Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy colossal squid (gigászkalm...

Egy colossal squid (gigászkalmár) képes lenne megölni egy nagy fehér cápát?

Figyelt kérdés
És egy kardszarnyu delfint?

tegnapelőtt 12:13
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
Akkár 17 méteres is lehet. Összahasonlitásul: A Tyranosaurus 12 méter átlagosan. Nagy fehér cápa: 6 méter átlagosan. Kardszárnyú delfin: 8-9 méter átlagosan. A kardszárnyú egyébként is családokat alkot és úgy vadásznak egyűtt.
tegnapelőtt 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam, hogy a gigászkalmár a kisebb, mármint az 9-10méter, az óriáskalmár 12-13méter. Utóbbinak az ámbrás cet a természetes ellensége, az kifejezetten vadászik rá, és akkor gondolom a kisebb méretű gigászkalmárra is. Óriás kalmárok elérhetik a 450kg tömeget.

Cápáknak nincs esélyük ellene, még a nagy fehérnek sem. Kardszárnyú delfin valószínűleg az erejének és az intelligenciájának köszönhetően megöli, főleg csapatban, de olyan mélyre ők nem mennek, szóval ritkán találkozhatnak. A nagy fehér legnagyobb példányai nem érik el a 2,5 tonnát, míg a gyilkos bálna azért 9-10 tonna, tehát jóval nagyobb.

tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy azért a csápok miatt ekkorák, maga a testük 4-5 méter "csupán".
tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2., ez esetben a wikipedia is pontatlan, a gigászkalmár a nagyobb, és az érheti el a 450 kilót, nem az óráskalmár.

de mindegy is, sztem lenyomná a nagy fehéret

tegnapelőtt 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aha, most utánanéztem. Az óriáskalmár a hosszabb, a gigász a nehezebb.

Óriáskalmár 12-13, de tudósok szerint elképzelhető a 20méteres nagyság, viszont a tömegük ezeknek a 12-13métereseknek max. 300kg, míg a gigászkalmár 8-10méter, de 350-450kg között vannak.

tegnapelőtt 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát a nagy fehér ellen nyerne, viszont a gyilkos bálna veszítene?
tegnapelőtt 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagy fehér ellen valószínűleg nyerne a kalmár. Persze simán nyerhet a cápa is egy jól irányzott harapással.

Az orka ellen kb. esélye sincs a kalmárnak, főleg úgy, hogy csapatosan vadásznak, de 1vs1-ben is jóval esélyesebb az orka.

tegnap 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!