Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Méhcsaláddal mikor van munka?

Méhcsaláddal mikor van munka?

Figyelt kérdés
Üdv! Elvileg egy ismerősömhöz járhatnék segíteni a méhészkedésben. Én is szeretnék majd méhészkedni. Szerintem nem fog szólni, nem túl szimpatikus a gyerek. Csak annyit közölt, hogy majd szól, ha olyan munka lesz. Én ha valakit komolyan veszek, és "társulok" vele, akkor annyi lenne a minimum, hogy közölnék vele egy pontos dátumot, "pl. két hétig nem kell a méhekkel foglalkozni, mert most ürült ki a méz a kaptárjukból", de azért annyit írni, hogy majd szól, az nem túl komoly ember. Faterom ismerőse, kint voltunk a méhészetükben, először találkoztam velük. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a méhekkel ugye mindig van olyan munka, amiből tanulhatnék, és csak leakar koptatni a srác?
2016. jún. 28. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülye lenne kiképezni a saját konkurenciáját.
2016. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolta volna, szerintem már szólt volna, hogy menj nézelődni, ismerkedni a méhekkel.

Ha nincs is olyan nagyobb munka (pergetés), akkor is pár naponta rájuk kell nézni legalább, benézni a kaptárakba, nagy hőségben naponta itatni, ha nincs víz a közelben.

Ha nyíló napraforgó van a közelben, akkor lassan már a pergetés is időszerű lesz.

2016. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.: Ez elméletileg igaz is lehetne, csak ők mondták, hogy nagy a piac, nem tudnak elég mézet termelni. Állítólag. Azonkívül meg ingyen segítenék neki, nem lenne egyedül.


2. Amint leírtam, egyszer már voltam kint, körbe vezetett, beszélt a méhekről. Egyébként ők ajánlkoztak szerintem, legalább is ez jött le nekem. Ismerkedni velük? :D Mutatkozzak be nekik? Beszélgessek velük? :D

2016. jún. 28. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit írtál, hogy kint voltál, az alapján nekem az jött le, hogy csak szevasz, jöhetek-e, jöhetsz, majd hívlak, aviszonáltásra. Hogy körbenéztél, az nem volt leírva.


Ismerkedésen azt értettem, hogy megismered a kaptár belső felépítését, megtanulod felismerni a heréket és a királynőt, és a nekik készült sejteket, meg ilyenek. Meglátod, hogy a kaptár melyik részén van a fiasítás, melyik részén a méz. Milyen fajta kaptár, ha mondjuk rakodó, akkor hogy működik a dolog. Stb.

2016. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy most már tényleg nincs komolyabb munka a méhekkel? 1 hónapja írt, hogy mehetnék pergetni, de sajnos akkor nem voltam otthon. Őszig tényleg nincs olyan érdemi munka, ami a hasznomra válhatna? Csak a takarásra érdemes elmennem (ezt írta hogy ebben az évben ez az egyetlen komoly munka)?
2016. júl. 31. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ha egy évben csak egyszer perget, akkor ne hozzá menj tanulni.

A napraforgó felénk egyes táblákon már elvirágzott, más részéről még lehet gyűjteni, méhész kollégáim egyöntetűen azt mondják, hogy a napraforgó mentette meg az évet, mert erről az átlag kétszerese lejött, másból meg alig lett.

Tehát, a helyszíntől függ, hogy a múlt héten pergetett-e, vagy még most fog. Hívd fel.

2016. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kb. 60 méhcsaládja van. Beszéltem vele, azt mondta majd ősszel lesz a takarás...

Azért érdekel a dolog, mert nem szeretem ha csak hitegetnek, és ennél a gyereknél úgy érzem.

2016. aug. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!