vigyázz, nagyon tudnak rombolni!
A vadászgörény nagyon jól megszokja a gazdi életritmusát és alkalmazkodik hozzá. Fiatalabb görény még aktívabb, vele többet kell foglalkozni, ha reggelente munkába menet előtt szánsz még rá egy fél-1 órát akkor utána egész nap aludni fog jó formán. Idősebb korban meg aztán még többet alszanak. Érdemes egy napi ritmushoz szoktatni (hétvégén is) mert akkor elkerülhető, hogy magában tomboljon a ketrecében. Tudni fogja mikor lesz az ideje annak amikor kijöhet, vagy kaja van, stb.
Itatónak tökéletes nekik a csőrös itató. Tehetsz be tálba is vizet, de 100% hogy kipocsolja és játszani fog benne, aztán úszik az egész ketrec.
Almozásnál úgy gondolkodj mint a macskáknál. Egy tálba macskaalom, és kész. Nem kell az egész ketrecét beteríteni vele, nem is szeretik. Forgácsot, meg egyéb kisállatok alá való almot pedig TILOS alájuk rakni. Legyen bent egy alomtál, mellette sok rongy amin feküdhet, kispárna függőágy, ilyenek.
Remélem tenyésztőtől veszel majd kis görit, mert akkor ő még pluszban el fog látni sok hasznos infóval.
NEM kell fürdetni őket, pláne nem a szaguk miatt. A fürdetés csak tönkreteszi a bőrüket. Ha esetleg koszosak lennének, pl olajfolt került rá séta során miután bemászott egy kocsi alá, akkor azt nedves törlőkendővel simán le lehet szedni. Nyáron, a hőség ellen pocsolhatnak vízben ha úgy van kedvük , de samponos fürdetést nem igényelnek.
A görényeknek alapból van egy pézsmás bundaszaguk, amit vagy elvisel az ember, vagy nem. Aki nem bírja ezt az szagot az ne tartson görényt szerintem.
Az ivaros görények büdösek, főleg a hímek. Azokkal tényleg nem lehet egy házban megmaradni, ragacsos a bundájuk és mindent végigjelölnek. A gazdi és a görény érdekében is nagyon ajánlott ivarérés után a hormon implantátum behelyezése az állatba, mert az egy pár évig visszafogja az ivarzását, megszűnik a szag és az ivaros természettel járó agresszív viselkedés is. Nőstényeknél különösen fontos megszüntetni az ivarzást, mert náluk nem múlik el a tüzelés magától, és ha nincs kezelve akkor abba belepusztulhatnak. Lehet ivartalanítani őket végleg, de az implantátumot jobb. Ivartalanítás után a későbbiekben ahogy öregszik az állat fennállhat a veszélye a mellékvesekéreg megnagyobbodásnak.
A bundaszag mellett szoktak a görik büzzenteni, ami változóan lehet szagos. Általában büdös, de tudják fokozni, a tűrhető, és a majdmegfulladok tőle büdös között. Ezt ki lehet szellőztetni, illetve ha a rongyára, ruhára büzzent akkor azt kimosni, valamint ilyenkor ha nagyon büdös a göri akkor a fenekét meg lehet mosni sima vízzel.
A fekvő rongyaikat hetente kell kimosni, mert egy idő után átveszi a bundájuk szagát, és azok is tudnak büdösek lenni.
Honnan fogsz kisgörényt venni? Ajánlom még, hogy mielőtt megveszed nézz szét az állatorvosok között is, hogy kihez fogtok majd járni vele. Nem minden doki ért a görényekhez, sőt nagyon kevés olyan orvos van akihez nyugodt szívvel lehet fordulni ha baj van. Ha pesti, vagy a környéki vagy akkor könnyebb dolgod van ilyen téren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!