Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol van egy jól működő állatvé...

Hol van egy jól működő állatvédelmi szervezet irodája Budapesten belül helyileg? Melyik kerület, melyik utca, stb?

Figyelt kérdés

A szomszédunkba, a Pécel, József Attila utca 38-as számú házba 2011. január 20-a körül beköltözött olyan család (vezetéknév szerint a Huller család), akik a Bordeauxi Dog fajtájú kutyájukat a családi ház mögötti kb. 4x4 m alapterületű kutyaketrecbe zárták és az állat éjjel-nappal elhanyagoltan oda van bezárva és bizonyos esetekben (ha a saját telkükön lát embereket mászkálni, mert pl. bútorokat pakolásznak) órák hosszán keresztül ugat (a normálisnál sokkal többet), nem kis bosszúságot okozva nekünk. Ezt onnan tudom, hogy ugatás közben a kutya mindig ugyanarra tekint.

Való igaz, megfigyeltem, hogy a kutya kap enni-inni, de az állandó bezártság miatt a kutya mozgástere nincs megfelelően kielégítve. (odalátni a szobámból)

A háza - mivel a kutya helye kb. 8 méterre van légvonalban a hátsó hálószobáink ablakától és gyakorlatilag belátni a kutyaházba is onnan - nincs, legalábbis nem látható, hogy hőszigetelő anyaggal lenne ellátva. (feltehetőleg ez az elsődleges ok arra, amiért ugat)

Először azt gondoltam, hogy ez csak egy ideiglenes állapot, ezért még januárban nem törődtem az esettel. Azonban 2011. február 14. előtti hétvégén ismét szokatlanul hosszú ideig tartva ugatatott a kutya, gyakorlatilag szombaton (12-én) egész délután, majd vasárnap (13án) egész nap és még hétfőn reggel 6:30-tól is, ekkor megkértem a tulajdonosokat egy levélben, hogy biztosítsák az állat komfortérzetét és a szomszédba a pihenéshez szükséges csendet. Azonban ennek a kérésnek nem tettek eleget, mivel a kutyaházban továbbra sincs hőszigetelő anyag (ezen levelem megírása időpontja előtt egy nappal még nem volt)


További problémák:


A kutyaház tájolása kelet-nyugati, a nyílása a nyugati oldalán van, de a ház az elkerített rész keleti oldalán, amiből következik, hogy az elkerített rész körüli növényzet a kutyaházat a nyári erős napsütéstől és a csapadéktól már nem védi megfelelően (mivel nyugati az uralkodó szélirány is). Az egész terület így erős hőmérséklet-ingadozásnak van kitéve, aminek ki van téve maga a kutya is, mivel a kutyaházon nincs függöny, belül pedig hőszigetelés.


A terület alapja ráadásul feltételezhetően beton, mivel nem mozdítható a kenel és túl síma a felülete. A beton felülről nem látszik, mert már vastagon befedte a sár, mivel az sincs megfelelően gondozva. A kutyaketrec és a kutya területe így gyakorlatilag nem mozdítható és a hőmérséklet-ingadozást a betonalap jelentősen megnöveli még akkor is, ha azt vékony földréteg fedi.


A kutya mindezek miatt passzív állatkínzásnak van kitéve. Úgy érzem, hogy jelen esetben - mivel az állattartók a kérés ellenére sem voltak hajlandó változtatni - már szükségem lenne külső segítségre, hogy a kutyának jobb sorsa, nekem pedig csendesebb, pihentetőbb otthonom legyen.


A hely Budapest felől az alábbi útvonalon közelíthető meg:


Pesti út -> Kovács utca -> Maglódi út (idáig a 169E BKV busz nyomvonala) -> Árpád utcai buszmegállótól kicsit visszább a József Attila utca egy rövid bevezető utcából kezdődik a Maglódi útból menetirány szerint balra, majd utána jobbra kell kanyarodni, ahogy a csatolt "terkep.jpg" fájlban mellékelt ábra mutatja. A házat nyíllal jelöltem, amely az utca bal oldalán levő utolsó előtti (nagy sárga) ház.


2011. márc. 4. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Jelezd náluk a gondodat.

[link]

2011. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Továbbítsd a Noé Állatotthonnak

[link]

és a Rex-nek

[link]

Remélem, ők tudnak segíteni. Egyébként a jegyzőtöknek kellene jelezned, ő köteles hivatalból kivizsgálni az esetet - sajnos a gyakorlatban ez ritkán történik meg.

2011. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van bordeaux-i fajtamentés,a fb-on megtalálod őket.Ők sem tehetnek mást,mint te magad:fényképeket csinálsz és besétálsz velük a jegyzőhöz feljelentést tenni.Egyetlen állatvédő egyesületnek sincs hatósági jogköre,nem kobozhat,nem büntethet,ugyanolyan civilek,mint te.
2011. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De feljelenteni azért van joguk?
2011. ápr. 16. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked is van! A helyileg illetékes jegyzőnél megteheted szerintem. Az állatvédők se tudnak ettől sokkal többet tenni első körben.
2011. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a levelet vagy mit tök felesleges volt ám ide bemásolni, küldd el pár állatvédő szervezetnek meg a rendőrségnek, azzal többre mész, mintha itt mutogatod.

(Amúgy kétlem, hogy a kutya azért ugatna, mert nincs hőszigetelve a háza :D)

2011. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, feljelentést tenni neked is van jogod... Az állatvédők sem tudnak többet tenni, mint amit TE is megtehetsz, úgyhogy hajrá! Menj be a helyi jegyzőhöz és indítsd el nála a folyamatot.
2011. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!