Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Begyűjtik-e az éti csigákat,...

Begyűjtik-e az éti csigákat, és hol?

Figyelt kérdés
Az éti csiga védettséget élvez. Ha ezt a védettségét tiszteletben akarjuk tartani, a kertünkben megjelent egyedeit nem volna szabad elpusztítanunk.

#védekezés #védettség #éti csiga #kerti kártevő #törvénytisztelet
2016. jún. 22. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De nem akarjuk tiszteletben tartani, eleve nem.tudom melyik dilettáns barom nyilvánìtott vèdettè egy olyan szapora állatot. Lassan amúgy már a csótány ès.patkány ia vèdett lesz valamilyen hülye indokkal, nevetsèges kezd lenni az egèsz rendszer.
2016. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:)


2.000,- Ft egy-egy csiga eszmei értéke.....

2016. jún. 23. 09:38
 3/5 elwera ***** válasza:

Múltkor volt nálam egy csiga egy hétig. Még jó hogy elengedtem. Eső után tele van velük az utca. Ha nem szedtem volna fel, biztos átment volna rajta egy autó, mert az úttestre igyekezett.


Gyerekkoromban egy osztálytársam kamrájában volt egy akkora kartondoboz, amibe belefértem és egy nap, több ezer éti csiga volt benne. A hapsi gyerekei óránként rakosgatták vissza a szökevényeket a dobozba. Nem tudom, hogy ezt mi célból szedték. Lehet hogy eladták egy étteremnek. Ezt megértem, hogy emiatt védik, de amúgy nem hiszem hogy annyira fontos lenne védeni őket. De hát kitudja.

2016. jún. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:
Amúgy szerintem ők egy erdőben szedték a csigákat.
2016. jún. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az éti csiga a nevét nem ok nélkül kapta.

Nemcsak a franciák, nemcsak a marokkóiak, hanem a csángók is beillesztik étrendjükbe. Nemrég fedeztem föl egy receptes könyvben, hogyan kell a csigatokányt elkészíteni.

:)

2016. jún. 29. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!