Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki allatvedo hogyha...

Lehet valaki allatvedo hogyha eszik hust?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 10:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
86%
Gondolom nem a védett állatok husát eszed?!Miért ne lehetnél az?!
2009. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Csak ha mondjuk azért küzdesz, hogy ne tömjék a libákat, akkor ne egyél libamájat...
2009. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
hát szerintem a kettő nem jön össze én állatvédő vagyok ezért lettem vega
2009. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Lehetsz. Az állatállományban, természetben az orvadászat, az élőhelyek pusztulása okozza a károkat, nem pedig a levágott állatok. Az előbbiek ellen kell tenni, hiszen az, hogy állatokat eszünk, teljesen normális. Ennyiből azt is mondhatnád, hogy nem véded az oroszlánt, mert megeszi a zebrát.
2009. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Természetesen lehet. Sőt, egy kicsit képmutatás is, ha valaki azzal az indokkal nem eszik húst, merthogy védi az állatokat. Érdekes módon ezt a védelmet nem terjeszti ki a gyógyszerkere, amit állatokon teszteltek, se a kozmetikumokra, lecsapja a szúnyogot, ha úgy adódik, stb. (tisztelet a kivételnek, de pl: őket meg buddhista papoknak hívjuk, akik nyáron bevonulnak egy balnagba, hogy minnél kevesebb élőlényt tapossanak agyon)

Szóval ezek az állatvédő vegák is csak addig védik az állatot, míg nekik nem kényelmetlen, semmivel nem jobbak az húst evőknél...

2009. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Hát én vegetáriánus vagyok és azért mert nem akarok egy érző lényt sem megenni. Nemtudom ez miért képmutatás...??? Nem azért nem eszek húst hogy dicsekedjek hogy hú én állatvédő vagyok, hanem mert nem tudnék úgy reggelente felkelni hogy előző nap megettem egy állatot. De nézz nyugodtan hülyének.

A gyógyszerekről meg annyit, hogy én pl mit tudnék tenni h ne állatokon teszteljék? Persze bárcsak lenne ebbe is beleszólásom biztos nem rajtuk lenne tesztelve. De legalább így is teszek valami picit az állatokért akik ugyanúgy megérdemlik az életet mint az emberek, sőt!!!

2009. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Ja és még annyi hogy nem azt akarom ezzel mondani hogy aki állítvédő ne egyen húst, máshogy is lehet védeni az állatokat, de én így védem.
2009. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Igen, mert az állatvédők nem csak olyan állatokat védenek, amiket megeszünk. Itt olyanokra gondolok, hogy a csincsilla bundájából, azaz prémjéből bundát csinálnak, az elefántot az agyara miatt vadásszák.

Egyébként nem tartom ésszerűnek a vegákat, mert a haszonállatokat arra tenyésszük, hogy megegyük őket. tehát azért, mert mert te nem eszel húst, ÉN FOGOK. És ugyanúgy leölik az állatokat. A vegaság mostanában ilyen feltűnési viszketegség?

2009. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Az állatvédelem fogalma nagyon tág, a vegetarianizmus pedig ma már népbetegség, ami majdnem mindenkin átmegy, mint az influenza. Az emberi szervezetnek szüksége van húsra, akármennyire is le akar mondani róla, ez ősidők óta így van, és így is marad.

Lehetsz állatvédő. Mezei polgár nem tud mást tenni, csak a közvetlen környezetében védeni az állatokat, jó körülményeket kialakítani nekik, esetleg szomszéd fejét átmosni, ha pl Ő rosszul tart valami állatot. Hiába nézed rossz szemmel, hogy emberek húst esznek, mindig is ettek és fognak is. Hiába undorító dolog lenyúzni az állatok szőrméjét és bundát csinálni belőle, amíg vannak olyan emberek a világon, akik megveszik, addig bundákat gyártani fognak. Stb-stb...

2009. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
82%
attol meg lehecc allatvedoo:Pmert suketseg nm megenni a hust mert azzal h nm eszed meg azzal mar nm mented meg az allatot...ha te nm eszed meg,megeszi vki mas....
2009. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!