Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől halhatott meg a nyulam...

Mitől halhatott meg a nyulam egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Három hónapja volt nálunk (amúgy 9 hónapos).

Ma már nem élt, amikor megtaláltuk (óriásnyúl)

Nem tudom mitől lehetett...ami esetleg tényező lehet: a kis méretű kutyánk tegnap ráugrott, de nem bántotta, csak játszott.

2:nagyon megnéztük, és mintha az egyik füle belselyében lett volna egy gyulladás/seb..nem is tudom mi az, elég mélyen volt


2015. jún. 5. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kutyi kinyírta. A nyulak belső szervei úgy helyezkednek, hogy nem elég védettek a behatások ellen. Ezért nem szabad őket úgy felvenni, mint egy mscskát pl. Nem vélrtlenül fogják a fülénél, vagy a nyaki bőrénél.
2015. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Rendkívül intelligens ember az, aki megmondja mitől halt meg látatlanba.. Lehet szívrohamot kapott mikor a kutya rávetette magát vagy bedepizett.
2015. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem emelünk nyulat a fülénél. Egyébként okozhatta a stressz, a hőség, gyakorlatilag bármi. Jól titkolják a betegséget, ha nem vagy gyakorlott a jelek felismerésében, gyakorlatilag biztos, hogy belehal.
2015. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindentől lehetett. Valóban okozhatta akár a kutya is: belső sérülés vagy egyszerűen hatalmas sokk érte. Az is lehet, hogy hőgutát kapott, a nyulak nagyon könnyen belepusztulnak a melegbe, nem tudnak izzadni rendesen. Az optimális hőmérséklet számukra 15 fok. Az utóbbi napokban dög meleg volt/van. Talán elkapott valami fertőzést, betegséget, lehet más állattól, akár a kutyádtól, még ha ő nem is beteg. Magával is hozhatott valami betegséget, vagy örökölt valamit. Néha nehéz rajtuk észrevenni, ha betegek. Be volt oltva? A nyulak gyakori és halálos betegsége a myxomatózis, amit szúnyogoktól kaphat el. Erre utalhat a fülében lévő seb is. Pl. itt egy myxomatózisos nyuszi: [link] Ált. a szemen és a fülön jelentkeznek a sebek. Ehetett továbbá valami mérgezőt is esetleg. Te pontosan miket adtál neki enni? Tulajdonképpen bármi lehet a halálának az oka.
2015. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
"nem tudnak izzadni rendesen"? Rengeteg állat nem is izzad, pl a kutya nem izzad, mégse hal meg a napon..
2015. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, de a kutyák lihegnek, kilógatott nyelvükön keresztül nedvességet párologtatnak, így gondoskodnak arról, hogy testük ne hevüljön túl.

A nyulak is lihegnek kicsit, de az nem ér valami sokat. Ők csak azzal tudnak leadni hőt, hogy a fülük hosszú és kevésbé szőrös, és itt a vér erősebben tud áramlani..

A nyulak alapból a hűvösebb helyet szeretik, fogékonyabbak a hőgutára, mint bármely más állat.

2015. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Be lett olvta, igen..egyénként a kutyánk, aki tényleg nagyon pici, már többször is játszott vele, ezért nem gondoljuk hogy az miatt.

És utólag belegondolva többször is láttuk hogy vakarja a jobb fülét, amiben a seb volt,

És valóban nagyon meleg volt, de volt vize, és a kertben sok árnyék van a fák miatt, és az ólja is védett és nagy. Ott találtunk rá egyébként

2015. jún. 7. 10:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy eddig nem lett baj belőle, még lehetett a kutya. Eddig még nem volt autóbalesetem, de ez nem jelenti azt, ha következőnek kocsiba ülök, nem történik valami...

Én leginkább valami fertőzésre, betegségre gyanakszok a füle miatt. Állatorvos egyébként talán meg tudja mondani, pontosan mibe halt bele.

Az, hogy volt vize és árnyéka, még nem jelenti, hogy nem kaphatott hőgutát. Árnyékban és dög meleg van, ezenkívül hiába volt vize, lehet nem ivott eleget. Én is most azzal szenvedek, hogy rávegyem a nyuszijaim az ivásra. Ők is kint vannak, meleg van, de nem nagyon akarnak inni, mert felmelegedett a vizük. Kicseréltem, akkor ittak, de aztán megint felmelegedett hamar és ők meg kényesek. Cserélgetem én szívesen, csak nem mindig tudok itthon lenni, hogy friss vizet adogassak nekik 3 óránként..

2015. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!