Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Békafóbia mire vezethető vissza?

Békafóbia mire vezethető vissza?

Figyelt kérdés
Lassacskán megint előjönnek a békák. Számomra ez elég nehéz sok esetben, ugyanis félek és undorodom tőlük. Bántani nem tudnám, nem is akarom őket, csak ne kerüljön utamba egy se, mert hisztirohamot kapok. Ez már több egy kis félelemnél, nagyon rosszul érzem magam, amikor látom, hogy ott ugrál egy előttem. Mitől alakulhatott ki ez a fóbia? Semmi békával kapcsolatos megrázkódtató élményem nem rémlik kiskoromból.

2013. márc. 17. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szüleid magyarázták be neked, hogy a béka milyen undorító állat. De a békáktól nem kell félni, ha akarnának sem tudnának ártani neked.
2013. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehogy mondtak nekem ilyet, sőt! Ők is ugyanezt mondják, hogy nem kell félni tőlük... Tudom, hogy nem bánt, de nem tudom mitől van ez az érzésem miattuk.
2013. márc. 17. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg leküzdeni a félelmedet és odamenni egyhez. Valószínűleg a béka jobban meg fog ijedni tőled.
2013. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nagy állatbarát vagyok, de a békától kimondottan undorodom. Kiskoromban még anyám szobájába is becsempésztem a kis kosárkámban, raktam be neki füvet, hogy legyen mit ennie (akkor még nem tudtam,mit eszik), sőt kamaszkoromban sem volt semmi bajom velük. Bősz természetvédő lévén még az úton is átsegítettem párzás idején az ott szerencsétlenkedő varangyokat. Aztán egyszer csak undorodni kezdtem tőlük, de veszettül. Semmihez sem köthető, csak úgy megtörtént és azóta sem tudom leküzdeni.
2013. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!