Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok megtudnának tanulni...

Marhaporkolt07 kérdése:

Az állatok megtudnának tanulni beszélni?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 18:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#10

Ezzel egyetértek. Szerintem is lehetséges, hogy az állatoknak is megvan a saját nyelvük, de mint nálunk emberek esetében, mondjuk ha nem tanuljuk meg a japán nyelvet, akkor nem is értjük mit mondanak. A névadás... szerintem az is stimmel. Pl a kiskutya szülői elnevezik mondjuk Andrásnak, de a gazdájuk meg esetleg... elnevezi Foltosnak.

2022. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Macskafélék alapvetően nem "nyávognak" sokat. A házimacskák se nyávogással kommunikálnak elsősorban egymással. A gyakori nyávogóhang a domesztikálás miatt alakult ki, nyávogás az emberekkel való kommunikáció eszköze lett, mivel ezekre a hangokra az emberek reagálnak, többségében pozitívan. Szóval a házimacskák számára a nyávogás az emberrel való kommunikáció eszköze, nem értjük mit akar közölni a macska, de arra tökéletes, hogy felhívja magára a figyelmet, többségében pozitívan.
2022. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Beszélni nem (hiányoznak ugyebár a hangképzéshez szükséges szervek), bizonyos szintig egyes jelbeszédeket elsajátítani igen. Az állatok is kommunikálnak, de az általuk kifejezett gondolatok sokkal egyszerűbbek mint az emberi beszéd. Nem képesek összetett gondolatokat kifejezni, mert egyszerűen nincs olyan fejlett az agyuk. Az említett Koko jelbeszédének a szókincse is csak pár száz szóból, kifejezésből állt, gyakorlatilag csak rövid pár szavas "mondatokat" tudott kialakítani, összetett gondolatokat nem.

Egyébként ha értesz az állatok "nyelvén" akkor szavak nélkül is a testtartásukból, mozdulataikból, viselkedésükből, kiadott hangokból következtetni tudsz az állat közérzetére, illetve arra hogy mit akar közölni veled.

2022. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

Előző:

" (hiányoznak ugyebár a hangképzéshez szükséges szervek)"


Ezek a szervek szerintem megvannak. Milyen szervekre gondolsz? Nyelv, fogak, ajkak, tüdő, hangszalagok megvannak. (Nyilván nem minden állatnál van mindez, de soknál megvan, legalábbis úgy tudom.)

2022. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14 pontatlanul fogalmaztam, a hangképzés megvan, de az emberi beszéd képzéséhez nincs. Meg - többek között - az állati agy fejlettsége sincs olyan szinten, hogy beszéd létrehozására alkalmas legyen (még egy csimpánznál sem).
2022. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Akár hiszed akár nem érteni ugyanígy értik egy idő után. Az embereknek az állcsúcsuk segíti a beszédet. Beszélni nem fognak az állatok, de jelnyelvet megtanithatók mint Kokó a gorilla. Illetve kutyáknak lehet venni beszélő szőnyeget is vagy valami ilyesmit.
2022. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16 megtaníthatóak, de elég korlátozott lesz a "szövegértésük". Erős szintbeli különbség van az állati kommunikáció és az emberi beszéd összetettsége, információtartalma között. Megtanítható egy állat arra hogy hozd ide, rakd oda, csinálj ezt-azt (egyszerű folyamatok mechanikus elvégzésére), de összetettebb gondolatok kifejezésére már nem. Egy 3 éves gyerek is kommunikál, jelzi a szükségleteit (éhes, fáradt stb.), a hangulatát, ha örül/szomorú valamiért, megérti a saját értelmi szintjén mit lehet és mit nem, de azért lássuk be elég messze van még intelligenciában, kommunikációs kompetenciákban egy felnőtt emberhez képest.
2022. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15. Mármint hogy érted, milyen szervek hiányosak az emberi beszéd képzéséhez? Tudom, ez már azért komolyabb anatómia, de érdekelne, ha van rálátásod. Az ember jobbára pl. az ajkaival, nyelvével, hangszalagokkal képzi a beszédet, és a fogak szerepe is jelentős. Olyan állatoknál, ahol mindez megvan, erről a részről mi hiányozhat még? Csak az agyi rész? (Én nem tudom, csak érdekelne, ha van jobb rálátásod esetleg.)
2022. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 nem vagyok fül-orr-gégész hogy ezt pontosan le tudjam írni, csak általános rálátásom van. Azt viszont tudom, hogy az embernél is, ha akár csak közepes deformáció áll fent, illetve számos esetben akkor is ha anatómiailag minden rendben a gyermekkel akkor is elég keményen dolgoznia kell a gyermekkel a logopédusnak a helyes hangképzés megtanításában. Egy állatnál nyilvánvalóan ennél sokkal relevánsabb az eltérés.
2022. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17

Amennyiben nem hallottál még Kokóról megértem írásos. Nyilván nem azt mondtam, hogy egy kutya fog így beszélni nem kell szándékosan félreérteni minden kommentet.

2022. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!