Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik háziállat él rosszabbul...

Melyik háziállat él rosszabbul, (leginkább kutya, macska) amiket ételmaradékokon tartanak, vagy pedig a legolcsóbb kategóriás állateledeleken?

Figyelt kérdés
melyik kategória rossz megoldás? a kettőt vegyesen alkalmazva is rossz hatással van az állatkákra? egyébként pl. a macskák ha kintiek kiegészítik maguknak ha éhesek maradnak? szóval elmennek sokadik szomszédba kajáért, vagy vadásznak maguknak tücsköt-bogarat ha kevésnek érzik a kapott élelmet? vagy egy kutyus egyértelmű jeleket ad ha nem volt elég az a kaja amit adtak neki?
2018. dec. 8. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jobb az ételmaradék. Pl. húslevest csinálsz, az max. 3-4 napig eheto, de a kutyának/cicának odaadhatod az 5. napon is. Vagy ha a húsnak van olyan része ami sérult vagy kevésbé szép, külön megfozod és megvan a vacsorája. Az olcsó tápot nem ajánlom, mert attól hasmenése is lehet. De pl. ha whiskast veszel vagy a kutya esetében friskiest vagy darlingit, attól nem lesz baja. Keverve is nyigodtan adhatod, csak lassan szoktasd át, mert ha hirtelen váltasz szinten hasmenese lesz.
2018. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A macska biztos kiegészíti magának, vadászik is és kuncsorog is. Hozzánk pl simán átjönnek az ötödik szomszédtól is a macskák hogy megegyék a maradék tápot, amit a mi kinti cicánk meghagy (vagy megpróbálják elvenni, de őrizni szoktuk azért), szóval ők nagyon opportunisták. Kutyák azért nyilván nem tudnak így elmenni (jó esetben), de észre lehet venni ha éhesek maradnak.


Egyébként a házi maradék lehet olyan is, ami mérföldekkel jobb, mint bármelyik olcsó táp. Például ha a fűszerezetlen húslevesből és főtt húsból adunk neki, esetleg a natúr főtt krumpli, ezek mind olyan kaják amit főzés közben még fűszerezés előtt félretéve oda lehet adni a kutyának, sokkal jobb mint a rossz táp amiben szőr, köröm, toll és csontliszt van.

2018. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Huslevessel az a gond, hogy a kutyák annyira nincsennek oda a fűszerekért. De különben nem rossz... Igazából legtöbb falusi kutya ételmaradékon él és 15-20 éveket is megélnek. Mi a maradék levest 2naposat max felöntjük vízzel, kenyér tészta .... bele imádják. A főtt répát szeretik, karalábét a tyúk szokta elcsipkedni. Néha kapnak házi tejben elkevert tojást és minőségibb tápot mellé.
2018. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen főzök hústlevest a kutyáknak, nem tudom hogy te hogy értetted, de oda is írtam hogy FŰSZEREZETLENÜL. Mi a hústlevest, amit magunknak főzünk, azt is a vége felé szoktuk fűszerezni, ergo még abból is simán kaphatna, még mielőtt belekerülnek a fűszerek. De egyébként külön szoktam nekik farhátból főleg főzni, bármilyen fűszer nélkül. Főleg ilyenkor hidegebb időkben, mert nagyon tudják értékelni a langyos kaját amit a száraz tápjukra öntök.
2018. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem szeretnék belekötni semmibe de #2! a krumplit tudtommal nem tudják megemészteni a kutyuk szóval úgy megy át rajtuk ahogy megeszik, az nem a legjobb dolog. hozzánk is járnak idegen macskák, és a kutya maradékát adja oda mindig anyum, de olyan lelkesen elpusztítanak bármit mintha nem is láttak volna élelmet, és nem is soványak hozzá
2018. dec. 8. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
2018. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csirkefarhát 90 ft \ kg. Apritolva lehet adni nekik. Nyak 150 ft. Ki kell kloppfolni kicsit ès kaphatják. Mellè pl egy kis rizs. Ès akkor olcsón kihoztam a kajájukat ha nincs pènzem normális tápot venni.
2018. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!