Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panelházba milyen állat...

Panelházba milyen állat tartása ajánlott leginkább?

Figyelt kérdés

Most költöztem in lakásba a párommal, úgy döntöttünk szertnénk egy kedvencet,mit érdemes tartani?

(Mindkettőnk nagy állatbarát,nem vagyunk finnyásak ilyen téren. Alap gondozói tapasztalatok is vannak)



jún. 21. 12:30
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
94%

Én lakásban élőként ilyen megfontolásból zebrapintyeket tervezek tartani. Mert madarat szeretnék megint, de a papagájok elég hangosan tudnak rikácsolni, itt meg véknyak a falak, nem akarok másokat "zajterhelni". A zebrapinty a legcsendesebb madárka, és lakásban is megfelelő életteret lehet kialakítani számukra.


De elképzelésem szerint ugyanolyan jó ötletek a különböző hüllők vagy halak is, ha esetleg ahhoz éreztek kedvet. Újabban egyre többet hallok olyat is, hogy valaki pillangót tart. Megrendeli a bábját, és otthon kikelti. Érdekes élmény lehet, csak gondolom, hozzá kell szokni ahhoz, hogy nagyon rövid életűek. Meg törékenyek, könnyen érheti őket baleset, eltűnhetnek a lakásban...azt hiszem...nincs erről sok infóm, de érdekel a műfaj. Ha inkább elsősorban gyönyörködni akartok az állatvilág egy csodás szeletében, mint érzelmileg ragaszkodni hozzá, akkor ez utóbbi is jó ötlet lehet.

jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Kígyó, gekkó tökéletesek szerintem, sőt egy szépen berendezett terrárium a lakás éke is lehet. Tengerimalacot én nem ajánlom, nekem rendszeres alomcsere mellett is kellemetlen szaguk volt, ráadásul alomcserekor rossz érzés volt azt a rengeteg komposztálható anyagot műanyagzacskóban levinni a kukába, ahonnan majd a szeméttelepre kerül és soha nem bomlik le. Nyulat ismerősnél láttam, hogy folyamatosan pisilt mindenhova (pl kanapé, ágy, akár úgyis, hogy a gazdája benne feküdt), és a kanapé mögé bogyózott ahonnan nehéz volt kitakarítani, de ezeket leszámítva szupercukik ha pici koruktól az ember mellett nőnek fel és nem félnek tőle.
jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Klíma van a lakásban? Anélkül a kisemlősök nyáron a panelban hőgutát kapnak és meghalnak. Szóval ha nincs klíma és ezer fok van nyáron akkor ezeket a fajokat már most felejtsd el: tengerimalac nyúl csincsilla degu patkány egér hörcsög.
jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%
csótány, hangya, galamb van magától is, az nem elég?
jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%
Hal, maximum papagáj, esetleg macska, rágcsálók. Könyörögve kérlek ne basszál ki a szomszédokkal, hogy odaveszel egy kutyát, amire szarsz egész nap.
jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%
Birka.
jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Díszhalak.
jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
Zsizsik.
jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsög, tengerimalac, papagáj, kanári, aranyhal, ilyesmik. Lehet akár macskát is, de ha kutyát akarsz, akkor javaslom, hogy csivavát, yorkit, pincsit, vagy valami hasonló kistestűt válassz.
jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A normális kommentelőknek köszönöm az ajánlást. Az idiótáknak meg bunkóknak szeretném elmondani,high itt főként ugye arra lettem volna kivancsi, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak különböző fajokkal :)
jún. 21. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!