Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen cégek végeznek állatkís...

Milyen cégek végeznek állatkísérleteket?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Úgy döntöttem nem vásárolok olyan termékeket, amelyeket állatokon tesztelnek. Sajnos nem tudok kiigazodni a különböző oldalakon található listákon. Az olyan termékek mint pl.:

Avon, MAC, Estée Lauder fel vannak tüntetve kísérletező, és a nem kísérletező listán egyaránt. Elképzelhető, hogy én néztem félre valamit, de nagyon örülnék, ha megbízható listát tudnátok mutatni. Köszi mindenkinek!


2012. jan. 11. 13:12
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

1/20: A vegán (és a Natrue jelzés) is csak akkor kerülhet fel egy termékre (pl.: Alverde), ha nem végeznek állatkísérleteket.


Amúgy nagyon sok lista kering a neten. Én javasolom az alábbi oldal tanulmányozását:

[link]


Ez a lány minden terméknek utánajár.

Zöld szín: Állatkísérletektől mentes cég, amely csak vegán termékeket gyárt


Sárga szín: Állatkísérletektől mentes cég, amelynek vannak vegán termékei is


Fehér pötty, piros kerettel: Állatkísérletektől mentes cég, amely egy állatkísérleteket végző cég tulajdonában áll


Piros szín: Állatkísérleteket végző cég


Vegán jelzés: vegán minősítéssel rendelkező cég (Vegan Society, vegan.org vagy PETA)


Nyuszi: állatkísérletektől mentes minősítéssel rendelkezik (BUAV, IHTK vagy PETA)


Fa: natúrkozmetikum minősítéssel rendelkezik


Majom: Pálmaolaj mentes


Kínai zászló: a termékeket Kínában is árulják (a kínai törvények alapján kötelező állatkísérleteket végezni)



Amúgy aki azzal érvelt, hogy kell, mert nekünk biztonságos, nemcsak nem ért a témához, hanem önző is. Egy állat sem kérte, hogy kínozzák azért, hogy ő szép legyen. Ha annyira szépülni akar valaki, hozzon áldozatokat. Nem másokat áldozzon fel csak azért, mert ők nem tudnak beszélni, és elmondani, hogy nekik mennyire fáj. Arról nem is beszélve, az állatkísérletekre hagyatkozni az emberekre is káros lehet, hiszen minden faj máshogy reagál a különböző hatásokra. Még a genetikailag igen közeli rokonságban álló egér és patkány is az esetek 43%-ában eltérő reakciókat mutatnak. Ha most belegondolunk, mekkora különbség van az emberek és ezen állatok (esetleg nyuszik, kutyák) között, mindjárt megkérdőjelezzük ezen módszer sikerességét. Mindezek miatt fennáll annak is a veszélye, hogy az emberek számára hasznos hatóanyagokat azért nem használnak, mert azok az állatok számára toxikusnak bizonyultak, így akár hasznos és valóban működő anyagok és gyógymódok mellett is elmehet a tudomány. Ráadásul az állatkísérletek után az embereken való egyezés kb elenyésző. 10-ből 9-szer teljesen más reakciót mutat az emberi szervezet. (De egy korábban ezzel foglalkozó, de a borzalmakat nem bíró ismerősöm azt mondta, hogy ez a 10/9-es megbukás is igen csinosított statisztika...)

2017. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!