Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpe nyuszit szeretnék már...

Törpe nyuszit szeretnék már régóta hogyan győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék törpe nyuszit. Már kívülről fújom hogy mit kell neki venni mit nem ehet stb. Mindig megkérem őket de azt mondják hogy nem. van valaki akinek ugyanígy volt ? Neki sikerült megengedték és ha igen akkor hogyan?
jún. 2. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
"Anya, apa, én tartanám el a nyuszit, van havi 20-30 ezrem az ellátására, és van összespórolt pár százezrem az esetleges hirtelen felmerülő orvosi költésgeire és a kötelező ivartalanítására. Plusz, mivel felelős állattartó vagyok a következő 10-12 évben nem nyaralok, nem megyek kollégiumba és nem költözöm olyan albérletbe ahova nem tudom vinni magammal."
jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Anya, apa, én tartanám el a nyuszit, van havi 20-30 ezrem az ellátására, és van összespórolt pár százezrem az esetleges hirtelen felmerülő orvosi költésgeire és a kötelező ivartalanítására. Plusz, mivel felelős állattartó vagyok a következő 10-12 évben nem nyaralok, nem megyek kollégiumba és nem költözöm olyan albérletbe ahova nem tudom vinni magammal."


:DDD


Kérdező, az, hogy kívülről fújod az elméletet, még semmi. A szüleid valószínűleg látják rajtad, hogy gyakorlatilag viszont még nem vagy elég felelősségteljes, saját magadat sem tudod ellátni... Eleve, mert nincs miből ugye...


De az is lehet, hogy egyszerűen csak nem akarnak együtt élni egy állattal. Képzeld a helyükbe magadat: ha arra akarna kényszeríteni valaki, hogy együtt kelljen élned (mondjuk a saját szobádban) valami olyan élőlénnyel, amivel te nem szeretnél, az neked milyen lenne?


Nem és kész. Az ő lakásuk/házuk, tehát ők döntik el, hogy kik és mik lakhatnak benne.


Majd ha felnősz és önálló háztartásod lesz, te döntöd el, hogy kikkel, mikkel akarsz együttélni.

jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kívülről fújod, hogy mi kell neki, miért egy nyúlról beszélsz?


Amúgy első, ugyanezt akartam írni mielőtt megnyitottam a kérdést, köszi:D

jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3as hát igen.. én most rendeltem meg a párosomnak a két havi széna és táp ellátmányt 35 ezer. Ebben még nincs szőroldó paszta, biolapis, gyógynövények nasinak mert azokat máshonnan szoktam venni. És igazad van azt kihagytam a nyuszik társas lények, ha jót akarsz neki akkor párban tartod őket ivartalanítva. 1es voltam
jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló . Tudnám gondozni anyagilag is és felelősség teljesen is . Nem az ő szobájukban lenne ráadásul az én szobám az emeleten van az övék pedig az földszinten. Nem szeretnék veszekedni de a kérdésem nem az volt hogy miért nem engedik meg hanem hogy hogyan győzzem meg őket. Köszönöm a válaszokat 🙂
jún. 2. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező tehát akkor míg él a nyuszi(akár 12 évig) nem aludnál barátoknál nem mennél kollégiumba nem aludnál pasinál, nem mennél albérletbe stb? Egy nyuszinak kell nagy szabad tér, tehát vagy egy legalább 3nm-es kifutó vagy napi 12-16 óra szabadon. Ezt tudod biztosítani? Eleget tudsz foglalkozni vele suli, tanulás és diákmeló mellett is? Mert gondolom abból teremtenéd elő a havi eltartás költségeit. Egy nyuszinak legalább napo 5-6 óra figyelem kell akkor is ha van társa.
jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem az ő szobájukban lenne ráadásul az én szobám az emeleten van..."

Ameddig meg nem gondolják magukat, és vissza nem veszik tőled "a te szobádat", hiszen az is az övék.


"a kérdésem nem az volt hogy miért nem engedik meg hanem hogy hogyan győzzem meg őket"

Sehogy.

jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!