Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tudnak tudatosan...

Az állatok tudnak tudatosan mosolyogni?

Figyelt kérdés
Ha igen, tudtok rá példákat mondani? Ha nem, mi lehet az oka ennek?

2018. jún. 19. 21:11
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom hogy a többi állat tud-e (szerintem tud) de, a kutyák igen. A kutyák nem csak úgy vágnak arc kifejezéseket. Ösztönösen vágják ezeket az arckifejezéseket így a mosolygás is meg pl. a bánatos kiskutya szemét is.
2018. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Én is olvastam hogy vannak olyan arckifejezéseik amiket az embereknek tartogatak csak.
2018. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én tudatos alatt azt értem, hogy például akaratosan fel tudják húzni a szemöldöküket vagy mosolyogni tudnak "csak úgy", amikor unatkoznak. Amiket a kutya vág arckifejezéseket, azok szerintem tudatlanok (ösztönösen csinálják), de lehet, hogy tévedek.
2018. jún. 19. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:

A macskám sose dorombolt, de nagyon boldog fejet vágott, amikor dögönyöztem :)


Rendesen vigyorgott.

2018. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pombe ***** válasza:

Kérdező: "Amiket a kutya vág arckifejezéseket, azok szerintem tudatlanok (ösztönösen csinálják), de lehet, hogy tévedek."


A csimpánzok egyértelműen tudnak vigyorogni, vihogni, (sőt! - kiröhögni is) és mivel sok mindennel bizonyítható, hogy tudatosan irányítják a cselekvéseiket, így...


Bár nem igazán értem a kérdésedet. Te sűrűn szoktál mosolyogni tudatosan?


A színészkedésre gondolsz? Esetleg arra utalsz, hogy az állatok tudják-e erőltetni a mosolyt, mint mi? Pl. átverés okán, vagy hogy a másikat megnyugtassák valami miatt?...stb


Én konkrétan ismerek olyan kutyát, amelyik tényleg felhúzza a szája széleit, és kifejezetten akkor, ha boldog (csóválja a farkát közben - nem szeretnék antropomorfizálni, de nehéz nem a mosolygásra asszociálni ilyenkor). Sose láttam még ezt más kutyánál, és gondolom, hogy ritka jelenség (nyilván viszonylag új kutyamutáció).


Sajnos nem tudom megmondani, hogy ilyenkor tudatosan mosolyog-e a kutya (vagyis taktikából), vagy ösztönből (bár az utóbbira tippelek), de addig amíg valaki mosolygásra képes kutyából nem születik újjá emberként, méghozzá úgy, hogy a kutyagondolataira is emlékezzen, addig senkitől se fogsz a kérdésedre kimerítő választ kapni.


És hogy miért nem tud az állatok többsége tudatosan mosolyogni? Talán azért, mert a többsége eleve fizikailag képtelen a mosolygásra. Nemde?

2018. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Esetleg arra utalsz, hogy az állatok tudják-e erőltetni a mosolyt, mint mi? Pl. átverés okán, vagy hogy a másikat megnyugtassák valami miatt?...stb"


Igen, erre gondolok, de ez szerintem egyértelmű volt eddig is.

2018. jún. 20. 22:44
 7/7 Pombe ***** válasza:

Kérdező: "Igen, erre gondolok, de ez szerintem egyértelmű volt eddig is."


Biztos, hogy nem.


Az eddigi válaszok csak úgy általában a "tudnak-e mosolyogni" koncepció tükrében születtek meg. Senki olyasmire nem gondolt eddig, hogy a kutya meg a macska nem is mosolyogna, de az alkalmi szitut átgondolva, úgy dönt, hogy előnyösebb lenne a számára, ha magára erőltet egy mosolyt.


Ez az utóbbi csak az egyértelmű.

2018. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!