Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Baj ha a cicámmal velem alszik?

Baj ha a cicámmal velem alszik?

Figyelt kérdés

Szóval mostmár hideg van, nem szeretném hogy a kiscicám megfázzon.Ezért bent van a házban.Engem szeret a legjobban és a szobámba jön be.És olyan kis szeretetre éhes hogy felugrik az ágyra hogy simogassam már.Ha nem nyúlok hozzá elkezd piszkálni bújni hogy na simogassam.És elalszik.Egyszerűen olyan mint egy kisbaba.Kis édes.nagyon szeretem!

Na de picit félek hogy ebből lehet valami bajom NEKEM!


2010. okt. 17. 10:51
1 2
 11/12 anonim válasza:
60%

Szia! Én is szoktam a msckámmal aludni :) De előtte megnézem hogy van-e bolha benne!Megfürdetem!Amikor reggel lessz én lemosakszok,mert ezeket a betegségeket kaphatod! Nem vicc!!!!: Férgesség-ezt azért mert,nyers hal,hús...Moss mindíg kezet!

2.Bőrgombásodás Emberre is átterjedő fertőzés. Simogatással terjed. Tünetmentes, egészségesnek látszó macskák is terjeszthetik. A kisgyermekek fertőződhetnek meg a legkönnyebben. Védőoltás már létezik ellene, mely a már megbetegedett állatok gyógykezelésére is alkalmas. Első oltás 18 hetes korban

3.TOXOPLAZMÓZIS

Emberre is átterjedő fertőzés. Terhes nőkre veszélyes, mivel magzati károsodást okozhat. A macska kórokozóval szennyezett nyers hús, vagy rágcsáló elfogyasztásával fertőződhet. Emberre az állat székletéből, vagy nyers hús fogyasztásával kerülhet át a kórokozó. (Ezért is fontos, hogy az állat nyers élelmiszert ne nagyon fogyasszon.) Számos jogos félelem és téves információ van a köztudatban ezzel, a szintén zoonózist okozó parazitával kapcsolatban.



A fejlődése igen bonyolult, továbbá a macska és az ember fertőződése is több módon lehetséges. Az ember és az állatok toxoplasmás fertőzöttsége, főleg a szerológiai felmérések adatai alapján, nagyon gyakorinak mondható. A klinikai tünetekben megnyilvánuló fertőzöttség azonban ritkábban fordul elő.


Védőoltás ellene nincs, de ha már egyszer valaki elkapta, akkor immunitás alakul ki, mely védi a magzatot is.


Védekezés ellene:


A macskaalom naponkénti cseréje, a tálca fertőtlenítése.


Nem szabad adni nyersen, főleg sertés, nyúl, juh, kecske belsőséget (pl.: máj, lép stb.)


Rendszeres (legalább félévente egyszer) állatorvosi ellenőrzésre (bélsárvizsgálatot kérni!) vinni az állatot, akkor is, ha a tulajdonos semmi rendellenességet nem talál a kutyája és a macskája egészségi állapotában.


Az alapvető higiéniai szabályok betartása, többek között rendszeres kézmosás az állatokkal való foglalkozás közben és utána.



Üdv! :D

2013. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

a 8-as válaszadónak üzenem:

tényleg nem lehet összehasonlítani az állat és az ember higiéniáját:

a macska az egyik legtisztább állat.

az embernél pedig nincs mocskosabb élőlény. :S

2015. máj. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!