Van Magyarországon olyan állatmentő szolgálat, ahol ingyen be lehet jelenteni sérült állatok?
Például ma láttam egy kutyát az autóból. Az út szélén feküdt, valószínűleg eltört valamije. A szívem majd meg szakadt miatta...
Én nem tudnék vele semmit sem csinálni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ha meg is próbálnám betenni a kocsiba, valószínűleg megharapna mert meg lenne rémülve, ráadásul az állatorvosért is én fizetnék, aztán meg hova kerülne utána? Nekem van kutyám, nem bírná a többi állatot.
Valami olyasmi kellene mint az Animal Planet-en a Houston Állatmentő Szolgálat.
Kellene...
A menhelyeknek nem kell fizetni, hogy bevegyék az állatot, de egyet sem tudnék mondani most, ahol most vagy a közeljövőben lenne egy talpalatnyi hely újabb kutya számára.. Az állatorvosoknak kell fizetni a sérült állat ellátásáért.
Bármelyik menhelyen lehetsz önkéntes és segítheted a munkájukat, melynek része a sérült állatok mentése.
A törvényi szabályozás, a precedensek, és a pénz hiánya az oka, hogy Magyarországon nincsen Állatvédelmi rendőrség.
Budapesten az Illatos úti ebrendészeti telep (NEM MENHELY, hanem sintértelep)köteles kijönni a bejelentett állatért. Nem a legszuperebb, de a kutya kap enni, inni, sérülést ellátják, és nem az úttesten kolbászol. Az Illatos úttal nagyon sok szervezet, menhely dolgozik együtt, folyamatos onnan a mentés, a sérült, beteg állatok kihozatala. Altatnak (muszáj, mert nem menhely, hanem önkormányzati fenntartású intézmény, így ha bejelentés jön a 95. kutyáról, akkor ki kell menni érte is, hiába csak 94 kennel van), de lehetőleg csak idős, súlyosan beteg vagy extrémen veszélyes, agresszív kutyát. A folyamatos mentés ezt igyekszik elkerülni.
Az "itt dolgozók" munkája:
Budapesten még a Noé szokott kimenni, amennyiben van szabad kapacitásuk.
Vidéken keresni kell, mert ha van is működőképes, jó autója az adott menhelynek, akkor az folyamatosan úton van vagy orvoshoz vagy adományért vagy épp kutyához. Ezenkívül, ha minden kennel foglalt, nem biztos hogy be tudják venni a kutyát, ráadásul oltatlanul, ami veszélyezteti a benti állományt és a beérkező kutyát is.
A legtöbb menhely törekszik a karanténoztatásra, tehát a kombinált oltás beadatása után 2 héttel tud bekerülni a kutya, kölyökkutya esetén pedig a parvo és a szopornyica oltás után (szintén 2 hét).
Aki kutyát talál, annak sajnos vállalnia kell a 2 hét karanténoztatást, a várólista kivárását, vagy legalábbis megoldani a kutya elhelyezését a menhelyre kerülésig.
Ez nem a menhelyek hibája, hanem a felelőtlen állattartási kultúráé. A szaporítás, a kutyák kidobálása.
Ha a magyar menhelyek befogadóképessége mondjuk 100.000 kutya (szerintem nincs annyi), az is bakfütty a másfél millió kóbor kutyához képest. Egyszerűen képtelenség ennyi állatot ellátni, ha megszakadunk, akkor se.
Persze sokkal könnyebb lenne a helyzet, ha a kutyák és a macskák ivartalanítva lennének (a tenyésztést most ne keverjük bele), és a gazdás kutyák chippelve lennének, vagy legalábbis lenne telefonszámos/lakcímes bilétájuk.
Amelyik menhely megteheti, ivartalanítva és chippelve ad örökbe kutyát, remélve, hogy egyszer jobb lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!