Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mihez van törvényes joguk, az...

Mihez van törvényes joguk, az emlősök közé tartozó állatoknak?

Figyelt kérdés
olyan jogokra gondolok, amely jogokat törvényi erővel kötelező érvényesíteni a képviseletükben eljáró személynek.

2012. márc. 7. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Semmihez. Az állatok nem önálló jogi személyek, tehát jogaik sincsenek. A törvény pusztán azt írja elő, hogy az őket birtokló személynek milyen kötelezettségei vannak, illetve mik minősülnek állatkínzásnak.
2012. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez szomorú. Az ember nem ad semmilyen jogot az állatoknak. Azon kívül hogy elfogyaszthatják őket.

Így a kérdés az, hogy miért csak ehhez sőt akkor még csak ehhez sincs joguk az állatoknak, hogy megehessék őket.

Akkor hogyan várja el az ember a jogait egy olyan földönkívüli intelligencia felé érvényesíteni, amelyik történetes esetben emberhúst fogyaszt és teljesen eltérő a kommunikációja ami amúgy is egy másik dimenzióban zajlik.

2012. márc. 7. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a képviseletet nem igazán értem, de igenis vannak az állatoknak jogai - és nem csak az emlősöknek:


6. § (1) Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, az állatot károsítani, így különösen az állatot nem szabad:

a) kínozni,

b) emberre vagy állatra uszítani, illetőleg állatviadalra idomítani,

c) kényszertakarmányozásra fogni, kivéve az egészségügyi megfontolásból való kényszerű táplálás esetét,

d) a kíméletét nem biztosító módon mozgatni és szállítani, elhelyezni,

e) a teljesítőképességét felismerhetően meghaladó teljesítményre kényszeríteni,

f) természetellenes és önpusztító tevékenységre szoktatni.

...


1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről

[link]

2012. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lizzi77 ***** válasza:
87%
Kedves utolsó, amit írtál, tényleg igaz, de ezek nem az állat saját jogai, hanem az állattartók kötelességei szerintem, tehát szó szerinti értelmezésben egy törvény sem mondja ki, hogy pl. ennek a lófajtának joga van mindennap a friss szénához.Na most ez egy kicsit így sarkítottra sikerült, de a lényege az, hogy az emberi fajtába tartozó egyedeken kívül más élőlénynek nincsenek jogai.
2012. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rosszul látod. Ember által alkotott törvény vonatkozik az ember és állat viszonyára, jogaikra és kötelezettségeikre. Ha egy ember állatot tart, akkor azt a törvényes keretek közt köteles tenni. Ezek az állatok jogai, az emberrel szemben. Az mégsem foglalhatod törvénybe, hogy a prérin élő lovak részére elegendő füvet kell teremnie a mezőnek, vagy a szurikátákat nem fogyaszthatják el a kígyók, az oroszlán meg csak havonta egy zebrát, két kafferbivalyt, és öt gazellát fogyaszthat. Ezeket a viszonyokat "természet törvényei" szabályozzák - ha néha kissé véres is - de működik már elég rég óta, és szerintem nem is kellenek az embernek beleütnie az orrát. :)
2012. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát azon élőlényeknek - amelyeknek kommunikációját emberi agyunkkal képtelenek vagyunk felfogni,- semmilyen jogaik nincsenek mint jogi személyeknek, illetve az érthető és kölcsönösen maradéktalan kommunikáció híján olyan jogaik sincsenek melyek alanyi jogon megillethetné őket. Ilyen például csakhogy egyet kiemeljek, az élethez és a szabad élethez való jog akár.
2012. márc. 7. 23:08
 7/11 A kérdező kommentje:
Az állatok jogai az emberrel szemben. -nekem ahhoz hasonlít,mintha nekem jogom lenne kipucolni a cipődet és naponta letisztálkodni majd finom ropogósra sülni.
2012. márc. 7. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek igaza van valamilyen mértékben, mert a jog szónak rengeteg értelmezése van. Amire az első válaszoló gondol, az a jog, mint jogszabály:

"A jog fogalma: olyan magatartási szabályok összessége, amelyek keletkezése állami szervekhez kötődik, ennél fogva az adott társadalomban általánosan kötelezőek és érvényesülését az állami szervek végső soron kényszerrel biztosítják."

Az állatoknak nem hozhatunk magatartási szabályzatot, nem írhatjuk elő, hogy hogyan viselkedjenek, csak az őket birtokló jogi személyek viselkedését szabályozhatjuk.


A jog szó másik jelentése viszont a másik válaszoló által kifejtett téma: A jogszabályok által a saját viselkedésünket szabályozva megadjuk az alapvető jogokat az állatoknak:

"Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, az állatot károsítani,..." Tehát az állatnak joga van szenvedés nélkül, méltósággal élnie.


Az állatvédelmi törvény paragrafusai pedig kötelező érvényűek, tehát a "jogokat törvényi erővel kötelező érvényesíteni a képviseletükben eljáró személynek". Például ha bebizonyosodik az állatkínzás megtörténte, felelősségre vonható az elkövető.

Sajnos ebben a témában viszont nagyon gyerekcipőben járunk, szinte 0 a felmutatható eredmény.

2012. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az alanyi jog megint más, az állatoknak ez sajnos nem adatott meg, nem szabadok. Még a vadon élő állatok is az állam tulajdonában állnak, szabadon rendelkezhetnek az életükről.


De nem tudom, mire akarsz kilyukadni. Az emberek között is csak látszólagos jogszabályok állnak fenn. Nézz szét kicsit a világban. Szíriában például jelenleg is népirtás folyik a világ szeme láttára. Az emberek tüntetnek a kormány ellen egy jobb élet reményében. Többezer embert mészárol le a saját kormányuk a jelen pillanatban is, több tízezret pedig börtönbe zár embertelen körülmények közé. Senki nem lép fel az emberek védelmében a szadista kormány ellen, mivel oroszok támogatják a diktatúrát, így a világ összes szervezete szemet huny a dolgok fölött.

Belemehetnénk mélyebben is a témába, ez csak egy aktuális példa volt.


Ebben a világban sajnos soha nem lesz valódi joga a gyengébbnek az erősebbel szemben.

2012. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ebben a világban sajnos soha nem lesz valódi joga a gyengébbnek az erősebbel szemben."


-Akkor mégsem vagyunk mi emberek különbek az állatoktól. Legalábbis ebben a vonatkozásban biztosan nem.

2012. márc. 8. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!