A kiskutyám patkánymérget evett! Túléli? Vagy ha nem mennyi ideje van még?
Próbáljatok felhivni egy állatmentőszervezetet
Általában sok helyen vannak aktovistái.Ilyen esetben ugranak és viszik a kutyut az orvoshoz ha másért nem hát azért higy ne szenvedjen.
Azonnal orvost váltanék mert ez egy trehány disznó az én orvosom már hatszor megmentette volna te pedig legközelebb tartsd olyan helyen azt a patkánymérget ahol a kutya nem fér hozzá és remélem legközelebb nem valami rokon kisgyerek eszik belőle...
Komolyan le vagyok sokkolva, hogy ilyen megtörténhet az egy dolog, hogy megette a mérget mert elérte de az orvos sem segít, te pedig végignézed ahogy szenved és gyk-n ütöd el az időt miközben a kutyád a haláltusáját vívja melletted... Megáll az eszem de komolyan.
Azért nehogy hősnek állítsd be magad, mert te mennyi mindent megtettél!!!
Kezdjük ott, hogy valamirevaló gazda NEM TART OTTHON mérget, mert ha a mérgezett állatot kapja el a kutya, attól is baja lehet, nem csak a méregtől, magától. De ha már vettetek, akkor igazán elzárhattad volna. Azért nem hiszem, hogy egy kölyökkutya szétrág egy szekrényt pl, hogy egyen a méregből...
Remélem kocsitok nincs, mert a következő kutya meg fagyállót fog inni, pedig az is el van zárva ugye???
8 éves kutyám van, és sok egerünk sajnos. És tudod, miért nem pusztult még el a kutya??? Mert nem mérgezem az egereket, hanem csapdával fogjuk, azt is úgy kirakva, hogy a kutya ne férjen hozzá. Pedig egy pit nem pusztulna bele, ha rácsapódna egy egércsapda, mégis elkerüljük ezt is.
De valóban a méreg kényelmesebb megoldás. Neked. A kutyád meg belehalt.
Gratulálok, gondos gazda voltál...
Mi nyugodtan elmehetünk a bús pcsába attól a kutyád még el fog pusztulni, ugyanis elnézve a válaszaid gyakoriságát most sem azon munkálkodsz, hogy megmentsd azt a szerencsétlent...
Csak remélni tudom, hogy provokálsz és ez nem történt meg a való életben.
MILYEN TÜNETEK MUTATKOZNAK?
A mérgezett állatokon nagyfokú vérszegénység látható, a bőr sápadt, a nyálkahártyák porcellán-fehérek. A különböző testnyílásokból ( orr, száj, hüvely, végbél ) és külső sérülésekből vér szivároghat.
Gyakori az orrvérzés, ínyvérzés. A mellüreg bevérzésére a nehezített, szivattyúzó légzés utal. Az agyban, agyburokban kialakuló vérzések görcsöket okozhatnak. Gyakori a véres vizeletürítés, az elégtelen májfunkció sárgasággal jár. A vemhes állatok elvetélhetnek, amit méhvérzés követ.
GYÓGYKEZELÉS
Ha a méreg felvételét kellő időben észleljük, a sertést, kutyát vagy macskát meghánytatjuk. Mindhárom állatfaj meghánytatható 1-2%-os rézszulfát szájon át történő adásával. A szert kanalanként adagoljuk a hányási reflex kiváltódásáig. Ha 1%-os oldatot használunk, a szükséges oldat mennyisége testsúly-kilogrammonként 2 milliliter.
Ugyancsak adunk orvosi szenet ( Carbovet pulvis ) a méreg megkötésére, majd az adszorbeálódott toxikus anyagot sós hashajtókkal ( magnézium-szulfát, nátrium-szulfát, Károly só) távolítsuk el.
Súlyosabb esetekben mielőbb igénybe kell venni az állatorvos segítségét, aki vérátömlesztést és K1-vitamin injekciót ( Konakion ), esetleg kalcium- és C-vitamin injekciót is ad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!