Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol kell jelenteni az állatker...

Hol kell jelenteni az állatkereskedést, hogy intézkedjenek?

Figyelt kérdés
A halaik darakórosak, némelyik mintha ilyen fátyolbetegségben szenvedne, fertőznek, a mendencében döglött halak lebegnek, ki sem veszik. A tengerimalacok fiúk-lányok összeeresztve, megtépett véres füllel, ami ÉN VETTEM ÉSZRE, szaporítás, haldokló tengerimalac elkülönítve, mert a többi megverte, illetve szoptató tengerimalac, aki a fiúkkal szintén össze van engedve így is, hogy szült. Lógó fülű nyuszi betegen eladó, hörcsögök állandóan szoptatnak, össze vannak engedve, tehát azok is szaporítva vannak, úgy kereskednek velük. Papagájok egy sötét sarokban összezsúfolva, 2 különböző fajtával, degu szintén szoptat, a patkányok apró TERRÁRIUMBAN aszalódnak ketrec helyett, és tegnap ismét anyagi kárt okoztak nekem 8000FT-ot, a rossz tartási körülmények miatt. Soha többé egy darab állatot nem veszek ott, nekem erre nincs szükségem. A lógófülű nyulamra CSEREGARANCIÁT AJÁNLOTTAK ha elpusztulna szerencsétlen jószág. Mivel nem ez az első rossz tapasztalatom, a nyúlnál betelt a pohár. Ahogy hazahoztam, 1 órán belül vihettem állatorvoshoz, így telefonáltam nekik, azt hazudták, hogy családtól fogadták örökbe, akik azt mondták, hogy 2 hónapos, és váltig állítottàk, hogy nem volt semmi baja, de amikor közöltem, hogy viszem a látleletet, és feljelentem őket mostmár, rögtön felajánlották, hogy adnak ingyen egy másik nyulat, ha ez elpusztul. Az állatorvos meg azt mondta, hogy ez nem 2 hónapos, van ez 2 éves is, ez a nyúl. A nyúl cseréjét már az állatkereskedést tulajdonosa ajánlotta fel, de köszönöm, nem kell több problémás állat. Szerintetek ez így normális? Szerintetek ez előfordulhat, mert szerintem nem! A halak is rendre kidöglenek amit ott veszek. Némelyik már a másnapot nem éri meg. Azt hazudták azokra is, hogy így hozta a szállító. A kaméleonomnak is kértem darabra banántücsköket, darabja 90FT 5db már döglött volt, tehát úgy tette az eladó bele, és még pár napon belül is hullottak el belőlük. Ilyen életképtelen állataik vannak, csak náluk tapasztaltam ilyet. Büdös ugyan annyira nincs náluk, de ez nem mentség arra, hogy az állataik egytől egyig életképtelenek. 1 éve van ez, előtte annyira ez nem volt jellemző, és másik faluban is van üzletük. Ott még nem jártam egyszer sem, nem tudom, hogy ott különbek e, vagy sem? Ja és kapásból 3 embert tudok mondani a környezetemből akik fél év alatt több anyagi kárt is szenvedtek így, általuk. Pl. át is vernek, ha nem figyelünk oda. De ez mellékes. Jah, és nem csak én panaszkodom, hogy a fönök egyik beosztottja nagyon tiszteletlen, finoman fogalmazva, mert itt nem lehet vulgárisan írni, pedig tudnék pár jelzőt használni rá. A fönöknek ez a beosztottja a nője, együtt is élnek, ezért nem fenyíti. Hol lehet jelenteni ezt a problémát, hogy kimenjenek rajtaütésszerűen ellenőrizni, hogy lebukjanak? Volt aki a fertőző, döglött halak miatt, meg a beteg kisemlősök miatt az ÁNTSZ-t javasolta. Újabban már bizonyítéknak a blokkokat is megtartom. Kérdés, hol mutassam be a nyuszi látleletével, hol tegyek panaszt? A rendőrség ilyennel nem foglalkozik.
2016. dec. 31. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

NÉBIH Állategészségügyi és Állatvédelmi Igazgatóság

Titkársági telefon: 1-336-9302

E-mail: aai@nebih.gov.hu


Ezen kívül a megoldás az, hogy nem vásárolsz ott. Azzal, hogy elviszed a beteg állatokat, csak a kereskedésnek hozol újabb profitot, és bár tudom, milyen érzés, amikor legszívesebben hazavinnéd a szerencsétlen sorsú állatkákat, sajnos ezzel kizárólag a kereskedő jár jól. Szörnyű, amit leírtál, remélem, lesz valami hatása a bejelentésnek.

2016. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Intézkedem. Ezen változtatni kell, mert így ki tudja hányan fognak felsülni. Egyrészt ez a vevőknek is rossz, úgy járnak mint én, másrészt az állatok is ott szenvednek. A " csere nyuszira" is pont ezért sem tartok igényt, mert nem szeretnék örökké temetni, és izgulni, hogy most mi lesz. Nagyon aranyos az a nyuszi is, de itt van ez is, most is nagyokat pislog, bágyadt, és reggelente szorongva nézek bele a ketrecébe. Ha nem tudja az állatorvos kikezelni, akkor ezután állatkereskedésből nem vásárolok állatot, innen biztosan nem. Tudom, sajnos, ezzel nekik hoztam hasznot, és a többi vásárlók, hogy megvettük a beteg állatot, de eltitkolták. Nem sejtettük. Minden utólag jöttünk rá a dolgokra, mint akikről írtam is. Pont ezért kellene már jelezni illetékes helyeken ezt a szabálytalanságot-kínzást-átverést, hogy a vevőkből kicsalt hasznot visszavegyék az állatkereskedéstől. Már az is inkorrekt tőlük, hogy eltitkolják az állat betegségét, és eladják így, holott ezt nem volna szabad megtenni. Nem beszélve a halakról, hogy szóltam az eladónak, hogy ott lebegnek páran (kis vitorláshalak, guppik) a víz tetehén megdögölve, amit csak megköszönt, hogy szóltam, és erre azt mondja, hogy majd kiveszi. Le is vannak terhelve a vevők, mindig más van, és mindig egyedül, és sok az állat. Vendég már nincs sok, mikor megnyitottak, sokan jártak oda, de már szinte alig találkoztam én is más vevőkkel. Utálom az embereket. A pénzért bármit megtesznek... Ezért Remélem nagyon megbüntetik őket, biztosan sejteni fogják, hogy én, meg a barátaim jelentettük őket, mivel már fenyegetőztem én is feljelentéssel... Szóval biztosan gyűlölni fognak, de nekem tiszta a lelkiismeretem. Meg hát nem csak én jelzek, mert azok a barátnőim is jelenteni fogják, akik szintén beteg állattal lettek átverve. Minél többen jelentjük az állatkereskedést, annáj nagyobb lesz legalább az esély arra, hogy megbüntetik őket. Ismerem ugyan a főnököt ott, de ezt nem hagyom szó nélkül. Látnád a nyulamat... Piheg, voltunk orvosnál, irattam látleletet, és azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy elpusztul szerencsétlen nyuszi. Ha sikerül is kikezelni, akkor is minden másnap szinte járni kell vele, és hogy szenvedhet. Attól még, hogy nem ad ki hangot, még szenved szegény. Látszik rajta. És gondolom a halaik is szenvednek a darakórtól, és hogy fájhat a tengerimalacoknak is amikor verekszenek. A hörcsögöket sem volna szabad összeengedni, együtt tartani. Nagyon jól esik, hogy segítettél, köszönöm. Élek a lehetőséggel és jelzem nekik az állatkereskedést.
2016. dec. 31. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolok neked, az pedig nagyon jó ötlet, hogy egyszerre többen is bejelentitek a problémát, ilyenkor nagyobb az esély arra, hogy tényleg történik is valami. Az ilyen hozzá nem értő kereskedő nem csak azért veszélyes, mert az állatok rá vannak utalva, de azért is, mert a gazdi, aki jóhiszeműen ott vásárol, még el is hiszi neki a sok tartással kapcsolatos tudnivalót, és ebből lesz az, hogy a nyuszinak száraz kenyeret adnak, és kukoricával tömik a tengerimalacokat. Sajnos ilyen téren van még mit fejlődnünk.
2016. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

A nemek együtt tartására mindig tesznek magasról, én is elhoztam egy patkányt aki lehet hogy töltött, nem érdekel.

A többi rágcsálót terráriumban tartják ,a patkányt, egeret meg a halak alá a földön besuvasztva egy rácsos ládában, itató csontszáraz és ez ellen semmit nem tehetsz mert hogy "ideiglenesen vannak itt" na meg a....

Amitől kivagyok az a cseregarancia még, hogy "ha meghal adunk újat" ez nem egy fejhallgató meg egy turmixgép hogy ha tönkremegy cserélik, ez egy ÉLŐ ÉRZŐ LÉNY, jézusom....

Amúgy a patkánnyal első dolgom volt dokihoz menni aki megkérdezte hogy mi lesz a picikkel, beadom a boltba ahol vettem? Mondom oda én állatot nem viszek se élve se holtan, szépen keresek nekik gazdit.

2017. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!