Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összeszoktatni...

Hogyan lehet összeszoktatni egy kutyát és egy macskát?

Figyelt kérdés

Van egy kb majdnen 3 éves ivartalanított kandúr cicánk, októberben lesz 3 éve hogy bent lakik velünk.

Ő utcai macska volt, de befogadtuk.

Nagyon rég szerettünk volna egy kutyát is, de ez eddig családi okok miatt nem volt megoldható.

Viszont most úgy alakult, hogy szombaton úgy néz ki lesz egy kiskutyánk.

Puli keverék, 5 hónapos, és fiú, nem túl nagy, de valamivel nagyobb mint a macska.

A cicánk benti, néha kijár felügyelettel az udvarra, de a lakást jobban szereti.

A kutyust kint és bent is szeretnénk tartani, de nem tudjuk hogy reagálna rá a cicánk.

Egyik rokonunk egyszer behozta a házba a kutyáját, nem bántotta, csak megszagolgatta, de azért ez nyilván másabb.

Hogy lehetne őket összeszoktatni?

A kutya még kicsi, őt egyszerűbb formálni még, de a macska? Előre is köszönöm ha valakinek van valami tanácsa☺️

Fogalmazás lehet nem a legjobb, de próbáltam részletes lenni.


jún. 26. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Lássa a kutya hogy a macska nem enni való, játék vagy préda, hanem családtag akkor nem fogja bántani.


Nálunk egy vadász pitbull/husky keverék szokott össze a macskával. Az a kutya mindent megfog ami csak mozog.

jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

"Lássa a kutya hogy a macska nem enni való, játék vagy préda, hanem családtag akkor nem fogja bántani."


Itt a leírás alapján - már ha elolvastad - egyértelműen a macsek lesz a problémásabb.

jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem elég könnyen összeszoktak. A macska pont 3 volt, a kutya meg 2-3 hónapos lehetett.

Először volt egy kis fújtatás, meg a kiskutya kapott vagy két fülest a cicától, ha túl vehemensen közeledett, így aztán hamar megtanulta hogy ne menjen túl közel. Végül elfogadta a cica. Nem voltak ilyen összebújós pajtik, de soha nem volt konfliktus köztük.

jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Apránként szoktasd, ne törjön be a kutya teljesen a macska életterébe, mert akkor a macska veszélyben fogja érezni a territóriumát.

Mivel a kutya később erőfölényben lesz, így mindenképp azt kell megtanítani a kutyának, hogy a macska előrébb való nála a "falkasorrendben", tehát nem nyúlhat hozzá, nem bánthatja. A macska idővel jó eséllyel megszokja a kutyát, és minimum elkerüli, jobb esetben elfogadja.

jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én panel lakásba hoztam a két 3 éves cica mellé egy kutyát idén. Nálunk nagyon könnyen ment, bár féltem tőle.

Nálam úgy van kialakítva a lakás, hogy van polcrendszere a cicáknak, ahol elkerülhetik a kutyát, ha zavarja őket. Az egyikük eleinte sokszor inkább felvonult, mostmár nem zavartatja magát. A kajájuk, vizük is fent van, hogy a kutya ne érje el.

Eleinte csak úgy lehettek együtt, hogy én is bent voltam és minden kergetőzés tiltott volt. A legelején póráz is volt a kutyán, ha mégis megindulna. De nem nyaggatta a macskákat, hamar felfogta, hogy tilos.

Anyukámék kutyája hobbiból időnként meghajtja az ő cicáikat, nem lett lenevelve róla, őt követve náluk az én kutyám se tartja tiszteletben a cicákat, ha én nem vagyok ott.

Szoktatás kérdése. De fontos, hogy ne hagyd, hogy a cicára a frászt hozza, mert, ha elkezd félni tőle és menekülni, akkor egyrészt nagyon nehéz lesz a macskát meggyőzni, hogy a kutya nem bánt, a kutyát meg nehéz lesz meggyőzni, hogy ne fusson a menekülő macska után.

jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A kiskutya bármihez hozzászokik, a cica meg ha rájön, hogy nem bántja a kutya, nem fog vele túlzottan foglalkozni.

Mi 6 éves kandúr mellé hoztuk anno az 5-6 hónap körüli kutyánkat. Annyit tettünk, hogy a kutyát lefektettük, egy helyben tartottuk (mondtuk, hogy marad, és szeliden tartottuk is, hogy ne ugorjon fel), és mindig hagytuk, hogy a macska kezdeményezze az ismerkedést, ő menjen oda. Ezzel a kutya egyrészt megtanulja, hogy a macska a "főnök", nála van az irányítás, másrészt, a macska nem rémül halálra a hirtelen mozdulataitól, és így gyorsabban elfogadja. 3 nap után már simán megvoltak egy légtérben.

Most emellé a kutya mellé (azóta 4,5 éves) jött egy kiscica. Magától okosan lefeküdt a kutyus és várta, hogy az amúgy halálra rémült cica menjen oda hozzá. Ahogy anno tanítottuk :) Szegény cica nem látott még kutyát, nagyon félt tőle. 2-3 nap után már simán odament hozzá, nem félt, mert a kutya nyugodt volt és hagyta a cicát kezdeményezni.

tegnapelőtt 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!