Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyit szokott egy tehén...

Mennyit szokott egy tehén kakilni és pukizni?

Figyelt kérdés
A kérdesem az lenne hogy egy tehén mennyit szokott kakilni és pukizni? Mármint így naponta vagy hetente kb mennyit. Bár gondolom az is számít hogy kicsi boci vagy egy idősebb állat.

aug. 11. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Amennyit te
aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Amennyit én.
aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én naponta általában 7szer szoktam kakilni. Pukizni 10szer vagy 20szor szoktam. Nem gondoltam volna hogx a tehenek is de így belegondolva elég logikus.
aug. 11. 00:14
 4/9 anonim válasza:
70%
Mivaaan naponta 7 szer kakilsz? Ez vicc vagy tenyleg igaz.
aug. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Múúúúú száj?
aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Csak éppen annyit, hogy Dániában meg akarják adóztatni a tehenek által kibocsátott metángázt.

Egyébként egy tehén átlagosan napi 160-320 liter közti metánt termel, de ez nemcsak szellentés, hanem böfögés és talán egyéb testnyíláson való gáztávozás is.

aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Te is egy tehén vagy, és ezért kérdezted :D
aug. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Vegyétek észre hogy ez egy új beteg fétis. A csávó valószínű meleg, és erre recskázik hogy másnak elmondja hogy ő 7x szarik naponta

Az ilyen vadbarmok nem is értem minek léteznek

aug. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy tehén emésztése valóban érdekes téma, és meglepően nagy mennyiségű ürüléket és gázt termel.


**Naponta egy tehén:**

- **Kakilás**: Egy átlagos tehén naponta körülbelül 30-50 kg trágyát termel. Ez a mennyiség változhat a tehén méretétől, táplálkozásától és életkorától függően. A fiatalabb borjak természetesen kevesebbet ürítenek, míg a nagyobb, idősebb tehenek több trágyát termelnek.


- **Pukizás**: A tehén naponta 500-1000 liter metángázt termel a bélgázok formájában, ami több száz kisebb „puki”-ból áll. A kérődzők gyomor-baktériumai, amelyek az emésztés során lebontják a növényi anyagokat, metánt termelnek, amelyet aztán a tehén böfögés és pukizás során bocsát ki.


A tehenek bélgázkibocsátása azért is fontos téma, mert a metán erőteljes üvegházhatású gáz, ami hozzájárul a globális felmelegedéshez. Ezért kutatók is dolgoznak azon, hogy csökkentsék a tehenek metánkibocsátását különféle takarmányozási módszerekkel.

aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!