Az a feladat hogy ki kell találni milyen madár. Help? (Többi lent! )
Szóval: A pulykakakasnál is nagyobb és erősebb madár... lába magas, vaskos... igazi futóláb. Fészke legtöbbnyire zabvetésben áll, sekély, kapart gödör....nemes czimeres madár s a magyar síkságokon, az erdélyi részek mezőségén az, ami délszakon a struczmadár. Őszre kelve seregbe verődik és így húzza a telet. A legóvatosabb madarak egyike, melyet csak nagy nehezen lehet megtéveszteni. Nemes vad, mely ezért is védelemre méltó.
Másik: Rigó nagyságú. Fekete, szivárványos zománczcal és fehéres csöppentett pettyekkel. A fej aránylag kicsiny, lapos homlokú, szeme közel áll a csőre tövéhez, ravaszkás képű madár. Tollazata keskeny és hegybefutó. Csőre sárgás. A tojófakó, a fiak még fakóbbak. Lába erős, karmai élesek. Fészke fák odvaiban, különösen tölgyfa kerekerdőkben áll, kivált ha közel esik legelők területe és a víz mellék nádasokkal. Melegebb tájakon nyáron át kétszer is költ. és még annyi melyik polihisztor írta ezeket! Köszönöm annak aki segít!:))
A TÚZOK.
Leirás. Pulykakakasnál is nagyobb és erősebb madár. Feje, nyaka világosszürke, hasafele fehér; dolmánya eleven agyagsárga és rovott barna és fekete sávolyokkal; a nagy szárnyfedők fehérek, néha tenyérnyi szélesek és szépen hajlók; farka kurta; de széles tollakból való; lába magas, vaskos, csak három ujjú és húsos, de erős talpú, igazi futóláb. Csőre erős, gerinczén elég íves; a kakas bajuszos, a bajusz kemény, de finoman foszlott tollból való. A túzok szeme eleven, komoly tekintetű, nagy bizalmatlanságra valló. Fészke legtöbbnyire zabvetésben áll, sekély, kapart gödör, kevés alommal meghányva. Fészekalja két, ritkán három tojás, a melyet már ismerünk. De a míg idáig jut a családi élet, a kakasnak nagy viadalai vannak vetélkedő társaival; tyúkját ki kell küzdenie. A költés ideje eltart majd egy hónapig is. A csirkék kevés napok multán már követik vezető anyjukat.
Élete módja. A túzok nemes, czímeres madár s a magyar sikságon, az erdélyi részek mezőségén az, a mi délszakon a struczmadár; ámbár ennél szerencsésebb, mert bár nehezen kél, ha már fölkapott a levegőbe jól és tartósan röpül. Őszrekelve seregbe verődik és így húzza ki a telet.
--
A SEREGÉLY.
Leirás. Rigó nagyságú. Fekete, szivárványos zománczczal és fehéres, csöppentett pettyekkel. A fej aránylag kicsiny, lapos homlokú; szeme közel áll a csőr tövéhez. Ravaszkás képű madár. Tollazata keskeny és hegybefutó. Csőre sárgás. A tojó fakóbb, a fiak még fakóbbak. Lába erős, karmai élesek. Fészke fák odvaiban, különösen tölgyfa kerekerdőkben áll, kivált ha közel esik a legelők területe és a vizmellék nádasokkal. Melegebb tájakon nyáron át kétszer is költ.
1. jobb ma egy veréb mint holnap egy túzok
2. seregély
3. Hermann Ottóra tippelek..
jah kis megjegyzés: ha mondjuk ezt a sort:
"nemes czimeres madár s a magyar síkságokon, az erdélyi részek mezőségén az, ami délszakon a struczmadár."
beirtad volna googleba kidobja a madarat is a könyvet is meg a könyv iróját is. (és az ötöst én érdemlem mert google nélkül tudtam minden kérdésre a választ) ^^
Ezen az oldalon találtam:
itt az első oldalon nézd meg, hátha írják hogy ki írta...
a 22.oldalon volt a seregély, 29. oldal túzok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!