Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az egerektől....

Nagyon félek az egerektől. (Bővebben lent! )?

Figyelt kérdés
Annyira, hogy ha meglatok egyet sirva fakadok. 1 eve koltoztunk az uj hazunkba. Eloszor megoltunk egerragaccsal es mereggel 14-et majd 8-at es most megint lattam es hallottam ahogy kapar(nak). A tetoteren van a szobam ahogy a 2 tesome is de csak hozzam jonnek be. Egyszer lattam ahogy az ajtom alatt maszik be egy mert meg nincsen kuszobom. Most nem tudtam aludni mert hallottam ahogy kaparnak es odapakoltam egy csomo mindent kivulrol az ajtohoz (eltorlaszoltam nagyjabol) es ugy ks bejott es kicsi volt es tuti vannak testverei es ugye anya apa... megint szaporodtak es megint fognak. Attol felek sose tudjuk kiirtani oket. Regebben csak sikitottam ha meglattam egyet moat meg mar sirva fakadok ha meglatok egyet... ez depresszio lehet? (Siras, szorongas, felelem.)

2014. dec. 1. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió. Szimplán csak nagyon félsz, ami már kissé kikészít. Ez fóbia.

Macskátok nincs? Ilyen ultra hanggal működő hülyeséggel próbálkoztatok már?

2014. dec. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:

ez nem normális hogy az egerek ki-be járkálnak a szobádban.cica kell oda vagy egérragasztó amit kartonpapírra rákensz és úgy el lehet kapni mindet.

[link]

2014. dec. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy van valami gabonatároló a közelben, vagy nagy szemétdomb a szomszédban, de valamiért megy oda az egér.

Azt kell felszámolni.

És igen, macska.

2014. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzás eza reakció,de meg lehet érteni. A ragacs és a méreg nem túl humánus megoldás,elhiszem,hogy az egér kártékony és betegséget terjeszt,én sem hívnám be őket magamhoz,de nem is így irtanám ki őket. Macska vagy az ultrahangos riasztó a legjobb.
2014. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat van ilyen keazulekunk amit konnektorba kell bedugni es elvileg elzavarja az egereket de nem hasznal. Amugy van macskank csak meg kicsi, es nem tud egeret fogni, es a pinceben tartjuk mert font kutya van es nem birjak egymast. Es szetragtak pl. A pizsimet a szekrenybwn tarsasokat, kirakokat. Stb... es a ruhásszekrényem legalso fiokjaba is bele tudnak menni mert a fioknal nincs hatulja a szekrenynek es abba bugyik zoknik vannak... szinte 3 naponta ki kell mosni.
2014. dec. 3. 00:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja es amugy a szomszedunkban van egy ugymond "szemetdomb" regi rossz butorok... de az ember mar meghalt aki itt lakott osszedolt regi fahaz regi holmik, bicigli kerek, szakadt auto ules stb...
2014. dec. 3. 00:20
 7/9 szántóvető ***** válasza:
azt hittem súlyos a helyzet és már vettél ragasztót de ezek szerint nem :) az ilyen elektromos vackok semmit nem érnek.
2014. dec. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De van ragaszto az elmult ket napban 5-ot fogtunk vele es pont az elobb is lattam egyet szaladni. Meg mindig a nappaliban alszom. Es mar vettunk ragacsot. Bele is toltam az agyamat.... kicsit ragad :D na mind1 de nem tudni hogy hol jonnek be es mar minden luk belett csemperagasztozva igy se ki se be pl. Mennyezetbe de meg mindig van...:$
2014. dec. 3. 23:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen problémáztam én is a humánus megoldás miatt, de mióta egereim és a takarmányok miatt még patkányaim is lettek ( az udvaron), azóta tojok rá.

Ragacs, csalis egérfogó, rendszeresen ki kell rakni, folyamatosan legyen csali is a fogóban. Aztán körül kell járni a házat kívül-belül, és lehetőleg az összes egérlukat betömni arra való anyaggal. Vidéken ezek a kártevők mindig vissza fognak jönni, de elejét lehet venni azzal, ha nem hagysz szét semmit, a kaja után még a morzsákat is összeszeded mindenhonnan. Így kénytelenek lesznek a csalit meglátogatni ha enni akarnak. Aztán amikor kifgyott a populáció, akkor kell minden helyiségben legalább 1 csalis fogót tartani, és az új jövevények kis szerecsével rögtön megtalálják, nem szaporodnak el.

Arra kell figyelni, hogy tényleg semmit se legyen a földön, ami mögé elbújhat, vagy amit megrághat. Még a hosszabbítót is megrágják, ha útban van nekik.

2014. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!