A csimpánzok vannak olyan intelligensek, hogy megtanuljanak
kézilabdázni?
Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 11:25
1/7 anonim válasza:
Szerintem igen, legalábbis valami egyszerűsített szabályrendszerrel, csak nagyon jó programot kellene összeállítani nekik, meg valahogy el kellene érni, hogy a csimpánzok odafigyeljenek, és fegyelmezettek legyenek. Ez utóbbi viszont már lehet hogy lehetetlen, amennyit tudok a csimpánzokról. Legalább 6 csimpánznak a figyelmét kellene egyszerre kiérdemelni, napi több órára (vagy háromét, ha emberek ellen játszanának, ami lehet nem jó 5let, ha tényleg a játék lényegét akarjuk megtanítani nekik, nem csak valami begyakorolt koreográfiát). Sztem az emberi intelligenciának legalább akkora kihívás volna egy ilyen project, mint a csimpánzokénak :) és persze anyagilag se lenne semmi, a legjobb szakemberekre volna szükség, sztem legalább egy csimpánzhoz egy.
Főleg, ha elkapja őket a játék heve, akkor lehet nehéz leállítani őket.
2014. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
nincsenek. Alapvetően a csapatjátékok abból indulnak ki, hogy odaadod a labdát valaki másnak. Egy csimpánzcsapatban ez elképzelhetetlen. Az alárendelt visítva eldobja, a felérendelt nem is adja oda. + az ellenséges csapattal azonnal kitörne a verekedés a pálya bírtoklási jogáért.
2014. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
83% néhány pszichológus próbálta csak bebizonyítani valami szerencsétlen kísérlettel, hogy nem képesek a csimpánzok szépen osztozni dolgokon. De azóta már cáfolták ezt többször.
Az ellenséges csapat pedig simán lehet ugyanaz a csapat, nyilván össze lennének szoktatva egymással...
Még mindig nem mondom hogy ez kivitelezhető, csak azért amit írtál az sztem félrevezető.
2014. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Talán Csányi Vilmos tudna rá válaszolni.
2014. jan. 16. 00:50
5/7 anonim válasza:
pont ő írta egy humánetológiai írásában, annak példájára, hogy az ember mennyire egy stressztűrő faj, hogy ha a reggeli 7-es buszt az emberek helyett csimpánzokkal töltenék meg, a végállomásra max 1 vagy 2 egyed érkezne meg élve a többiek legyilkolnák egymást.
"Emlékszem, évekkel ezelőtt Csányi professzor egy televíziós műsorban szerepelt. Mikor szóba került az emberi agresszió kérdése, hozzá fordultak, magyarázza meg az ember gyilkos agresszivitását. A professzor úr válasza mindenkit meglepett. Szerinte a híradókban, videojátékokban és mozifilmekben megteremtett erőszakkultusz hamis képet fest az emberi agresszivitásról, mivel az ember az egyik legbékésebb faj a bolygón. Állításának alátámasztására szemléletes példát mondott. Ha 40 felnőtt, egymást egyáltalán nem ismerő csimpánz hímet az Astórián „felültetnének” a 7-es buszra, a Keleti pályaudvarra már egy sem jutna el élve, mivel azonnal véres „mindenki-mindenki ellen folyó” dominancia harc robbanna ki köztük. Ugyanez emberekkel elképzelhetetlen. Még a reggeli csúcsban sem tör ki tömeghisztéria az összezártság miatt. Igaz, hogy idegesek, feszültek az emberek, de ezért nem ugranak egymás torkának, uralkodnak magukon. Emberré válásunk egyik kulcsa pont az agressziós késztetések elfojtása, lecsökkenése. Ezt tette lehetővé a hatékony kooperációt társainkkal, valamint későbbiekben a nagy egyedsűrűségű társadalom kialakulását."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!