Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen furcsa hogy valójában...

Milyen furcsa hogy valójában mi emberek is állatok vagyunk. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
okt. 7. 08:08
1 2
 1/13 kürtőskalácska ***** válasza:
74%

Állatok vagyunk csak egy fokkal fejlettebb szinten.

Bár nem is biztos,hogy fejlettebb mert más faj nincs ezen a földön ami önmagát pusztítja.

okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Mivel most érettségiztem emelt szinten bioszból, így pontosan tudom, hogy ez mit jelent egyáltalán nem fura. A sejtjeink felépítése, a szerveinek működése, az egyedfejlődésünk és az anatómiánk is mind-mind az állatokra jellemző jellegeket mutat. Tulajdonképpen nem különbözünk jobban egy kutyától, mint egy disznó, hiszen anatómiailag és biokémiailag minden faj valamilyen szinten egyedi (többek között az állatorvos ezért nem polihisztor), annyi hogy minél közelebbi rokon két faj, annál inkább hasonlít egymásra.
okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 # ezt szuperül összefoglaltad :) egyébként nekem nincs ezzel bajom hisz szeretem az állatokat, csak korábban azt hittem hogy az ember az ember és az állat az állat :)
okt. 7. 08:21
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Az ember és állat között az a nagy különbség, hogy az embernek öntudata van. Nem az ösztön vezérel, hanem a józan ész. Tisztában van az élet és halál fogalmával, előre tud tervezni. Amire egy állat nem képes.

Ez sokkal nagyobb különbség, mint a csimpánzoknak is van öt újja vagy egyéb genetikai hasonlóságok.

okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4 # igen ez így van, de látod mègis az állatok kategóriába van sorolva az ember :)
okt. 7. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Definíció szerint az állatok olyan kemoheterotróf aerob soksejtű eukarióta élőlények, amelyek egyedfejlődésük során elérik a bélcsíra állapotot - az űrbelűeket kivéve -, immun- és szerveket irányító idegrendszerük van.

Most kezdjük el elemezni:

Az eukarióta élőlény olyan sejt vagy élőlény mely valódi sejtmaggal, sejten belüli membránrendszerrel és egyéb sejtszervecskékkel rendelkezik. Ez minden állatra igaz, köztük az emberre is, az állati sejtek felépítése nagy vonalakban (érts úgy hogy csak az egyetemi tananyagok különböztetik meg egy-egy hasonló szövet sejtfelépítését a fajokban) azonos.

A kemoheterotróf olyan élőlényt jelent, amelynek szénforrása szerves, az energiát kémiai reakciókból nyeri (szerves anyagok eloxidálása). Az állatokhoz hasonlóan a mi szénforrásunk is szerves, energiát a szerves anyagok eloxidálásával állítunk elő.

Az aerob azt jelenti, hogy oxigénre van szükségünk, terminális oxidációval nyerjük a szerves anyagból az energiát, mondj olyan állatot, ami nem.

Soksejtűek vagyunk, sőt a szivacsokon kívűl hozzánk hasonlóan minden állat szövetes felépítésű is. A szövet hasonló alakú és azonos működésű sejtek halmazza és az azok közötti tér, melyek együtt szerveket alkotnak.

A bélcsíra állapotot már igen korai fejlődési szakaszban elérjük és túl is megyünk rajta, ahogy elkezd a megtermékenyített petesejt osztódni először kialakul a szedercsíra, majd a hólyagcsíra és a bélcsíra - valamennyi állathoz hasonlóan - majd itt különül el az egyedfejlődés, az űrbelűek (medúzák, korallok, stb.) kb. a bélcsíra állapotig fejlődnek, a gerincesek embrionális fejlődése már kísértetiesen hasonlít az emberéhez.

Immunrendszerünk van, ezt szerintem nem is kell taglalni, a férgektől kezdve az emberig minden állatnak van valamilyen szinten.

A szerveinket az idegrendszer beidegzi és irányítja valamennyi állathoz hasonlóan, sőt az idegrendszer felépítése sem egyedi, a gerincesek rendelkeznek azokkal a jellegekkel, amikkel mi is. Központi idegrendszerük az agyból és a gerincvelőből áll, ami háti oldalon fut, a perifériára az idegek a gerinc két oldalán és az agytörzsből lépnek ki. A madarak és az emlősök agya a legfejlettebb, értelemszerűen mivel mi emlősök vagyunk, ezért az agyunk az emlősökére fog hasonlítani.

Sőt ha megvizsgálod, a gerincesek végtagváza nagyjából a bojtosúszójú halak óta ugyanazokat a csontokat tartalmazza, pusztán a méretarányok mások, az evolúciós alkalmazkodás miatt.


Sőt még jobban erősíti állati mivoltunkat, hogy az emlősök közé tartozunk, azok definíciójába is beleillünk:

"Közös jellemzőjük, hogy a nőstények az újszülötteket erre a célra módosult mirigyeik, a tejmirigyek váladékával, tejjel táplálják. A legtöbb emlősnél a tejmirigyek emlőkhöz csatlakoznak, ám a tojásrakó emlősöknek nincsenek emlőik, hanem a tejmirigyek egy hosszanti bőrredőbe nyílnak. Az emlősökre általánosan jellemző a fejlett hőszabályozás, a homoiothermia, vagyis a közel állandó testhőmérséklet, a hőszigetelést szolgáló szőrzet (ez azonban részben hiányozhat is), zárt kamrasövénnyel két tökéletesen elválasztott szívfélre, és ezen belül négy rekeszre tagolt szív, a sejtmag nélküli vörösvértestek, az úgynevezett másodlagos állkapocs-ízesülés, a három hallócsontocska, a fogmederben ülő fogakból álló, úgynevezett thecodont fogazat (a fogak egyes fajoknál visszafejlődhetnek), valamint a fejlett idegrendszer."


Biológiailag állatok vagyunk, csak az embernek nagy az egója és sokaknak valószínűleg alacsony a tudása, hogy ezt beismerje.

okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 # perfekt. Ehhez nem is tudok mit hozzáfűzni.
okt. 7. 09:11
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Azért az igen nagy túlzás hogy az ember az egyetlen lény, aminek nem csak bedrótozva van az agya. Az intelligencia fejlődése nem ugrásszerű, hanem fokozatos, így a bedrótozott medúza és az ember között elég sokféle átmenet előfordul, sőt egyes fajok kifejezetten intelligensek. Többek között öntudata van az elefántoknak, a cetféléknek, a varjaknak, a csimpánzok, orángutánok meg tudnak tervezni, sőt újabb kutatások alapján esélyes, hogy az orángutánok értik a jövő fogalmát.

Nagyon nehéz meghatározni, hogy mi az a jelleg, ami az embert teljes mértékben elkülöníti az állatvilágtól és ahogy a többi tudományban is, minden válasz újabb kérdéseket vet fel.

okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
#8- hoz még: Ezért volt fontos Jane Goodall munkája. Addig az volt az elmélet, hogy csak az ember készít és használ eszközöket. Aztán Jane megfigyelte a csimpánzokat ahogy eszközöket készítenek. Érzelmeik vannak, családi kötelékben élnek. Rivális csapatok háborút is vívnak, taktikával, nem csak nekimennek egymásnak. Ez akkoriban (60as-70es évek, ha jól emlékszem, tehát nem olyan régen), hatalmas újdonság volt, alapjaiban változtatta meg, mi az ember definíciója.
okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap gondoltam erre, amikor a repülésről volt szó. Van egy csapat csupasz majom, aki képes olyan gépet építeni, amivel - viszonylag - nevetségesen rövid idő alatt képes a Föld egyik pontjáról átjutni akár a túloldalra is.


De ott van a számítógép, a telefon, a mikró... durva.

okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!