Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyaugatás ellen füldugó?

Kutyaugatás ellen füldugó?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a szomszédom elhanyagolja a kutyáját, ezért szegény figyelemhiányos, és éjszaka is állandóan ugat. Németjuhász keverék, kinti kutyus családi háznál, elég hangos és vonyító hangot ad ki. Már beszéltünk a szomszéddal, és a kutyusra is próbálunk rászólni, mindkettő hatástalan, mert a szomszéd ha pl. reggel 4:30-kor ha elindul munkába, akkor is hagyja vonyítani, rá sem szól.. Van, hogy néha a semmit ugatja, vagy a mi kutyánkat, ha kint van (nappal és éjszaka is), átlagban 10-20 percig csinálja. A szomszéd beszélgetés ellenére sem foglalkozik sem a témával, sem a kutyával, a helyzet már nem egészséges, de mi nem tudunk vele mit tenni, hiszen neki kellene.

Sajnos ez már a saját pihenésünk kárára is ment, mi sem tudunk tőle aludni, ezért a kérdésem az lenne, hogy a füldugó jó megoldás ezellen? Használt már más is, kiszűri a kutyaugatást? Az Alpine sleepsoft-tal szemezgetek, de nem tudom, megéri-e.



2021. febr. 23. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem tudok semmivel a fülembe aludni, szóval én a helyedben a jegyzőhöz fordulnék. Nálunk is volt egy kutya, amelyik elkezdte este 8-kor és (nem vicc!) hajnali 2-ig ugatott monoton, megállás nélkül, fülsértő hangon. A gazdái meg ott aludtak mellette, nem tudom hogy.


De sokakat zavart, azóta beviszik estére és most csak napközben ugat egyfolytában. :D

2021. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a füldugó hatásos.Régen az egyik gyárban ahol voltam,fával dolgoztak,mentek a gépek,fűrészelték,fúrták őket,amikor nem volt bent,elkezdett fájni a fejem,olyan zavaróan,elveiselhetetlenül erős és iszonyatosan hangos volt a zaj,amit össze se lehetne hasonlítani,a legerősebb,legvadabb és leghangosabb kutyaugatással se,de amikor bedugtam őket,abszolút minimálisra csökkent a hangjuk,csak elég sokszor kellett odanyúkálnom és összébnyomnom őket,mert elég hamar elengedték magukat és váltottak vissza az eredeti formájukra.
2021. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Inkább jelentsd be az önkormányzatnál, menjenek ki és nézzék meg,hogy a kutya nem jól van tartva. Elveszik tőle, a kutyának találnak jó gazdát. Te tudsz aludni a szomszéd meg mehet a dolgára, nem kell foglalkozzon senkivel..
2021. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírja a füled, akkor segíteni fog. Ha pont ez a típus nem válik be, akkor próbálj ki még néhányat, a patikában kapható habszivacs típus pl nagyon jól szigetel, csak utána kell nézni, hogyan rakd be, azt sokan elszúrják.


A kutyát persze sajnálom, de azzal vagy tudsz csinálni valamit, vagy nem.

2021. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én rengeteg féle füldugót kipróbáltam, az ilyen típusú füldugót én nagyon kényelmetlennek találom, feküdni nem lehet benne, a zajt sem szűri ki jól és nagyon érezni, hogy ott van. A habszivacs se vált be nekem, az mindig kiesett. Amit én szeretek, azok a gyurmázható szilikon füldugók, a dm-ben és a Rossmannban is árulják, van többféle, mindegyik jó.
2021. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
A habszivacs nem esik ki, ha jól rakod be, utána kell nézni. Ha simán megpróbálod benyomni, úgy nem megy be tényleg és kiesik. De be lehet úgy rakni, hogy szinte eltűnik a hallójáratban. A szilikont is megpróbálhatod, de azok nem szigetelnek annyira jól. Ettől még elég lehet az is.
2021. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

#3

Dehogy veszik el, nálunk a településen valakinek ki szoktak szökni a nagytestű harapós kutyái, még ők is csak az x. figyelmeztetésnél tartanak (az évek során), meg botrányosan sovány, retekben élő kutyákról látni fotókat állatmentők oldalain, amire azt mondta a hatóság/illetékes hogy minden rendben, nem kell elszállítani.... nem fognak elvinni kutyát csak azért mert "néha" ugat.


Amúgy csatlakozok, én is éppen ugyanebben élek, a szomszédunk egy nyugdíjas bácsi, akinek "köll" a kutya, de azon kívül hogy napi 1x borít elé kaját, SEMMIT nem törődik az állattal, így az a szerencsétlen lényegében napi 24 órában ugat unalmában, a gazdit meg ez nm zavarja mert majdnem teljesen siket.

Mi már nem reménykedünk hogy lehetne ezzel kezdeni bármit, csak azt reméljük hogy következő kutyát már nem fog szerezni, ha a jelenlegi már nem lesz többé köztünk.

2021. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem hasonló fajtát, az is ilyesmi szilikonos, de nekem nagyon kényelmetlen volt. Pedig úgy tettem be, ahogyan írták, mégsem bírtam, ki kellett szednem. Patikus ajánlotta, hogy előtte próbáljam ki az olcsóbbikat, hogy egyáltalán kényelmes-e és jó, hogy hallgattam rá. Előtte volt a habszivacs, csak pici a hallójáratom és volt, amikor kiesett, de inkább az, mint a szilikonos :) Szóval nekem tök jó most ez a habszivacs, amióta rendesen be tudom tenni. Galériás, kisebb házban lakunk és nem hallom a tv-t, amikor a párom lent tv-zik, szóval szerintem érdemes lenne először ezt kipróbálnod, vagy az olcsóbbik szilikonosat, hogy egyáltalán kényelmes-e a "viselése".
2021. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Kutyaugatás ellen feljelentés és/vagy államentő szervezetek felkeresése.


Bár a jegyző pont telibeszrja az egészet, még ejnyebejnyét sem kap az illető, de az állatvédők (egyéni szervezet) azért nem szoktak lacafacázni, ha tényleg gázak a körülmények.

2021. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!