Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más is van itt, aki kisebb...

Más is van itt, aki kisebb állatkertet tart kedvencekből?

Figyelt kérdés

Benti állatokra gondolok főleg :-)

Hogy lett sok házikedvencetek? Mennyi foglalkozást igényelnek? Milyen állatok?


2015. máj. 22. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakunk, de alapvetően az összes állatom "házikedvenc", tehát nem haszonállat, még ha a nap nagy részében kint is tartózkodik.

A kutyákat vagy tudatosan, hosszas megfontolás után vásárolom tenyésztőktől, vagy csak az "ölembe pottyannak" - befogadott, talált, menhelyi jószágok.

A macskák szintén csak úgy csapódnak hozzánk. Csipás kis jószágokat hordok haza, aztán vagy találunk neki gazdát, vagy marad és ivartalanítjuk.

Lett egy nyuszink, mentett darab az is, szelíd, kedves nyúl, ő csak néha jön be a lakásba körülnézni. :)

Régebben volt tengerimalacom, ő még gyerekkorból maradt élő fosszília volt, ahogy a teknős is.

Kaptunk ajándékba egy kanárit, megörököltünk egy papagájt.

Alapvetően a legtöbb állatunkhoz öröklés/ajándékozás útján jutottunk. A legtöbb időt a kutyák veszik el, ők igénylik legjobban a személyes kontaktust, a többiek elvannak magukban, némi alkalmi simogatás (meg persze a gondozás) elég nekik.

2015. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 roti 3macska nekik a hálószobán kívül mindenhová bejárásuk van, 4 kecske ők nem jöhetnek be a házba, de néha bekóborolnak, rengeteg csírke, kacsa, liba, 30 nyúl, 10 tengerimalac, a nyúl mondjuk kaja... És egy csacsi.
2015. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Janka néni ***** válasza:

Szia, hát igen. ez így alakul.

Családi házban lakunk, hatalmas telekkel az erdő szélén.

Van 6 kutyánk: két border collie, egy vizsla, egy tacskó, egy vizsla-retriver keverék (befogadtuk), egy jugoszláv farkasölő (befogadtuk) Ő őrzi a házat, a többiek díszek (nem igaz, a vizsla vadászni jár velem, a borderek terápiás képzést kaptak és ki is járnak is gyerekek közé. Néha bejöhetnek, de ....

Jelenleg van 3 felnőtt macskánk, lányok és most születtek kiscicák. A macskák közül egyet befogadtunk, a másik kettő nálunk született.A lakásban vannak, de járnak csavarogni, egerészni,pockozni,békászni. Erdőkerülők.

A lakásban lakik még 2 tengerimalac, az egyiket örökbe fogadtuk, a másikat vettük, hogy az első ne legyen egyedül.

Mellettük van még benn 2 teknős, szintén örökbefogadással jöttek.

Átmenetileg és végleg befogadunk szinte bármilyen állatot.

Kinn még van 2 lovunk, hát nem, ezek nem jöhetnek be a lakásba.

A kertben lakó sünöket, szarvasbogarakat, denevéreket, mókusokat csak etetjük, óvjuk. A betévedő róka, nyest,sikló, ha szerencsés, nem találkozik a kutyákkal.

2015. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Janka néni ***** válasza:
Ja, rengeteg foglalkozást igényelnek és nem kevés anyagiakat kell biztosítani (ivartalanítás, oltások, egyéb állatorvosi költség, élelem, takarmány, alom, felszerelés). De a lovak és a kutyák azért "hozzájárulnak a költségekhez, mivel "dolgoznak" is. De nekünk ez az egyetlen szenvedélyünk, nem kerül annyiba szerintem, mint a cigi.
2015. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bentiek: 4 macska, 1 hörcsög, 1 nyúl.

Nem tűnik soknak leírva, de rengeteg idő mondjuk minden nap a nyúl után takarítani, foglalkozni vele. A 4 macskával nincs sok gond, mert elvannak egymással, tiszták stb, max a macskaszőrt kell összeszedni a szőnyegről.

A nyuszimat kaptam karácsony előtt. A macskákból egyet én vettem, 1 itt született, 2 meg talált macska. A hörit a szüleim hozták, mert hogy "de cukiii". Azzal legalább nem sokat kell foglalkozni meg szinte egész nap alszik, éjjel van ébren.

Ha nem készülnék költözni több állatom is lenne... de így sem tudom hogyan fogok ennyi macskával albérletet találni.

2015. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem most viszonylag kevesen vannak, szeretnék majd több állatot :D most 1 nyuszi, 1 hörcsög és 40 afrikai óriáscsiga van itthon.

igénylik a törődést, de hát azért vállaltam őket :) a későbbiekben még rengeteg állatot szeretnék, főleg kutyát, patkányt meg hüllőket. de cicának se lennék ellene..

2015. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kutya, nyúl, teknős, kaméleon, varánusz, és 11 kígyó.
2015. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, nálunk is csak úgy lett a legtöbb, szép fokozatosan: előbb halak, aztán az unokahugom megunt hullámos papagája, aztán vettünk neki egy párt, hogy ne legyen egyedül, aztán "ránksóztak" egy kutyust, és még egy cicánk is lett :-) mindenkit imádok, de azért kis lakásban élünk, étel osztáskor kezdem azt érezni, hogy bizony van itt kötelesség rendesen :-D
2015. máj. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!