Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyorsan növő fa, ami magasra,...

Gyorsan növő fa, ami magasra, terebélyesre nő, tehát jó árnyékot ad, és a lehulló termését megehetik a baromfik. Ötlet?

Figyelt kérdés
1 hektáros kifutót szeretnék a baromfiknak, érdekelne, hogy milyen növényzettel próbálkozzak. Bokros ötletek is jöhetnek, a fő, hogy a baromfi megehesse. :)
2010. máj. 13. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. A gyorsan növő fajok (pl nyírfa, nyárfa, akác stb) nem adnak ehető termést.
2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Szederfa. Nagy terbélyes koronája van. A gyümölcse édes és finom, biztos megeszik a tyúkok és emberi fogyasztásra is alkalmas finom gyümölcs. Valamint pálinkát is lehet főzni belőle.
2010. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az eperfa (felénk így ismerik) nemes fa, tehát lassan nő. Plusz a lehulló -és megerjedő- terméstől úgy berúghatnak a pipik, hogy ihaj...
2010. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eperfa szerintem is jó, de ha hosszabb távon és gazdaságilag kifizetődőbben gondolkodsz, akkor a mogyoró és diófa jobb. Ugyan nem tudják megenni a tyúkok a termését, de ha elkezd teremni, plusz bevételhez lehet jutni. Ha nem ez a cél, akkor még a meggyfa is szóba jöhet. Viszonylag gyorsan nő, bár nem túl magasra, de jó árnyékot ad.
2010. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a bodzát elfelejtettem. Gyorsan nő, igénytelen, a tyúkok megehetik a termését, de a gazdasági fajták termése (csete) el is adható
2010. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!