Hogyan lehet fellépni az állatkísérletek ellen? Mert attól, hogy nem veszem a termékeit, mások megveszik, tehát ezzel semmit nem segítek.
Amúgy Amerikában erre van egy remek módszer: a körülmetélésből származó fityma bőrön végzik el ezeket a kísérleteket. Na fiúk, ki ajánlja fel a sajátját? :P
Egyébként meg tényleg ezt tudod tenni: jelentkezz te kísérleti alanynak.
Az állatkísérletek 95%-a tényleg olyan, ami szükséges. Tény, laboratóriumi patkányok milliói halnak meg naponta. Viszont ha egyszer sikerül gyógyítani a rákot miattuk, akkor is ki leszel akadva? És ezek nem olyanok, amit embereken el lehet végezni (vagyis lehet, de ki ajánlkozik, hogy idézzenek elő benne rákot, hogy kipróbálják a következő gyógyszert, ami lehet, semmitsem ér?)
Az állatkínzások, és társai pedig mocskos dolgok, de a legtöbb ország törvénye fel is lép ellene. Ennél többet nem igazán lehet tenni.
Az a baj, hogy mindent a pénz irányít. Ha nem így lenne, nem lenne annyi kozmetikai cég, akik egymáson áttaposva próbálnának minél többet szerezni belőle. Mivel a rendszert megváltoztatni nem lehet, csak annyit tehetsz, hogy megtagadod a vásárlást tőlük. Nem csak te, hanem sokan. Persze ez eltűntetni nem fogja őket, hiszen mindig lesz valaki, aki az ő termékeiket veszi, de jóval le lehet csökkenteni a nyereségüket.
Vagy menj el kutatónak, aki alternatív, az állatkísérletnél jóval olcsóbb és egyszerűbb módszert talál a tesztelésre. Hiába vannak más módszerek, ha nem éri meg használni őket, nem fogják alkalmazni. És gondolj arra is, hogy a laboratóriumot át kell építeniük, azzal együtt kell megérnie.
És ezzel persze az önkényes állatkínzás ellen nem tettél semmit. És ott vannak a vágóhidak is, amiket a videó is említ. Itt az ott dolgozókkal kellene megértetni, hogy az állat is érző lény.
"A videón sok állatkínzás volt, nem csak kísérlet, így nem mérvadó. Amúgy szeretném hozzátenni a témához, hogy azok a kutatók, akik majmokkal végeznek agykísérleteket, azok sokszor saját magukkal is megcsinálják ugyan azokat a dolgokat, nem bánnak egyáltalán embertelenül az állatokkal. A saját agyukba is néha bevezetnek érzékelőket.
A kérdező kommentje:
Szerintem te túl sok sci fi-t nézel...De ezzel arra akartam célozni, hogy csak egy humbug, az, hogy az álltakísérletek célja a tudomány fejlődése stb, ez csak egy agymosás! Aránytalanul kevés az ilyen célú állatkísérlet és azok szükségesek. A kozmetikumok vizsgálatának meg egyéb módjai is lennének. És ezeket az állatokat biztosan emberséges körülmények között tartják...jó vicc.
A komment megírásának időpontja: tegnap 02:07"
Tájékoztatásul közlöm, hogy itt Európában nagyon odafigyelnek az kísérleti állatokra. Olyan biztonsági körülményeknek kell eleget tenni a tartásukkal kapcsolatban, mintha hímes tojások lennének, és mellesleg még drágák is.
És nem élek sci-fiben. Az agykísérleteknél tényleg saját magukon is kísérleteznek a kutatók (én is közéjük tartozom), a kísérleti állatok meg annyi banánt, meg gyümit meg túrórudit kapnak amennyit csak nem szégyenlenek cserébe.
Ez azért örömre adhat okot, bár nem értem, miért vártak eddig:
És addig is ahol lehet fel kell hívni a figyelmet arra, hogy például nyulak ezrein végeznek teszteket -babasampont tesztelnek-,hogy nekünk ne csípje a szemünk, vagy a legújabb kozmetikai szereket, mosóporokat és más vegyi anyagokat használhassuk. Az állatkísérletek legnagyobb részét kozmetikai szerek és vegyi termékek tesztelése teszi ki, na meg a hadászati termékek, nem a gyógyszerek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!