Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet előzni a nyestet...

Hogyan lehet előzni a nyestet a baromfiudvarból?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben volt először nyesttámadás a baromfik ellen, de akkor véletlenül meghallottam a kakas kiabálását és elzavartam a nyestet. Azóta nem volt probléma egészen egy hónappal ezelőttig.

Gyakori, hogy sötétedés után vagy késő éjjel érek haza és ilyenkor még nincsenek bezárva az állatok. Ezt a nyest is tudja és ilyenkor szokott támadni!

Ám, már annyira elszemtelenedett, hogy akkor is támad, mikor itthon vagyok, még nincsenek becsukva a pipik és ég kint a villany, de ő ennek ellenére támad!

Legutóbb tegnapelőtt volt súlyos támadás: hajnalban értem haza és kettőt tyúkot lefejezve találtam, 4 tyúk eltűnt két csibével együtt.

Kipróbáltam már a kutyaszőrt, nyestriasztó sprayt, de a jelek szerint mindezek nem zavarják... Csapdába sem ment bele... A csapdával az a probléma, hogy a macskák előbb belemennek, mint a nyest, mert nagyon intelligens állatok és bizalmatlanok az ismeretlen tárgyakkal!

Nem rég volt itt a haverom, akiknél van kutya, de a csirkéktől külön. A nagybátyjának a zárt ólban megölte az állomány felét 16 tyúkot!

Nincs kutyám és nem is szeretnék tartani, tehát más megoldást kell találnom. A jelek szerint amúgy is csak akkor hatásos a kutya, ha a baromfik közvetlen közelében tartózkodik, egyéb esetekben a nyest ugyanúgy megtámadja a szárnyasokat.

Úgy vagyok vele, ha nem sikerül erre a problémára megoldást találnom, akkor abba kell hagynom a baromfitartást, mert így nincs értelme az egésznek... Pedig baromfik között nőttem fel, de ez már túl nagy gond.



jún. 2. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hirdesd meg diákmunkának, hogy valaki menjen oda és zavargassa a nyestet. Persze a munkaerőt fizetni kell de szerintem még mindig jobban jársz, minthogy minden éjjelre elpusztul vagy 6 csirke.


Mondjuk ha éjszakai akkor lehet, hogy nem lehet diákmunkának hirdetni. Akkor csak hirdesd simán munkának. Sok nyugdíjas van akik apró pénzért is bevállalnak ilyet. Meg azok akik bajban vannak és minden fillér számít.

jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pff... Hogyne! Majd idegeneket engedek a házhoz meg a telekre... Meg én ilyen gazdag vagyok, hogy fussa nekem erre, hogy fizessek őröket...

Na jó... Inkább törlöm a kérdésemet a figyeltek közül...

jún. 3. 07:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!