Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy vega vagy vegán gazdi BARF módszerrel eteti a kisállatát?

Figyelt kérdés
Ez egy elég összetett kérdés és lehetne elmélkedni, hogy mi etikus vagy etikátlan. Legyen szó kutyáról, macskáról, sünről, görényről.... Genetikailag ragadozók és szükségük van húsra és szerintem a nyers áll a legközelebb az ő szükségleteikhez nem a táp, vagy nedves eledelek tele mű dolgokkal. Aki vegánra vált szeretné a számára legegészségesebb életmódot választani és szerintem a kiskedvenceinknek is a legjobbakat szeretnénk megadni. Nem szeretném a sáját állatom egészségét kockáztatni csak azért mert én nem eszek hús

2017. okt. 8. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azzal van a baj aki a saját vegán/vega étrendjét akarja a RAGADOZÓ háziállatára ráeröltetni.
2017. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Volt már ilyen kérdés..De annyi a lényeg ,hogy húsevő állatot nem szoktatunk át vega kajára ,mert hogy ő húsevő.Ennyire egyszerű! Hogy ezen belül barf vagy táp az már egyéni ízlés kérdése. Vannak jófajta tápok is,és kevésbé macerás azzal etetni.No meg egy vegának talán kevésbé gusztusos a nyers húsok rakosgatása.
2017. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van egy ilyen ismerősöm. Eleinte viccesnek találtam, hogy ekkora ellentmondás van az életében, főleg, hogy maga darabolja fel az egész csirkét.


Viszont mivel a kutya húsevő, az lenne a kínzás neki, ha nem kapna húst. Illetve a vegánok állatvédők, nyilván persze a legjobbat akarják kedvenceiknek, úgyhogy teljesen megértem.


Hallottam olyanról is, aki a kutyájának is kizárólag növényi eredetű ételt ad, tőle elvenném a kutyát...

2017. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Ugyebár az embernél választás kérdése, hogy mit eszik, vagy nem eszik, míg egy ragadozó állatnál nem.

A vega gazdit, aki felfogja, hogy a kutyájára nem erőltetheti a vegán életmódot, ésszerűen gondolkodó, normális emberként könyvelném el.

2017. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Az a véleményem, hogy az ilyen gazdi jó gazdi, és tisztában van vele, hogy a kutyája (más állata) ragadozó állat.

Van ilyen ismerősöm.

2017. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem példamutató, hogy a gazda a saját étrendje szerint él, de a kutyára nem erőlteti rá ezt, hanem figyelembe veszi, hogy neki mi a szükséglete. Te megtehed, hogy hús nélkül élj, mert ezt választottad, de a kutya legrosszabb rémálmában sem lenne vegetáriánus, teljesen szembemenne az igényeivel.
2017. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En tisztelem azokat az embereket akik a saját vegaságukat félreteszik és neki állnak a nyers kutyakaja elkészítéséhez.
2017. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!