Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megosztanátok a tapasztalaitok...

Megosztanátok a tapasztalaitokat az afrikai órás csigával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Pár hete kaptam kettőt, és kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra. Bármi jöhet velük kapcsolatba. Meg akár jó tanácsokat is elfogadok.

Előre is köszönök minden normális választ!



szept. 7. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár pontosan, állandóan késik, a téli/nyári óraátállítás se automatikus, a ketyegése is irritáló éjszaka a csendben.
szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt? Merész! 😀

A tapasztalataim:

[link]

[link]

Mire vagy még kíváncsi pontosan? 😊

szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj igen ne tartsd őket együtt mert tutifix hogy szaporodnak majd
szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha sok van süsd meg kajának
szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik van Neked pontosan, de ha esetleg reticulata, akkor mindenképp vedd őket külön. Mert: a csigák hímnősek (bármelyik nemet tudja képviselni) és ha ketten vannak, akkor mindenképp lesz szaporulat. De: a többi verzió, fulica és társai akkor is tudnak szaporodni, ha full egyedül van. Nekem retim van egyedül, ezért nincs is miért aggódnom.

Sokan tanácsolják h tartsd műanyag dobozban, de sztem az csúnya - bár olcsó. Az enyém terráriumban lakik, kókuszrost van alul, vastagon h beáshassa magát (nappalra be fogja, ezt szereti). Kell neki búvóhely, a földbe félig süllyesztve egy cserép az oldalán, abban majd bemászik. Tehetsz be neki mohát, az tartja is jól a nedvességet.

Ha nem reticulatad van és /vagy többet tartasz, akkor párosodnak majd és időről időre raknak petét. A földbe. Úgyh javaslom, h túrd át és ha találsz kis petecsomókat azokat tedd be a mélyhűtőbe. Megfagynak, végük, utána kiteheted a kinti madaraknak, megeszik. Ha nem vagy figyelmes, akkor baromi hamar és gyakran tele leszel kiscsigával, aminek kb lehetetlen gazdát találni. Nem ajánlom.

Enni sokmindent szeretnek, én mindenféle zöldet szoktam, bio uborkát, gombát, cukkinit, almát, reszelve répát, növényevőteknős kaját. Kell neki néha szárított fehér hal. És legyen bent neki mindig egy szépia (abból êpíti a házát). Ên este többször szoktam neki ilyen növény spriccelővel bepermetezni vizet, olyankor felébred és jön-megy.

Amúgy a miénk cuki, szelíd és nem bújik el, ha kivesszük. :)

szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden normális választ
szept. 8. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!