Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szabad ilyet tenni egy ékszert...

Szabad ilyet tenni egy ékszerteknőssel?

Figyelt kérdés

Anyum egyik ismerősének volt egy ékszerteknőse , amit a minapokban nekünk adott, mivel nekik nem kell. (ők is találták az úton)Van egy kistó a kertünkben , és hogy ott majd jó helye lesz. (anyum szerint)Már most eléggé kedvelem a kishavert , és nem szeretném , hogy valami baja legyen.



(A tóba tudomásom szerint vannak valamilyen halak,békák és törpeharcsák is. Az utóbbi nem fog benne kárt tenni?)



Ha megengedett, akkor az etetését is ugyan úgy kell folytatni , mint eddig?


A válaszokat előre köszönöm.



2016. júl. 8. 03:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán van olyan egy kerti tóban, ami a teknősödben kárt tehet, viszont ő megkajálja a törpeharcsát vagy a békát is. Ha ez gond, ne a kerti tóban tartsátok. Ja és a tavat kerítsétek vmivel körbe, mert elbóklászik, könnyen kiszáradhat.
2016. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen kerítsd el nehogy meglógjon.Amúgy ő eszi meg a halakat.Nekem is volt két ékszertekim nagyon szerettem őket,mígnem egy szép napon a hátam mögött elajándékozták.Ráadásul olyan helyre ahol meg se tudom őket nézni.

Az etetésen amúgy nem kell változtatni ugyanazt kapja mint eddig.Milyen nagyok?

2016. júl. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat egyes szám
2016. júl. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szabad
2016. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

biztos,hogy ékszerteknős? ha az úton találták akkor lehet mocsári is.

a kerti tó jó neki, de tényleg körbe kell keríteni, mert könnyen megszöknek.

a halakat lehet elfogja , arra készüljetek fel. és a vízinövényeket is meg fogja enni, mivel ez a kettő a fő tápláléka. szóval etetni is fagyasztott hallal etesd meg növényekkel.

ha jön a hideg,akkor szerintem érdemes bevinni a házba akváriumba. áttelelnek kint is, de azért ne kockáztassunk

2016. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van róla képed?

Mert ha az úton találták, valószínű, hogy mocsári teknős, aminek tartása tilos, és illegális, tehát büntethető.

Bár, sajnos elég sokan elengedik az ékszerteknősöket, mert megnőnek, unalmassá válnak.. Csak abba nem gondolnak bele, hogy kiszorítják a hazai mocsári teknőseinket sajnos, mert agresszívabbak.

Tehát ha mocsári, engedd szabadon egy mocsaras Tavon, vagy esetleg ha közelben van Duna ott..

Ha pedig ékszerteknős, akkor tartsd meg, vagy ha megunod ajándékozd el.

Az én ékszerteknőseim is kint vannak egész nyáron a kerti tavunkban, amit körbe kell alaposan keríteni, mert nagy francok, akár át is tudják ásni magukat, szóval 20cm mélyebben kell megcsinálni a kerítést.

Amiket felsoroltál nem fognak benne kárt tenni, legfeljebb fordítva. :)

2016. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti hozzászólónak:

Nem biztos, hogy áttelelnek kint, ha nem olyan mély a tó, illetve nem tudják a tó alján ' elvermelni " magukat.

2016. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha pettyes, engedd szabadon egy közeli tóban, ne folyóban! Ha ékszerteknős TILOS szabadon engedni! Kerítsd körbe a kis tavadat. A szabadban csak a 10 évesnél idősebb állatok teleltethetők, ha van a területén száraz terület, ahol elvermelheti magát.
2016. júl. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen , ékszerteknős(Sárgafülű)

Kb 13-14 cm a páncéla (hosszában)

2016. júl. 9. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
A teknős nem vermel víz alatt, tudniillik elég bajos kopoltyú nélkül. Vidd be a házba télire.
2016. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!