Létezik, hogy a vörös mókus nem vörös?
Mondjuk pl. a kora miatt? Mert nem találom keresőben, hogy milyen fajta is lehet, de a testalkata, nagysága, viselkedése ugyanaz, csak épp jóval barnább... 7:40-nél látható:
Téli bundájuk szürkésebb, sötétebb mint a nyári, tehát igen, most lehet más színű...
Van szürke mókus is, már nem színre, hanem ez a faj neve. Keleti szürkemókus, Sciurus caroliensis. Ennek viszont NINCS fülpamacsa. A vörös mókusnak mindig van, még (szürkésebb) téli bundában is.
#3 Kíváncsiságból rákerestem a keletire, bár tudtam az nem lehet, mert annak, amelyik az etetőre jár van fül pamacsa. Lehet akkor tényleg vörös mókus lesz, csak téli a bundája, bár járnak most is gyönyörű, élénk vörös színűek is, tél ide, tél oda... 😃
#4 Lehet tekerni visszafelé.
Élő videót linkeltél, most csak madarak lakomáznak. Linkelnél másikat, és akkor tudnánk segíteni mit láttál. Mert lehet kavartad
egy invazív fajjal.
Erdőben nem vörös színűek, hanem sötét barna, fekete színűek. Európai mókus
Szerencsére a hasát is tudtam csekkolni, ott van a világos jegy, fehér a hasa.
Linkelem az Európai Mókus megjelenéséről írt beszámolót:
A téli bunda a nyárinál vastagabb, sötétebb és szürkébb; a fülön levő szőrpamacs is sokkal hosszabb. Bundájában a barna árnyalatai uralkodnak, bár színezete a mély feketés-barnától az egészen világos vörösesbarnáig terjedhet. Hasi oldala mindig világos; a színváltozatok előfordulása az élőhelytől függ. Lombos erdőkben és városi parkokban, ahol a tűlevelűek aránya kicsi, a vörösesbarna típus az uralkodó, míg a fenyőerdőkben szinte kizárólag csak feketés- vagy sötétbarna példányok találhatók. Színezetük mindig a környezetbe való beleolvadást segíti elő. A sötét fenyőerdőben a sötétbarna mókus sokkal kevésbé tűnik fel, mint a rókavörös, és fordítva. Úgy tűnik azonban, hogy a színkülönbségek a mikroklímával is összefüggésben állnak. Mivel a vörös és vörösesbarna mókus elsősorban a melegebb és szárazabb, míg a sötétbarna a hidegebb és nedvesebb élőhelyekre jellemző, így nem kizárólag a ragadozók miatt alakul ki az uralkodó színváltozat. A különböző típusok néha egymás mellett is előfordulnak. A tapintószőrök hosszúak és érzékenyek; a mókusnak ezenkívül még a mellső mancsán, hasán és faroktövénél is vannak érzékeny tapintó szőrszálai. A farok az ágak közti ugráláskor és mászáskor egyensúlyozásra, éjjel „takaróként” szolgál; a farokmozgás tükrözi a mókus hangulatát.
Az amerikai szürke mókus nem így néz ki a testalkata sem ilyen, Magyarországon pl. invazív faj.
Bár ez a videó lengyel vadkamera, de a videón látható mókus Európai mókus. Ha idős lenne, akkor valószínűleg fakó lenne a szőre. Évszakonként is változik a szőrük színe.
Ez olyan mint a sarki rókának télen fehér, nyáron kékes szürke.
* Fenyőerdőkben nem vörös színűek.
Bocsánat elírtam, mert erdőkben laknak a vörös színűek is, nem csak parkokban, csak ugye a vörös lombos erdőkben, a feketés, vagy sötétbarna mókus fenyőerdőkben lakik.
Amúgy a videón téli bundája van a mókusnak, és egy picit látszik rajta, hogy megviselte a tél és jól jött az az etető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!