Hülye kérdés biztosan, de ha mind a kutyát mind a macskát szereti valaki, de kevés az ideje és nem lakik kertes házban csak egy normál lakásban amit szeretne megőrizni állat-előtti állapotban akkor melyiket ajánlanátok?
Utazni is szeretünk, és így ez is egy szempont tehát max 8 kg-os kutya lenne a cél bármilyen rosszul hangzik is ez..Tudtok segíteni ha van saját tapasztalatotok saját bármelyik állattal együtt élve? Nagyon köszi előre is!
Illetve menhelyen is jártunk már, de tudtok a kettő közül beszerzési helyet javasolni Budapesten akárhol vagy akár vidéken ha az jobb?
A kutya-macska napi takarítást igényel, ami kevés idővel megoldhatatlan.
Mindkettő hullajtja a szőrét, a kutyának esőben, hóban, sárban is kell végeznie a szükségét, nem csak a talpa és a hasaalja lesz tömény kosz, de a háta is vizes, amit szeret a szőnyegen, kanapén, ágyon hengergőzve megtörölni, vagy ha ezek nincsenek megengedve, akkor megrázza magát.
Most arról nem beszélek, hogy időnként még egészséges kutyánál is befigyel egy hasmenés, akkor az bizony bent ürül, mert nem tudja addig tartogatni, míg hazaértek.
A macska gyakran hány, szőrcsomókat epével, ahol rájön.
Fűtőtesten, bútorokon.
A kutya is visszahányja, ha mohón eszik, de cserébe - ha nem betegség miatt hányt - legalább ismét megeszi.
A macska élezi a karmát a bútorokon, ajtókon, kárpiton, szőnyegen, tapétán.
Ne reménykedj, hogyha veszel neki kaparófát azzal ez megszűnik. Nem szűnik meg!
Hát ennyit a lakás állat előtti állapotáról!
Egyébként imádni valóak, a kutyát-macskát más tulajdonságaik miatt szeretjük, kitöltik az életünket, rengeteg szeretet adnak, megéri a plusz fáradság velük, de csak olyannak, aki a lakás állapotát tekintve kompromisszumképes, vagy az ideje engedi a napi alapos takarítást.
Tényleg az 1-es tanácsát fogadjátok meg, hidd el nem kell nektek ehhez az életvitelhez kutya, macska!
#5
Szerintem a kutya lakásbarátabb.
Részben mert nevelhetőbb, a macska kevésbé.
A kutya csak akkor rág szét mindent amit elér, amikor pici és fogzik.
De ha mindent felpakolsz (főleg cipők,papucsok) és veszel neki "rágókát" az állatboltban, akkor csökken a probléma.
Vagy ha szeparációs szorongásra hajlamos, ha magára van hagyva. Akkor némelyik rombol, ... de a kutya nevelhető!
Viszont a kutyával dolog van, napi 3x séta, haverkodás, játszás, stb. A macska 2-3 napig egyedül is elvan a lakásban, csak legyen tiszta alom, étel, ital és nem kell vinni sétálni, tehát kényelmesebb.
Macskával nemigen lehet utazni, mert utálja.
A kutya követ szó nélkül a Holdra is, ott érzi jól magát ahol te vagy.
Hát akkor talán megoldható, de arra készülni kell, hogy sok időt kell majd rájuk szánni, bármelyik mellett is döntesz. Én továbbra is csak a kutyás részéről tudok beszélni. A kutyával ugyebár minden tanulást el kell kezdeni kölyökként, és akkor nagy valószínűséggel a koszolós rész meg lesz könnyítve. Nekem már több kutyám volt, és azt tudom mondani, szerencsés vagyok, mert ők mindig gyorsan megtanulták a szobatisztaságot. Na de azt hozzá kell tegyem, hogy kertesben lakunk, és a kutyáink kint is, bent is vannak. Mi meg tudtuk a szobatisztaságot úgy tanítani, hogy amikor a kölyök bent akarta végezni a dolgát, akkor azonnal megijesztettük valami hangforrással (pl. elkiáltottam magam, hogy Nem!), majd felkaptam a kutyát, és rohantam vele az udvarra. Amikor kint megvolt a kaki-pisi, akkor agyondícsértem, plusz jutifalat. Pár ilyen ismétlés, és a kutya szobatiszta volt. Gondolom, ez lakásban kölyökkutyával ugyanúgy kivitelezhető, alommal, vagy kutyapelenkával. Aztán ahogy növekedik, már nem kell kétóránként végeznie a dolgát, és felnőtt korára már több órát is kibír bepisilés, kakilás nélkül. A hasmenés már más dolog, de az már nem tanítás kérdése. A kutyáknál a hányás nem ritka, és sajnos van egy olyan hülye szokásuk, hogy valamire akarnak hányni (szőnyeg, lábtörlő, fekhely). Elpakolni igazából miattuk olyasmit kell, ami mérgező lehet számukra, vagy amit a helyükre hordhatnak szétrágni: tisztítószerek, vegyszerek, illatszerek ne legyenek elérhetőek számukra. Cipők ne legyenek szerte a lakásban, csak szekrényben, és a szennyeshez se férjenek el, mert van amelyik szereti elcsenni a gazdi holmijait, és széttépni. Nekünk volt egy szeparációs szorongásos kutyánk, na ő szó szerint rombolt, ha csak 1 óra hosszára is magára hagytuk. Letépte a függönyt, szétrágta az ajtót, vagy a bútort kezdte meg több helyen. Oda szakember kellett, és most már egyedül hagyható. Nyilván, neveléssel sok mindenről leszoktatható egy kutya, de addig a szintig valahogy el kell jutni, és biztosan lesz azalatt néhány dolog, ami áldozatul esik. Persze, létezik szobakennel, de nekem nem férne bele, hogy órákra oda zárjam el a kutyát.
Vagy ugye, ha nem vetitek el a menhelyes kutya lehetőségét, akkor ott tudnak találni az életkörülményeitekhez megfelelő ebzetet. Ha teljesen kezdő kutyások lennétek, akkor talán jobb is lenne egy felnőtt kutya, aki korábban is lakásban volt tartva. Vele jó eséllyel már nem lesz gond, csak össze kell szoknotok.Macskáról majd ír más.
Ami viszont nagyon fontos és erről még nem beszéltünk!
A kutyát nem szabad mondjuk napi 10-12 órára magára hagyni, mert nagyon nehezen viseli a rendszeres, hosszú magányt.
És itt most nem csak a napközbeni sétáról beszélek, hanem lelkileg kikészül, befelé fordul.
Kevés szabadidejű embereknek a macska a megoldás, ha mégis állatot szeretnének.
Kutyásként, macskásként minden válasszal egyetértek.
Én azt tanácsolnám, hogy cicátok legyen így kezdésnek, mert kevesebb vele az elfoglaltság. Ha elmentek hazulról, legyen egy helyiség ahol tartózkodhat meleg ágyikóval, tudjon alomra menni, legyen vize, a többi helyiség ajtaja meg legyen becsukva. Így nem tudja bejárni a lakást és kárt okozni. Ha meg otthon lesztek, akkor rá tudtok szólni, ha valami helytelent ügyködik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!