A természetben hogy gyógyul be pl. egy farkas sebe?
A természetben, vadon élő állatok átlagosan sokkal rövidebb ideig élnek, mint a háziasított, vagy állatkertben élő állatok.
Kezelés, megfelelő ellátás nélkül egy kisebb sérülés, vagy betegség is lehet végzetes, ami nem azt jelenti, hogy minden sérülés halálos, olykor súlyos sérülésből is felépülnek, a vadon élő állatoknál a természetes szelekció miatt sokkal nagyobb az ellenálló képesség, a gyenge génekkel rendelkezők elpusztulnak, az erősek a túlélők, de minden sérülés egy veszély helyzet.
Vidd állatorvoshoz a kutyát.
#5#
A szájban lévő sérülés is be tud gyógyulni.
A sebet védő réteget rendszeresen lekaparva viszont a seb mélyűl, területe növekszik, és amíg az nyitva van, a kórokozók is íjabb esélyt kapnak a bejutásra.
Háziállatok esetében ezt a kockázatot lehet csökkenteni, vadon élő állatoknál a természetre és a szerencsére van bízva a gyógyulás.
Lelógó fülű kutyáknál az állatorvos általában rutinvizsgálat során is megnézi nem sebes-e a füle... egyszer megkérdeztem, hogy ez miért kell?
Azt mondta, veszélyes lehet, elfertőződhet, terjedhet befelé, ha a fül nem tiszta, nem egészséges a kutya.
Többé kevésbé elpusztulnak nyál és nyalogatás ide vagy oda.
Nem hosszú egyik vadállat élettartama sem.A háziállatainknak is egyfajta kiváltság az,hogy létezik állatorvos és ha gondjuk van akkor el is látja őket (persze ha van gazdája aki kifizesse ezt).
Vannak kisebb sérülések amiket túl tudnak élni,és vannak olyanok amik egész egyszerűen elfertőződnek,férgek lepik el a sebet vagy egy másik ragadozó használja ki a lehetőséget és akkor az el is viszi vagy napok alatt,vagy hosszú hetek szenvedése árán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!