Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy állatorv...

Mennyi az esélye hogy állatorvos legyek?

Figyelt kérdés

Van-e arra 30 évesen esélyem, hogy elvégezzem az állatorvosi egyetemet, és később állatorvosként is dolgozzak? Érdemes nekivágnom, vagy ennyi idősen már késő?

1 évig dolgoztam állatorvos mellett asszisztensként. (Tudom az messze nem ugyanaz... de mégsem az lesz, hogy teljesen idegen lesz a dolog tőlem)


30/N



2013. aug. 30. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem megéri, állatorvosokból nincs sok és komoly összeget is lehet keresni vele...Ha belevágsz, akkor sok sikert! :)
2013. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönom a gyors választ! Jöhetnek még! Olyanok is akik, benne vannak, és objektív rálátásuk van a dolgokra...
2013. aug. 31. 07:33
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Én viszont nem értek egyet az elsővel. Rengeteg állatorvos van, és a kezdő fizetés sokszor a minimálbérrel vetekszik.

Egyébként van esélyed elvégezni, nem ez a probléma. Csak az emberek többsége nem szokta elvégezni 5,5 év alatt. Tehát tegyük fel, ha jövőre felvesznek, 31 évesen, akkor is a legjobb esetben 37 leszel, mire végzel. És 37 évesen valószínűleg rosszabbak lesznek az esélyeid a munkahelytalálásra is, bár nem sokkal, de amúgy sem túl rózsás a helyzet, hidd el. Pénzt itt azok kaszálnak,akiknek saját rendelőjük van, vagy ügye megszedték magukat a rendszerváltás előtt, még a nagyállatos időszakban.

Meg ügye az érettségi rendszer, gondolom újra kellene tenned, emelt szintű biológia és kémia. A költségtérítés meg hát...1,2 millió forint (kb), félévente..

El kell megint, hogy keserítselek, mert teljesen idegen lesz az egyetem, hiába van szakmai tapasztalatod. Ugyanis az első 3-4 év kemény magolásról szól, nem a gyakorlatokról (biofizika, biokémia, biomatematika, növénytan, élettan...ez csak pár példa, de kb egyiket sem fogod soha használni, mégis le kell vizsgázni belőle). És sokszor este 6-7-8-ig vannak órák.


Összességében nem lehetetlen, hogy állatorvos legyél, csak a kérdés, hogy megéri-e.

Nem tudom, gondolkoztál-e a külföldön való munkavállalással, de már az sem olyan egyszerű,ugyanis minimum 5 évet Magyarországon kell dolgoznod, vagy vissza kell fizetned a tandíjat.

Ha lenne esetleg még kérdésed, akkor szívesen válaszolok.

2013. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én viszont,mint állatorvos-tan hallgató,pont nem értek egyet az előttem szólóval.3 éve különböző helyeken dolgozom ,nyilván állatorvos mellett,és akárhányszor érdeklődtem,mindig azt kaptam válasznak,hogy az elhelyezkedés szinte azonnal megtörténik,maximum a fél év,amit munka nélkül töltesz ,és az is csak akkor,ha nincsenek kapcsolataid,és a sulit 10 év alatt végezted el.a legtöbb doki ,akivel beszéltem,már az utolsó évében amit a suliban töltött 2-3 állásajánlattal rendelkezett.Állatorvosokból nincs hiány,de egyáltalán nem is túltelített a szakma.Pont annyit képeznek,amennyire szükség van.Ez az egész országra nézve kb 90,vagy még annyi sem.Van ,aki külföldre megy,természetesen.Évente 100at vesznek fel,az ország egyetlen állatorvosi egyetemére.Ebből nyilván nem végzi el mindenki.Bent maradni nem könnyű,ahogy bekerülni sem,de ha az célod,hogy egy jól kereső,biztos szakmád legyen,még a mai borzalmas körülményekhez képest is,csak ajánlani tudom.(ezt az utolsó mondatot szó szerint idézem egy fiatal állatorvosnő szájából)
2013. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem csak a jól fizető biztos állás miatt érdekelne. (Persze az is számít.) Hanem az állatok szeretete miatt is. (Azállatok mindig is érdekeltek.) Az életem nem egészen úgy alakult, ahogy terveztem, viszont most úgy érzem volna rá lehetőségem, hogy elmenjek az egyetemre. 2. válaszoló: ha tényleg kell az emelt szintű érettségi, akkor mindent megteszek annak érdekében! Te amúgy állatorvos vagy? Vagy tanultál az ott egyetemen? Ha igen mikor? Érdekelnének a tapasztalataid is.


3. válaszolónak is köszönöm a választ. Ha gondolod te is leírhatod a tapasztalataidat. Szívesen olvasnám.

2013. aug. 31. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, állatorvos vagyok, pár éve végeztem.

Budapesten eléggé telített a piac, minden második sarkon van szinte egy állatorvos, illetve a nagyobb városokban sem sokkal jobb. Viszont a kis városokban, falvakban könnyebben el lehet helyezkedni. Nem tudom, merrefelé élsz?

Azt, hogy elhelyezkedni milyen nehéz, nyilván van, akinek baromira könnyen megy, és van, akinek kevésbé. Szerencse, és kapcsolatok kellenek ehhez,meg gyakorlati tapasztalat. Volt például egy évfolyamtársam, szinte kitűnő eredménnyel végezte el az egyetemet,rendelőbe is bejárt, és több, mint egy évig keresett munkát, mire talált, de a legtöbbünknek is minimum hónapokba telt. Az évfolyamom elég nagy része hatósági állatorvosként helyezkedett el (ott viszonylag könnyű, mindig van üresedés), másik nagyobb része a kisállat praxisban, páran kutatóintézetben, illetve néhányan nagyállatos/vegyes praxisban, vagy van, aki maradt az egyetemen (kis, illetve nagyállat klinikán). Egyébként, persze, ha van az embernek kapcsolata, akkor minden rendben van, sok ember állatorvos családból jön eleve, nekik nyilván nincs problémájuk, vagy akik már évek óta bejárnak rendelőbe, őket is általában fel szokták venni, de ez sem minden esetben igaz.

Vigyázni kell, főleg végzés után, mert előszeretettel kihasználják a frissen végzetteket, hitegetésekkel ("majd felveszünk persze, nemsokára, csak egy kicsit még be kell tanulnod"...és azon kapod magad, hogy ingyen dolgozol, munkahely nélkül..). Ez persze nem általánosítás, van rengeteg normális állatorvos is, akikkel öröm dolgozni, és rengeteget lehet tőlük tanulni,de van sok aljas, hanyag, kis tudású állatorvos is. Sok lehetőség van, ahol közlik Veled, hogy felvenni nem tudnak, de szívesen látnak a rendelőjükben, persze ingyen, és ott tanulhatsz tőlük sok mindent. Persze, tanul az ember, gyakorlatot szerez, de végzett állatorvosként nem feltétlenül a Te hibád, hogy az egyetemi évek alatt nem tudtál gyakorlatot szerezni az egyetemen (mert megmutatták neked képekben a gyomorcsavar műtétet, attól még kötve hiszem, hogy valaki el tudná végezni), mert nem megfelelő a gyakorlati képzés. Nem tudom, milyen a mostani rendszer, ahol már van plusz félév gyakorlat, lehet, hogy ez hasznos...erről sajnos nem tudok nyilatkozni.

Nőként nem ajánlanám a szarvasmarhás, vagy sertéses praxist, illetve a baromfiakat..egy ideig elmegy, de sokszor életveszélyes egy nő számára. Láttam én már terhes nőt, akit majdnem agyonrúgott a tehén...mondjuk ez nem a tehén hibája. Amiből egyre nagyobb igény van, az az egzotikus állatokhoz értő állatorvos.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. aug. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom egyébként, hogy nem úgy alakult az életed, ahogy szeretted volna. Sajnos sok mindenki van ezzel így.

Az állatorvosi egy jó szakma összességében, csak sok idegeskedéssel, meg szivatással jár (persze az elkerülhetetlen emberi tényező miatt). Külföldön sokkal jobban meg van becsülve, jobb eszközökkel dolgozhatsz, sokkal jobb fizetésért, persze ugyan annyit kell idegeskedni.

Ha ez az álmod, hogy állatorvos legyél, akkor mindent bele!

Egyébként én nem lebeszélni akartalak erről, csak szerintem érdemes tudni, hogy ez nem egy leányálom,és jobb tudni előre, mi vár az emberre, mint később meglepődni.

Úgy mentünk mi is az egyetemre, hogy ohhh, végzésig mindenkinek lesz munkahelye...ezzel mégis sokan vitatkozni tudnának szerintem. És nem azért, mert hülyék lennének (persze abból sincs hiány - volt olyan semmirekellő évfolyamtársam, aki végig bukdácsolta az egész egyetemet, és mégis simán felvették). Mindennek két oldala van.

2013. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek,igen,mert az is nagy erőfeszítėst igényel.
2013. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ! Elsősorban kisállatpraxisban gondolkodtam. (160 cm vagyok és 50 kg). Nem hiszem hogy boldogulnék a nagyállatokkal. Bár ki tudja. A specializálódáson is gondolkoztam (madár, hüllő) illetve a szokásos kisállatok (kutya, macska, nyúl stb.) Az azért durva, hogy terhesen is mert tehenekkel dolgozni. Bár vannak a szakmájuk iránt elkötelezett (vagy őrült?) emberkék. Azt sejtettem, hogy nem lesz túl egyszerű sem a bekerülés, sem a bennmaradás. És az egész nem lesz sétagalopp. Egyébként sokszor az egyetemi évek eredményei nem feltétlenül tükrözik a tudást a való életben. Lehet, hogy a gyakorlatban jobb, mint az elméleti dolgokban. (Persze nem ismerem az illetőt,de van ilyen.) A minél több gyakorlat meg természetesen elengedhetetlen. Amúgy faluban élek. Ott meg a legtöbbször (legalábbis nálunk nagyon kevés a kivétel), nem viszik el a kutyát, macskát, állatorvoshoz legfeljebb veszettség elleni oltásra. De pl nem sűrűn ivartalanítják őket. Meg faluhelyen pláne a kisebb falvakban nem tudják megfizetni az állatorvost. Külföldi munkában is gondolkoztam, jelenleg is ott dolgozom, mint házi ápolónő.
2013. szept. 1. 09:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Ami még érdekelne: hogyan lehetne megoldani azt, hogy egyéni órarendem legyen? Külföldre járok dolgozni, kéthetes váltásban ezért lenne szükséges. A munkám egyenlőre nem szeretném feladni, mert akkor nem tudnám miből finanszírozni a tandíjamat. Vagy esetleg levelezős lehetőség van?
2013. szept. 2. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!