Miért van az, hogy az állatok nem mosnak fogat, s mégis egészséges a fogazatuk?
Mert pl. nem esznek/isznak annyi cukros sz*rt, mint mi, emberek.
Amúgy idős korukra nekik is kezd elromlani, kihullani.
Olyan dolgokat is esznek ami “tisztítja” a fogakat. Például mikor a ragadozók a bőrt is elrágcsálják vagy mikor a növényevők bizonyos rostos dolgokat esznek.
Na meg általában nem esznek finomított cukrokat s egyebeket amik nagyon roncsolnák a fogaikat, cserébe nincs fogorvos akihez eljárhatnak kezeltetni.
De kb ennyi, ezen túl nekik is lehet s olykor lesz is bármi bajuk. Például nem egy eset ismert ahol egy nagymacska “rászokott az emberhúsra” majd kiderült ,hogy azért vadászott emberre mert hibás/ törött volt a fogazata s könnyebben elejthető prédára szorult rá. Vagy hosszabb életű növényevőknél is megesik ,hogy az öreg példányoknak már el vannak kopva a fogaik.
Tévedésben vagy.
A kutyák, macskák fogai nagyon sokszor elromlanak. A lovaknak is kezelni kell a fogukat. Állatkertekben is van dolga az állatorvosnak.
Amíg az ember is természetesebb körülmények között élt, addig a táplálkozása is kiegyensúlyozottabb volt, sokkal kevesebb cukorral, így a száj PH-ja is megfelelő volt, nem kellett fogmosással helyretenni. Már azt eszünk, amit akarunk, akkor, amikor akarjuk, viszont a testünk ehhez nem tudott akkora ütemben hozzáfejlődni, így felborul a rendszer és problémákat okoz (ezek közül csak egy a fogprobléma).
Egyébként az állatoknál (most a természetes élőhelyén élő állatokra gondolok) is ugyanúgy van fogprobléma, de amelyiknél túl nagy a gond, az kihullik, mert mondjuk nem tud enni, így az erősebb genetikai adottságúak maradnak csak meg és szaporodnak tovább.
A vadon élő állatok fogazata is tönkre megy, legyen az növényevő vagy ragadozó.
Emberi beavatkozás nélkül ezek az állatok egyszerűen elhullanak, mivel már nem tudnak normálisan táplálkozni.
Ez csak egy a sok tényezőből, de nem véletlen, hogy fogságban tartva, megfelelő orvosi ellátás mellett az állatok sokkal tovább élnek.
#7
“Egyébként az állatoknál (most a természetes élőhelyén élő állatokra gondolok) is ugyanúgy van fogprobléma, de amelyiknél túl nagy a gond, az kihullik, mert mondjuk nem tud enni, így az erősebb genetikai adottságúak maradnak csak meg és szaporodnak tovább.”
Tegyük hozzá ,hogy ez csak addig működik így míg azok a genetikai adottságot fiatalkori fogproblémát okoznak. Úgy általában az öregkori nyavalyákkal nem nagyon tud mit kezdeni az evolúció mivel mire azok jelentkeznek addigra az egyénnek már bőven vannak utódai, akár több generációval előrehaladva is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!