Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen távolságra lehet a...

Milyen távolságra lehet a házaktól méhkaptárokat elhelyezni?

Figyelt kérdés

Az anyám lakása kb.100-méterre van a szomszéd méhkaptárjaitól.

Számtalanszor előfordult már,hogy amikor a kertet művelték megtámadták őket a méhek,sőt meg is csípték.

Hová lehet fordulni panasszal?

Egyáltalán milyen törvény vonatkozik a méhkaptárok elhelyezésére?



2012. júl. 14. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem fogják úgyse komolyan venni a hatóságiak, a panaszotokat. Nevetnek majd egyet, amilyenek a mostani ügyintézők. Hát a szomszéd tanyán is méhészet zajlik, és az én házamhoz is idetévednek a hatalmas rajok, pedig biztos van vagy 800 méter a két tanya között. Hortobágyi vagyok
2012. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a megoldás:

[link]

Biztos nem szeretné ha pusztulnának a méhek.

2012. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nálunk 30 méter mégse súlyos a dolog :D
2012. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szabóméhészet ***** válasza:

Azt hiszem a Jámbor Elemér élete végéig nyögné a kártéritést ha mondjuk egy 100 családos méhészetet kiirtatna(100x50ezer forint alaphangon)


Mivel a méhészet 100méterre helyezkedik el a kérdező lakásától igy ő egyáltalán nem érintett a méhészettel kapcsolatos bármilyen elhelyezési szabályozásban.


Itt a jogszabály:


mivel a szomszédod méhész,feltehetően tisztában van a jogszabállyal,mely a jegyzőt is kötelezi,azaz ha az 1969-es MÉM rendelet be van tartva,azzal ellentétes intézkedésre helyi önkormányzat nem jogosult.


ime a rendelet a méhtartásról:


5/1969. (XI. 6.) MÉM rendelet | Nyomtatás |


a méhészetről


1. §


A méhészkedést - a vonatkozó külön (állat-egészségügyi, növényvédelmi stb.) jogszabályok megtartásával - erre alkalmas területen mindenki szabadon gyakorolhatja. Háztömbök területén méhészetet létesíteni és fenntartani nem szabad.


2. §


(1) A többlakásos lakóházak udvarán és közös használatú kertjében méhészetet létesíteni csak az összes lakás bérlőjének (tulajdonosának) hozzájárulásával és a (2) bekezdésben foglaltak megtartása mellett szabad.


(2) Méhészetet közös használatú épülettől és a szomszéd ingatlanoktól 4 méter, használatban levő utaktól (közúttól, saját használatú úttól) pedig az út melletti vízvezető árok külső szélétől számított 10 méter távolságon túl szabad csak elhelyezni. A saját használatú út tulajdonosa (használója) az út ideiglenes lezárása esetén az úton és az út mentén a letelepedést engedélyezheti.


(3) Ha a szomszéd ingatlantól való 4 méter távolságot megtartani nem lehet, a méheknek ellenkező irányban vagy - legalább 2 méter magas, tömör (deszka stb.) kerítés vagy élősövény létesítésével - a magasban való kirepülését kell biztosítani.


(4)


3. §



4. §


Vándoroltatás a méhcsaládoknak az állandó telephelyről méhlegelő kihasználása, illetőleg megporzás céljából történő ideiglenes elszállítása, kivéve a rajnak vagy az anyának erre szolgáló ládában való szállítását.


5. §


(1) Vándorméhészetek telepítésére a 43/1968. (XII. 6.) MÉM rendelet 51. §-ának és az alábbi (2)-(4) bekezdéseknek a rendelkezései irányadók.


(2) Államilag ellenőrzött anyanevelő és pároztató telephez 5 km-es körzeten belül méhcsaládokkal letelepedni csak a telepvezető engedélyével szabad.


(3) Utak közelében történő letelepedés esetén a méhlakásokat úgy kell elhelyezni, hogy azok kijáró nyílásai az úttal ellentétes irányban legyenek. Az úton a méhészettől jobbra és balra 50-50 méter távolságra, jól látható helyen „Vigyázat méhek!” felirattal figyelmeztető táblát kell elhelyezni.


(4) Vándorméhészetet 20 családnál nagyobb állandó méhészettől csak legalább 200 méter távolságra szabad elhelyezni. Ettől a szabálytól azonban az érdekeltek megegyezéssel eltérhetnek.


6-7. §



7/A-B. §



8. §


Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; egyidejűleg a méhészetre vonatkozólag a felszabadulás előtt kiadott jogszabályok, utasítások és egyéb rendelkezések hatályukat vesztik; hatályukat vesztik továbbá a 66.113/1947. (VII. 11.) FM rendelet, a 217.996/1949. (III. 3.) FM rendelet, a 13/1952. (II. 15.) FM rendelet és a 16/1958. (VI. 1.) FM rendelet, valamint a 46/1953. (Mg. É. 18.) FM utasítás, a 177/1954. (Mg. É. 42.) FM utasítás és a 8/1961. (Mg. É. 8.) FM utasítás és a kiadott egyéb rendelkezések.

2013. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!